Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συσκευές εξοικονόμησης ηλεκτρικής ενέργειας


amolofos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

VKRITH, επειδή το έχουμε ξεχειλώσει (πριν μπεις στην κουβέντα) το θέμα, σε παρακαλώ αν έχεις να πεις κάτι πες το ολοκληρωμένα. Μην ξαναρχίσουμε τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι φαίνετε δεν μιλάω ελληνικά , μπορείς τουλάχιστον να μπεις στο sait της εταιρίας και να δεις ότι ι δική μας συσκευή δεν έχει σχέση με διόρθωση συνημίτονου ,είναι παγκόσμια πατέντα και δεν πουλιέται στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα που χρησιμοποιήθηκε στην προηγούμενη σελίδα είναι ευπρεπής κύριοι mods; Μόνο όταν συμφωνεί μαζί σας κάποιος μπορεί να γράφει : άσε.......(απαξιωτικά) και ακόμη και 'δε γαμιέται' . Ωραίοι...φυλάει ο λύκος τα πρόβατα εδώ πέρα...μήπως είναι κτήμα σας το φορουμ; Ειλικρινά αν το έχετε δημιουργήσει εσείς οι 4-5 ή όσοι τεσπα mods τότε πάω πάσο. Κάντε το μπάχαλο.

 

Στην πραγματικότητα αν δεν έχετε αγοράσει από τον κ. Δήμου τη συσκευή τώρα θα ήσασταν σε δίκη; Τόσο παιδιά είστε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τελείωση εδω το θέμα μας.

1.Το μηχάνημα επιχορηγείται από την ελληνική κυβέρνηση με 65 % στην τιμή του τιμολόγιου.

2.Ειναι ελεγμένο και πιστοποιημένο από την Δεη ότι δεν κλέβει ρεύμα.

3.Η εμπορική τράπεζα το συμπερίλαβε στης χρηματοδοτήσεις της και το μηχάνημα γίνεται leasing ,άρα από την στιγμή που η τράπεζα στην μπορεί να κατάσχει ένα μηχάνημα από έναν κακοπληρωτή μπορεί και να το μεταπουλήσει ,άρα έχει αποδεκτή ότι κάνει εξοικονόμηση ,αλλιώς δεν θα έμπαινε καν στην διαδικασία να το κάνει leasing (για όποιον δεν ξέρει τι σημάνει leasing,ας ρωτήσει κάποιον τραπεζικό).

4.Μπορειτε να αμφισβητείτε το μηχάνημα όσο θέλετε , αλλά 800 και πλέων πελάτες είναι ένας αριθμός που δεν μπορεί να αμφισβήτηση κανένας πλέων.

Σας ευχαριστώ πολύ ,καλή σας μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα που χρησιμοποιήθηκε στην προηγούμενη σελίδα είναι ευπρεπής κύριοι mods; Μόνο όταν συμφωνεί μαζί σας κάποιος μπορεί να γράφει : άσε.......(απαξιωτικά) και ακόμη και 'δε γαμιέται' .

 

Αγαπητέ pv-t solar,

 

το "δε γαμ***" είχε καθαρά χιουμοριστικό χαρακτήρα και δεν απευθυνόταν σε κανέναν, είναι πολύ απλά μια έκφραση που χρησιμοποιείται καθημερινά, όχι υβριστική. Νομίζω πως αυτό είναι κατανοητό από όλους. Αν παρόλα αυτά σε θίγει, τότε δε με πειράζει να λογοκριθεί από κάποιον mod και να μπει οτιδήποτε άλλο στη θέση του. Θα ήθελα όμως να σου πω πως τον απαξιωτικό χαρακτήρα τον έχει πρώτος ο κ. Δήμου ο οποίος είναι αυτός που διετύπωσε πως... δεν καταλαβαίνουν οι αναγνώστες του forum Ελληνικά. Και συνεχίζει να τον έχει, μη μπαίνοντας στον κόπο να κάνει τεχνικό διάλογο με τους συναδέλφους του forum, δείχνοντας πλήρη απαξίωση. Προφανώς λοιπόν πρόκειται για κάποιον ο οποίος είναι πολύ ανωτέρου μορφωτικού επιπέδου από το μέσο όρο του forum και δε θέλει να χάσει το χρόνο του. Ή απλά δεν έχει ιδέα τι κάνει αυτό που πουλάει ή μάλλον πως το κάνει αυτό που ισχυρίζεται ότι κάνει. Ή είναι κάτι άλλο που δεν το αναφέρω αλλά όλοι μας το έχουμε υποπτευθεί. Είναι κάτι άλλο;

Όλοι νομίζω προσπαθούμε να δείχνουμε τη δέουσα προσοχή σε νέα τεχνολογικά θέματα, αλλά αν μη τι άλλο - ως μηχανικοί - θα πρέπει να επιδεικνύουμε οξυδέρκεια και αυξημένο σκεπτικισμό συγκριτικά με άλλες ομάδες ανθρώπων. Νομίζω πως μας αδικείς αδελφέ. Κάποιος ο οποίος πουλάει - σε ένα τέτοιο forum - κάτι που κάνει κάτι "απίστευτο" σύμφωνα με τους κανόνες της τεχνικής που ξέρουμε, τουλάχιστον θα έπρεπε να είχε αφιερώσει το χρόνο να μας εξηγήσει και το πως.

Καλό σου βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

pv-t solar εντελώς ειλικρινά και αντρίκια που όπως κατάλαβα θες να μιλάμε........

 

μου απαντάς εμένα που δε νοιώθω γρι από Η/Μ τι παίζει αλλά και ....

 

αν το αγοράσω και δε λειτουργεί ?

κοινως με πιάσουν μ@λ@κ@

......νομιμοποιούμαι να το χώσω σε κανενα **** ?

 

Και δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο....μιλάω γενικά.

Δεν εχω τπτ να χωρίσω με κανέναν και προς θεού δεν έχω προσωπικά με κανέναν κο Δήμου και οποιονδήποτε δραστηριοποιείται στο εμπόριο.

 

Απλά ρωτάω.

 

Δλδ αν μου πουλήσει κάποιος κάτι που είναι ψευτικο και μούφα-απάτη θα φταίω εγώ να τον στείλω νοσοκομείο 2-3 μηνάκια για παραθέριση και αξιοποίηση των χρημάτων μου ? Δεν υπερβάλλω. Το έχω κάνει δεν σταμάτησα ούτε όταν παρακαλούσε και ικέτευε για έλεος.

 

Δεν ειρωνεύομαι....ρωτάω σοβαρά:-x

Link to comment
Share on other sites

4.Μπορειτε να αμφισβητείτε το μηχάνημα όσο θέλετε , αλλά 800 και πλέων πελάτες είναι ένας αριθμός που δεν μπορεί να αμφισβήτηση κανένας πλέων.

Κύριε Δήμου, γνωρίζετε πόσοι πίστευαν στην Αγία Αθανασία του Αιγάλεω και στο θαυματουργό νερό του Καματερού ??.

Εδώ είναι φόρουμ που απευθύνεται σε Μηχανικούς, εάν έχετε τεχνικά στοιχεία που μπορούν να πείσουν Μηχανικούς να τα καταθέσετε.

Βάση ποιας αρχής δουλεύει η συσκευή σας, ποια πατέντα έχει, ποιος έγκυρος οργανισμός έχει πιστοποιήσει ότι εξοικονομεί ενέργεια, και ποιά εταιρεία την κατασκευάζει.

Τα όσα έχετε αναφέρει μέχρι τώρα δεν έχουν πείσει ή δεν τα έχει καταλάβει σχεδόν κανένας Συνάδελφος.

Μην φοβάστε ότι αν μας τα πείτε θα σας "κλέψουμε" την πατέντα. Άλοστε εάν η συσκευή σας δουλεύει, θα την αντιγράψουν οι Κινέζοι, οι Αμερικάνοι και όποιος άλλος θέλει να λύσει το ενεργειακό του πρόβλημα.

Φαντάζομαι βέβαια θα την έβαζε και η ΝΑΣΑ στους διαστημικούς σταθμούς (σας δίνω ιδέες) στους οποίους η ενέργεια είναι πολύτιμη και στοιχίζει πανάκριβα.

Επίσης σας προτείνω να υποβάλετε τα απαραίτητα έγγραφα στην αντίστοιχη επιτροπή για το Νομπελ Φυσικής, είμαι σίγουρος πως αν η συσκευή σας δουλεύει θα το κερδίσετε.

Επίσης να την προτείνετε στον ΟΗΕ και στον Αλ Γκορ.

Ο Πλανήτης μας έχει 6,7 δισ. κατοίκους. Με 1 δις συσκευές σαν την δική σας και με μέσο κόστος παραγωγής για τόσες συσκευές 20 Ευρώ, με 20 δις θα σώσουμε τον πλανήτη από το φαινόμενο του θερμοκηπίου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Theo : εννοείται μετά επιβάλλεται να το χώσεις εκεί που σκέφτεσαι. Έτσι απλά. Όσο συγκρατημένος πρέπει να είσαι μέχρι να το δοκιμάσεις, τόσο αγριεμένος πρέπει μετά να τους σέρνεις. Κι αν το δικαστήριο αργεί, ναι τότε απειλή. Για να τους φεύγει η γλύκα όσους τάζουν. Ελπίζω να το χεις κάνει και με κάναν πολιτικό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας το ανακοίνωνα, αλλά ενόψει της επερχόμενης ενεργειακή κρίσης είμαι πλέον αναγκασμένος να το κάνω...

Εχω αναπτύξει εδώ και μερικά χρόνια μια μηχανή που ονομάζεται Αναδιατάκτης Ποζιτρονίων και Αναφορτιστής Των Ηλεκτρονίων (Α.Π.Α.Τ.Η). Η μηχανή αυτή μπορεί να συνδεθεί στην πρίζα του σπιτιιού σας και εκμεταλλευόμενη την ελεύθερη ενέργεια (ρίξτε μια ματιά στον όρο free energy στο διαδίκτυο) αλλά ΚΥΡΙΩΣ μία μυστική φόρμουλα που μόνο εγώ έχω (και σύντομα θα σας αποκαλύψω...) μπορεί να επιτύχει εξοικονόμηση στην κατανάλωση ενέργειας από 4% έως 18,23% ! Ναι καλά ακούσατε. έως 18,23%

Τώρα λίγα λόγια για την μυστική φόρμουλα.

Χρειάζονται δύο υγρά: η S-φαινυλ-υδρο-βενζαμίνη περιεκτικότητας 5% και η τετρυλιοεξαμίνη. Αυτά τα δύο υγρά έχουν υψηλή τιμή απενεργοδιάταξης

P=2.5C f^6, όπου C είναι ο συντελεστής δακτυλιοειδούς κατά Cholmondeley και f η διαθετική ανάδραση της φάσης του κάθε υγρού που μετριέται με μεταπολωτικό διαθλόμετρο,

Αναμφίβολα η Α.Π.Α.Τ.Η. έχει φθάσει σε πολύ υψηλό επίπεδο ανάπτυξης. Εχει χρησιμοποιηθεί επιτυχώς για την λειτουργία μεθοδικών προσβλήτρων ημιτονοειδούς μορφής, και για τον λόγο αυτό μπορεί να βοηθήσει και στην εξοικονόμηση ρεύματος.

Όταν η Α.Π.Α.Τ.Η συνδεθεί με το πολωτικό τζάμι αντίστροφης πόλωσης και υπερ-απορρόφησης των ηλιακών ακτίνων που πρότεινα στο #53, μπορεί να ζεστάνει και το νερό του ηλιακού.

Σκέφτομαι να το δώσω για έλεγχο και πιστοποίηση στην ΔΕΗ, ότι δεν κλέβει ρεύμα και μετά να εντάξω σε αναπτυξιακό πρόγραμμα. Ελπίζω να με βοηθήσουν στην κίνησή μου αυτή, άλλοι έμπειροι συνάδελφοι.

Η Α.Π.Α.Τ.Η δεν έχει σχέση με καμία από τις άλλες γνωστές μηχανές που υπόσχονται εξοικονόμηση ρεύματος. Είναι μοναδική .

(Σοβαρά τώρα: Η πατέντα αυτή, κατά ένα μέρος τουλάχιστον, είναι κλεμμένη από …πολύ παλιά. Να δούμε. Μπορείτε να την βρείτε; Οποιος την βρεί ας επικοινωνήσει μαζί μου. Σημαίνει ότι παίζει το internet στα δάκτυλα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.