Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΑΣΕΠ


Teta

Recommended Posts

Έχει προκηρυχθεί μία θέση με ΑΣΕΠ που με ενδιαφέρει.

Ζητάει όμως εμπειρία τουλάχιστον 1 χρόνου στο αντικείμενο της προκηρυσσόμενης θέσης. Αυτό πώς αποδεικνύεται?

Λέει μέσα "με ΔΠΥ που να καλύπτουν ενδεικτικώς τη διάρκεια και το είδος της εξειδικευμένης εμπειρίας".

 

Αυτό δεν είναι κάπως ασαφές?

Έχει απασχολήσει το θέμα κάποιον/α συνάδερφο?

Link to comment
Share on other sites

Στα ΔΠΥ που έχω, όταν εργαζόμουν σε γραφεία, σχεδόν πάντα αναγράφεται κάποιος τίτλος έργου (αυτό υποθέτω βολεύει φορολογικά δεδομένου ότι στο αντίστοιχο διάστημα έχεις εργαστεί σε διάφορα projects). Αν από τις ημερομηνίες των εκδιδομένων ΔΠΥ δεν προκύπτει με σαφήνεια ο χρόνος εργασίας, νομίζω μία υ.δ. του εργοδότη αρκεί (τουλάχιστον ίσχυε σε κάποια προκήρυξη, όχι ΑΣΕΠ, που κυνήγησα παλιά).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι προκύπτει από τη σύμβαση που έχεις κάνει με τον εργοδότη,τις ΑΠΥ αυτής της περιόδου συν μια βεβαίωση του εργοδότη.

Πάντως όταν ζητούνται πολύ εξειδικευμένες γνώσεις,μου μοιάζει σαν φωτογραφική η προκύρηξη.μία ίσον καμία...

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

starlet μόλις διάβασα το θέμα του/της teta αυτό σκέφτηκα.

Αλλά πόσο μ'αρέσει όταν πάει κάποιος άλλος και τους την χαλάει!!! :)

Για αυτό TETA να σου δώσω μερικές συμβουλές

1. Θα ζητήσεις ο έλεγχος της ύπαρξης των δικαιλογητικών να γίνει μπροστά σου και να γραφτεί επάνω στο έντυπο ότι είναι όλα ΟΚ

2. θα κρατήσεις τα αποκόμματα των παραβόλων

3. Αν μπορείς μην χρησιμοποιήσεις στυλό για την σύνταξη της αίτησης, γράψε την δηλαδή στον υπολογιστή αφού τα έντυπα τα δίνει το ΑΣΕΠ σε ηλεκτρονική μορφή.

4. Με τα άλλα έντυπα θα καταθέσεις και μια υπεύθυνη δήλωση που θα γράφεις τι περιέχει ο φάκελος (αυτό μερικές υπηρεσίες δεν το δέχονται αλλά προσπάθησε)

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.