Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φωτοτυπικό


Spiderman

Recommended Posts

Έχετε φωτοτυπικό στο γραφείο σας?

Μετά από πολλά πετσοκόμματα στα φωτοτυπάδικα, αποφάσισα πως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για μιά τέτοια αγορά.

Θέλω να έχει Α3 έστω και bypass kai sto A4 τα πάντα τροφοδότη-duplex κτλ.

Δίνω μέχρι 2500E , για μεταχειρισμένο δεν το σκέφτομαι με τίποτα.

Κάποια καλή πρόταση και εμπειρίες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαν μια πρώτη απάντηση, φίλος μου βιβλιοπώλης έχει 5 φωτοτυπικά. Τα 3 είναι μεταχειρισμένα από εταιρεία που τα πουλάει, όχι ιδιώτη (θα ρωτήσω πόσες φωτοτυπίες είχαν) και του έχουν κρατήσει 5 χρόνια και συνεχίζουν. Θα επανέλθω με edit, απλά μην αποκλείσεις τα μεταχειρισμένα.

Link to comment
Share on other sites

μονο που και το εσωτερικο counter μπορεις να αλλαξεις και απο οτι ειχα δει εγω τοσα χρονια σε εταιρειες, η κακομεταχειριση που τρωνε μηχανηματα που χρησιμοποιουν πολλοι και κανεις δεν ειναι υπευθυνος ειναι τεραστια.

Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Σε όλα τα πράγματα προσπαθώ να αποφεύγω τα μεταχειρισμένα. Καλό είναι να υπάρχει εγγύηση καινούργιου μηχανήματος, όχι ότι βγάζεις εύκολα άκρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για sharp AR-M207 ή κατι αναλογο.

Α4-Α3,

διπλής οψης

scanner

fax

τιμη καπου 1800

 

Αυτο το μηχανημα το ειχαν στο διοικητηριο του στρδου που υπηρετησα τη θητεια μου. Εχει παρα πολλες δυνατοτητες, φουλ δικτυακο, σκαναρει Α3 εγχρωμα, εκτυπωνει ασπρομαυρα βεβαια. Επειδη τυπωναν 1000-1500 σελιδες ημερησιως και επειδη χρησιμοποιουσαν ανακυκλωμενο χαρτι που ειναι λεπτοτερο (διαταγη φωστηρων του ΓΕΣ) παρουσιαζε συχνα εμπλοκες χαρτιου.

Μου εδωσε την εντυπωση οτι αν χρησιμοποιουνταν οπως επρεπε, δηλ οχι να τυπωνει 40.000+ σελιδες το μηνα δεν θα παρουσιαζε κανενα απο τα προβληματα που παρουσιασε τελικα.

Αν η τιμη του ειναι η παραπανω αξιζει.

 

edit

gio στα 1800 ευρω εχει και φαξ και module δικτυου? Γιατι στο σκρουτζ που κοιταξα εχει στα 1820 σκετο και 2700 δικτυακο.

Link to comment
Share on other sites

 

edit

gio στα 1800 ευρω εχει και φαξ και module δικτυου? Γιατι στο σκρουτζ που κοιταξα εχει στα 1820 σκετο και 2700 δικτυακο.

δινει προαιρετικες λειτουργιες: sg3 fax,pc-fax,δικτυακη συνδεση,scan to e-mail/ftp

ειναι προσφορα που μου εκανε ενα μαγαζι στην περιοχη μου.

τελικη τιμη με φπα 1600ε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.