Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οδηγός - Βιβλίο για Πολεοδομικά Θέματα Γ.Ο.Κ.


gkol

Recommended Posts

To βιβλίο για τον ΓΟΚ της Δομικής έχει κυκλοφορήσει και το έχω παραγγείλει ήδη.

(βλ. σχετικό site)

 

Δεν το έχω παραλάβει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω της Καρατζά (εκτός από τη συνδρομή στη Δομική), το οποίο είναι μια χαρά, εχει και cd που έχει όλο το Γ.Ο.Κ. καθώς και τις σχετικές παραπομπές.

Και αρκετά φθηνό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Είμαι νέος μηχανικός και ενδιαφέρομαι να αγοράσω βιβλίο για τον ΓΟΚ. Έχω ακούσει για το Βιβλίο Λεμπέση ότι είναι καλό αλλά είδα ότι έχει εκδοθεί το 2009 και αναρωτιέμαι αν αξίζει να το αγοράσω ή θα έχουν τροποποιηθεί κάποια άρθρα.

Link to comment
Share on other sites

το βιβλίο της Κας Λεμπέση είναι εξαιρετικό και απαραίτητο κατά την γνώμη μου

δυτυχώς στην πατρίδα μας λειτουργούμε με εγκυκλίους,γνωμοδοτήσεις και απίθανες αποφάσεις, έτσι ένα βιβλίο με τεχνικό-νομικό περιεχόμενο δεν σε καλύπτει για μεγάλο χρονικό διάστημα και βέβαια είναι δύσκολο να αναθεωρηθεί σε μικρό χρονικό διάστημα

έτσι απαιτείται συνεχής ενημέρωση, το φόρουμ μας καλύπτει ικανοποιητικά αυτή την ανάγκη μία άλλη λύση είναι να είσαι συνδρομητής σε εκδόσεις,περιοδικά,διαδίκτυο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλίο δεν το γνωρίζω, είχα όμως παρακολουθήσει σεμινάριο του ΤΕΕ για έκδοση οικοδομικών αδειών και η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε αρκετά να πάρω μια γενική εικόνα των διαδικασιών και να μην αισθάνομαι σαν ψάρι εκτός νερού.

Link to comment
Share on other sites

Για άμεση βοήθεια ξεκινάς να κατεβάζεις από τα δικά μας downloads ό,τι σχετικό βρεις και από τη βιβλιοθήκη του ΤΕΕ, που υπάρχουν οι διάφοροι ΓΟΚ , ο κτιριοδομικός και ό,τι άλλο σου κάνει κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.