Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Συσκευές εξοικονόμησης ηλεκτρικής ενέργειας


amolofos

Recommended Posts

Η συσκευή χρειάζεται 7-14 μέρες μέχρι να διεγείρει το δίκτυο της εγκατάστασης.

.

 

Όποτε ξεχνάτε το τι έχει μέσα ,το πως το κάνει σας το είπα ,το ρεύμα χάνετε μέσα στο δίκτυο της εγκατάστασης το όποιο μέχρι τώρα δεν μπορούσε να μετρηθεί με νούμερα ,εμείς καταφέρνουμε να μειώσουμε μέχρι και 50 % της χαμένη ενεργείας.

 

Δεν υπαρχή εσωτερικό σχεδιάγραμμα της συσκευής.

 

αυτο αδυνατώ να το καταλάβω. τι ενοείται να διεγείρει το δίκτυο.? πως θα διεγείρει το δίκτυο. τι θα προκαλέσει στο δίκτυο? ειναι δυνατό να προκαλέσει μόνιμη αλλαγή στα χαρακτηριστικά των αγωγών και των συσκευών και αν ναι πιά ειναι αυτα?? παρακαλώ να μου απαντήσετε πειστικά στο ερωτημά μου. επίσης στις παραπάνω ερωτήσεις μου καμία απάντηση δεν έλαβα. προβανώς δεν μπορείτε ή δεν γνωρίζετε να μας μιλήσετε για τον τρόπο λειτουργίας. δεν μας απαντήσατε τιποτα για τον τροπο λειτουργίας.

τι ενοείται με τον όρο το ρεύμα χάνεται μέσα στο δίκτυο? αδυνατώ να τον καταλάβω.

δεν εχετε εσωτερικό διάγραμμα της συσκευής?? πλάκα μας κάνετε??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για τους ποιο άπιστους μπορούν να αγοράσουν μια συσκευή να κάνουν της μετρήσεις τους και αν Δεν μείνουν ικανοποιημένοι μπορούν να πάρουν τα χρήματα τους πίσω ακόμα και μετά από 1 χρόνο(εγγύηση επιστροφής χρημάτων με την ποιο ελάχιστη εξοικονόμηση 13 %).

 

Το τηλέφωνο που μπορώ να λύσω οποιαδήποτε απορία είτε εγώ είτε ο τεχνικός διευθυντής κύριος Χρηστός Μπαλακτσης .

Επειδή από αύριο θα απουσιάζω από την Ελλάδα για 15 μέρες θα τα ξαναπούμε σύντομα.

Η εταιρία θα παραμείνει ανοικτή όλο τον Αύγουστο ,για οπουδήποτε απορία μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας .

Σας ευχαριστώ πολύ και καλές διακοπές σε όλους.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΛΑΚΤΣΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΗΜΟΥ

210 88 22 300

Link to comment
Share on other sites

και πάλι αποφεύγετε να απαντήσετε σε ολα τα ερωτήματα που τέθηκαν. αν μη τη άλλο όλα όσα γράφτηκαν για το συγκεκριμένο προιον είναι αντιεπιστημονικά, αν και χρησιμοποιούνται επιστημονικοί όροι, που δένονται σε προτάσεις χωρίς νόημα, που σίγουρα όμως εντυπωσιάζουν του μη γνώστες.

εμάς δεν μας πείσατε.

Link to comment
Share on other sites

κύριε Δήμου υποστηρίζετε οτι είστε μηχανικός και λόγο να σας αμφισβητήσω δεν έχω αλλά αδυνατείτε να καταλάβετε οτι με ακροατήριο μηχανικών τα συστήματα marketing δεν πιάνουν.

 

σας έχουν τεθεί συγκεκριμένες ερωτήσεις. εσείς οχι μόνο δεν απαντάτε, αλλά θεωρείτε οτι δεν σας καταλαβαίνουμε, και μας τα λέτε και "μπακαλίστικα" για να τα πιάσουμε, για να χρησιμοποιήσω τη φρασεολογία σας.

 

δεν θέλουμε να μας τα πείτε μπακαλίστικα, όπως λέτε. Ούτε να δοκιμάσουμε τη συσκευή θέλουμε με εγγυήσεις τύπου telemarketing. Εδώ είναι επιστημονικό φόρουμ, δεν είναι πεδίο άγρας υποψηφίων πελατών.

 

Πείτε μας οτι αδυνατείτε λόγω απορρήτου της ευρεσιτεχνίας σας για παραδειγμα να μας εξηγήσετε τι συμβαίνει, για να σωπάσουμε. Αλλά εγώ (που ελάχιστα σκαμπάζω) βλέπω οτι σε πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις, εσείς απαντάτε "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε".

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ ξέρει για την συσκευή;

Την έχει ελέγξει;

Έχει αποδεχτή ότι το «αντίστροφο μαγνητικό πεδίο» δεν επηρεάζει την λειτουργία των μετρητών , οι οποίοι μετρητές βασίζονται στον αμπερομετρικό και βολτομετρικό ηλεκτρομαγνήτη;

 

Για μένα προς τα εκεί πάει το θέμα , η συσκευή φαίνεται να επηρεάζει την λειτουργία του μετρητή ...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως κατάλαβα ότι η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά και αναλαμβάνει η πίστη. Η συσκευή αυτή (γνωστή και ως κονομαϊζερ) βοηθά το ρεύμα να βρει το σωστό δρόμο μέσα στα καλώδια και την μην γυρνά από δω και εκεί ασκόπως προκαλώντας απώλειες. Ο χρόνος των 1-2 εβδομάδων είναι η περίοδος εκπαίδευσης του ρεύματος για την εύρεση της βέλτιστης διαδρομής. Πραγματικά τώρα καλύφθηκε το κενό που είχα από την περίοδο των σπουδών μου. Όπως καταλάβετε είμαστε μπροστά στην γένεση μια καινούργιας ειδικότητας του θεολόγου μηχανικού.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως κατάλαβα ότι η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά και αναλαμβάνει η πίστη. Η συσκευή αυτή (γνωστή και ως κονομαϊζερ) βοηθά το ρεύμα να βρει το σωστό δρόμο μέσα στα καλώδια και την μην γυρνά από δω και εκεί ασκόπως προκαλώντας απώλειες. Ο χρόνος των 1-2 εβδομάδων είναι η περίοδος εκπαίδευσης του ρεύματος για την εύρεση της βέλτιστης διαδρομής. Πραγματικά τώρα καλύφθηκε το κενό που είχα από την περίοδο των σπουδών μου. Όπως καταλάβετε είμαστε μπροστά στην γένεση μια καινούργιας ειδικότητας του θεολόγου μηχανικού.

 

lol :lol: :lol:

 

Το τηλέφωνο που μπορώ να λύσω οποιαδήποτε απορία είτε εγώ είτε ο τεχνικός διευθυντής κύριος Χρηστός Μπαλακτσης .

Επειδή από αύριο θα απουσιάζω από την Ελλάδα για 15 μέρες θα τα ξαναπούμε σύντομα.

Η εταιρία θα παραμείνει ανοικτή όλο τον Αύγουστο ,για οπουδήποτε απορία μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας .

Σας ευχαριστώ πολύ και καλές διακοπές σε όλους.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΛΑΚΤΣΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΗΜΟΥ

210 88 22 300

καλά δε θα σκοτωθούμε να πάρουμε τηλέφωνο. θα περιμένουμε μετά τις διακοπές σας με την ησυχεία και την άνεση του χρόνου να απαντήσετε στις απορίες μας :lol: :lol:

καλές διακοπές. κατι ειδα στη σελίδα και για καύσιμα που δεν ειναι ετοιμο. υπάρχει κανα προιόν που να μειώνει την κατανάλωση βενζίνης??

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως κατάλαβα ότι η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά και αναλαμβάνει η πίστη. Η συσκευή αυτή (γνωστή και ως κονομαϊζερ) βοηθά το ρεύμα να βρει το σωστό δρόμο μέσα στα καλώδια και την μην γυρνά από δω και εκεί ασκόπως προκαλώντας απώλειες. Ο χρόνος των 1-2 εβδομάδων είναι η περίοδος εκπαίδευσης του ρεύματος για την εύρεση της βέλτιστης διαδρομής. Πραγματικά τώρα καλύφθηκε το κενό που είχα από την περίοδο των σπουδών μου. Όπως καταλάβετε είμαστε μπροστά στην γένεση μια καινούργιας ειδικότητας του θεολόγου μηχανικού.

 

“The World’s First Current Improvement System” without voltage adjustment.

 

ULTRA shows over 13 % power saving rate on the average.

(The power saving rate depends on load type as below).

1. L Load(Inductive Load like Ari conditioners, Refrigerators and Chillers): 11 % ~

2. R Load(Lighting Load like light bulb): 3 % ~ , 3 % of intensity of illumination improving

3. L + R Complex Load: 8 % ~ (In case there are more than 70% load factor and 60%

with inductive load out of whole load)

 

As the product life is semi-permanent, its stable use extends well beyond some competition.

 

Highly preferred at a job site due to its quick and easy installation.(10~20 minutes per a unit)

 

As a non-current device, it does not affect other devices, and is safe during installation.

 

Praised for its effectiveness in preventing static electricity.

 

Praised for its ability to prevent electromagnetic waves.

 

Space free due to its ultra slim size.(100KVA:220X300X90mm)

 

Cost effective, compared to the competition.

 

Customers voluntarily install our product because of its reasonable price and superior energy

savings with a high R. O. I

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι είναι αυτά μηχανικάρες μου που του γράφετε του ανθρώπου; Κανόνες της αγοράς γνωρίζετε; Αν θες συνεργάζεσαι ή αγοράζεις αν δε θες δεν ασχολείσαι. Και συστήματα εξοικονόμησης βενζίνης υπάρχουν με τρόπο πόλωσης των μορίων ώστε να είναι η ροή καλύτερη για τελειότερη καύση. Αυτά τα συστήματα υπήρχαν πρώτα βιομηχανικού τύπου και σιγά σιγά μπαίνουν σε ευρεία κατανάλωση. Απλώς η αγορά στην Ελλάδα δομείται περίεργα και είμαστε πίσω σε αρκετά προηγμένα συστήματα.

 

Επίσης πριν το '75 υπήρχαν Μηχανολόγοι Ηλεκτρολόγοι και σήμερα ακόμη στο εξωτερικό διαφορετικοί τίτλοι από την Ελλάδα. Αντεπιχειρήματα δε βλέπω σοβαρά. Πριν 20 χρόνια κάποιοι κορόιδευαν τα φωτοβολταϊκά και σήμερα παίρνουν σβάρνα τις εταιρίες. Προσοχή οι εξυπνάκηδες μην στέλνετε βιογραφικά στον κ. Δήμου σε 4-5 χρόνια. Η ειρωνία δεν ταιριάζει σε επαγγελματίες προς επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

μα εδώ αγαπητέ δεν είναι παζάρι για να ισχύουν οι "κανόνες της αγοράς", εδώ είναι επιστημονικό φόρουμ και φαντάζομαι για να αρχισει να ποστάρει εδώ ο φίλτατος κύριος αποζητά κάτι παραπάνω από πελάτες.

 

πελάτες σίγουρα θα έχει και θα βρίσκει. Άλλο είναι το θέμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.