Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φωτοτυπικό


Spiderman

Recommended Posts

Σκέφτομαι να μην υπερβώ το χιλιάρικο. Ενδιαφέρομαι για αγορά, όχι για leasing. Στο panasonic εκανα service κάθε τέσσερα χρόνια περίπου και έφτασε 250.000 φωτοτυπίες χωρίς πρόβλημα. Και ηταν οικονομικότατο: 40€ τόνερ για 10.000 σελίδες περίπου. Το κακό είναι ότι η panasonic αποχωρησε από το κομμάτι των φωτοτυπικών και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά και για μια κορώνα αξίας ούτε 10€ αναγκάζομαι να πάρω καινούριο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ψαξε για μεταχειρισμενο konica-minolta.

Μην κανω διαφημιση.

Το τονερ εχει 80Ε για 25.000σελιδες.

Σερβις δεν εχω κανει ακομα.

 

Για το panasonic, ψαξε σε καποιον που ασχολειται με μεταχειρισμενα, μηπως σου βρει ανταλλακτικο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το ίδιο το konica - Minolta bizhub 163 και είμαι ευχαριστημένος τόσο από την πολύ φθηνή εκτύπωση σε Α4 - Α3 αλλά είναι και πολύ μηχάνημα με σκάνερ Α3 , που επίσης μου έχει λύσει τα χέρια Το έχω περί τα 4 - 5  χρόνια ίσως και παραπάνω και έχω αλλάξει 3 φορές τόνερ από την οποία η τελευταία πριν λίγες μέρες και τυπώνω σε μεγάλη συχνότητα 

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα σας.

 

Θα ήθελα να προμηθευτώ ένα πολυμηχάνημα για τεχνικό γραφείο.

 

Ποιο θα μου προτείνατε?

 

Το xerox wc5021 ή το ricoh mp2014a?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Θα ήθελα να προμηθευτώ ένα πολυμηχάνημα για τεχνικό γραφείο.

 

Ποιο θα μου προτείνατε?

 

Το xerox wc5021 ή το ricoh mp2014a?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Σε τι τιμη ειναι αυτα?

Γενικα ψαξε κατι σε laser.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ένα φωτοτυπικό από παλιότερη δουλειά, βγάζει Α4 και Α3 και έχει δυνατότητα και για πολλές σελίδες, τύπου να βάλεις πολλά Α4 να στα βγάλει αυτόματα, 1 ή διπλή όψη. Και πίσω πόρτα για Α3 να βγάλει σε δύο πλευρές κλπ. Καλό επαγγελματικό, το είχα με την εταιρία και τώρα κάθεται.

Ισως να το πουλήσω αν υπάρξει ενδιαφέρον και πιάνει καλή τιμή. Αν ενδιαφέρεται κανείς ας μου γράψει προσωπικό μήνυμα όμως, δε μπαίνω συχνά να βλέπω.

Μάρκα αν θυμάμαι xerox ή παραπλήσιο. Υπάρχει εταιρία που σπάνια που χρειαζόταν ερχόταν για τα service και ανταλακτικά.

Δεν θυμάμαι το μοντέλο αν κάποιος ενδιαφέρεται για ένα σοβαρό επαγγελματικό μηχάνημα ας μου γράψει να μάθω την άλλη εβδομάδα που θα παω.

Διαστάσεις για να καταλάβετε περίπου τι λέω 60χ 80 χ 80 ύψος χοντρικά τώρα καθώς δεν τις έχω μετρήσει ακριβώς. Από μνήμης οτι θυμάμαι. Και κάθεται σε δικό του τραπέζι με ρόδες 65, περίπου χ 85 χ 40 να ναι ύψος; να μην είναι ;

Το πλαινό καθώς ανοίγει πόρτα να μπουν τα φύλλα τα πλαινά - ενώ έχει κύρια είσοδο από πάνω έχει άλλη μια από το πλάι, οπότε ο χώρος θα πρέπει να έχει πλάτος 85 +35 περίπου.

Μηνύματα στα προσωπικά.

Ενοείται scale, A3 >εκτύπωση σε > Α4 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ένα μεγάλο της http://discover-something-new.konicaminolta.eu/ με πρόγραμμα φυσικά και έχω εντυπωσιαστεί από τις δυνατότητες αλλά κυρίως από οικονομία. Σχεδόν τζάμπα η εκτύπωση.  

Από μικρά έχω το HP officejet 8600 pro inkjet και ένα laser της Samsung (παροπλισμένο). 

Τώρα όλα μου φαίνονται πως έχουν πολύ ακριβή εκτύπωση αλλά το HP ήταν φοβερό σχετικά με συνδεσιμότητα και συνεργασία με άλλες συσκευές. Εκτύπωνε από κινητό η tablet πανέυκολα, και διαχειριζόταν τα σκαναρισμένα αρχεία τέλεια. Ήταν εξίσου καλό ακόμη και καλύτερο σ' αυτόν τον τομέα με το μεγάλο. Βέβαια η εκτύπωση καμία σχέση. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.