Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Φωτοτυπικό


Spiderman

Recommended Posts

Terry προσφορα καπου συγκεκριμενα?

Ψαχνω να καταληξω σε πολυμηχανημα,ή Xerox θελω να βρω ή Kyocera. Για την οικονομικη εκτυπωση των τελευταιων εχω ακουσει απο πολλους..

 

http://www.technofot.gr/

 

Επικοινωνησε μαζι τους για προσφορα...Ελπιζω να ισχυει ακομα η τιμη αυτη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προφανώς δεν μιλάτε για φωτοτυπικό, αλλά για φωτοαντιγραφικό...

Το φωτοτυπικό είναι άλλο πράγμα... οι παλιοί ξέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Κyocera 2050....με ολα οσα ζητας στα 2000Ε+ΦΠΑ...ειναι προσφορα μεχρι τελος του μηνα

 

Δεν ξερω εαν ειναι ακομα σε προσφορα, αλλα τορα με το ΕΣΠΑ το κοιτουσα και προς εκπληξη μου εμαθα οτι σκαναρει μονο Α/Μ... Και η ολη φαση στο σκαναρισμα ειναι να μπορεις να κανεις αρχειοθετηση σε σχεδια κλπ, που κατα την γνωμη μου καλο ειναι να ειναι εγχρωμα...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αυτο που λες...Αλλα γενικα σκαναρεις πολλα εγρωμα???Κ γω κανω αρχειοθετηση των παντων...αλλα συνηθως ασπρομαυρα...κ μενα αυτο με χαλαγε σε πρωτη οψη...αλλα το επομενο μοντελο που σκαναρει και εγρωμα κανει 4000 (υτο δεν εχει προσφορα)...βεβαια εχει περισσοτερες δυνατοτητες...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αυτο που λες...Αλλα γενικα σκαναρεις πολλα εγρωμα???Κ γω κανω αρχειοθετηση των παντων...αλλα συνηθως ασπρομαυρα...κ μενα αυτο με χαλαγε σε πρωτη οψη...αλλα το επομενο μοντελο που σκαναρει και εγρωμα κανει 4000 (υτο δεν εχει προσφορα)...βεβαια εχει περισσοτερες δυνατοτητες...

 

 

Νομιζω οτι καλο ειναι να μπορεις να σκαναρεις σχεδια Α/Μ με σημειωσεις (πχ κοκκινο μαρκαδορο) για να μπορεις να τα στειλεις πχ στον αρχιτεκτονα σου.

 

Απο οτι εμαθα, δεν υπαρχει κανενα Α/Μ πολυμηχανημα kyocera (η taskalfa) που να σκαναρει εγχρωμα... πρεπει να πας σε εχρωμα πολυμηχανηματα και οντως η τιμη πεταει στα +4000, και το βαρος τους στα 100kg.

Εκτος και εαν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Canon iR2018. 2000 ευρώ.

Καλό είναι αν και κάπως αργό σε σχέση με αυτά των φωτοτυπάδικων.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολύ καλό είναι το ricoh aficio Mp2000sp εγω αυτό πήρα. Η RICOH είναι πολύ καλή μαρκα φωτοτυπικού. Το συγκεκριμένο εκτυπώνει Α4,Α3, έχει σύνδεση ethernet και USB με υπολογιστή για να το χρησιμοποιείς και σαν εκτυπωτή 600dpi σάρωση, μνήμη 384, διπλή όψη αυτόματη κ.α. πάρα πολύ χαμηλό κόστος συντήρησης σε αντίθεση με οποιονδήποτε laser εκτυπωτη και όχι δεν είμαι αντιπρόσωπος απλά πολύ ευχαριστημένος με το μηχάνημα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καλο ειναι να μπορεις να σκαναρεις σχεδια Α/Μ με σημειωσεις (πχ κοκκινο μαρκαδορο) για να μπορεις να τα στειλεις πχ στον αρχιτεκτονα σου.

 

Απο οτι εμαθα, δεν υπαρχει κανενα Α/Μ πολυμηχανημα kyocera (η taskalfa) που να σκαναρει εγχρωμα... πρεπει να πας σε εχρωμα πολυμηχανηματα και οντως η τιμη πεταει στα +4000, και το βαρος τους στα 100kg.

Εκτος και εαν κανω λαθος.

 

 

Yπαρχει ΑΜ μηχανημα με εγρωμο σκανερ...Η τιμη ειναι αυτη που λες....

 

Σημειωσεις στα σχεδια κανεις και με το acrobat pro.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια, θελω να αγορασω αμεσα ενα φωτοτυπικο για το γραφειο μου.

Με ενδιαφερει να εχει τα εξης:

 

1) Να βγαζει κατευθειαν (χωρις να γυριζω σελιδα) φωτοτυπια μπροστα-πισω στο ΙΔΙΟ φυλλο.

2) Να μπορω κατευθειαν να κανω τα παραπανω απο pc.

3) Να εχει χαμηλο κοστος στα μελανια.

4) Α3-Α4

 

 

Μου προτειναν αυτο: http://www.panasonic.com.au/products/details.cfm?objectID=3671

 

Tιμη = 1.850 + ΦΠΑ

Αλλαγη τυμπανου = 35€+φπα ανα 60.000 αντιγραφα

Αλλαγη Τονερ = 42€+φπα ανα 10.000 αντιγραφα

 

Τι λετε?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.