Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωχ..και τώρα τί θα κάνω;Έχεις πληροφόρηση "εκ' των έσω" mikelamar;Είναι καλές οι πηγές σου Ιαματικές;Εμένα μου είπαν οτι έληξε πριν αρχίσει μόνο εσύ την πηρες... ατιμούτσικο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όχι σε όλα. Σε όσους ΟΑΕΔ έχουν διαθέσιμες θέσεις ακόμη και μόνον. Π.χ. στον δικό μου ΟΑΕΔ, είχε ανακοίνωση ότι είχε λήξει, περίπου στις ερχές Σεπτέμβρη που τον επισκέφθηκα (εγώ είμαι στους ΝΕΕ 2007 - μην μπερδευτούμε).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την δήλωση του ποσού των δόσεων?

 

στην περιοδική 3μηνη δήλωση Φ.Π.Α βαζουμε στα ΄'εσοδα και το ποσό της δόσης?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει προέγκριση στο πρόγραμμα επιδότησης ΝΕΕ 2009 και με ενημέρωσαν από τον ΟΑΕΔ ότι έχω 1 μήνα χρονικό περιθώριο για να ετοιμάσω το γραφείο για έλεγχο.Σήμερα πληροφορήθηκα από άλλο συνάδελφο ότι ο ίδιος πέρασε από έλεγχο και εγκρίθηκε να λάβει την επιδότηση εδώ και 1 μήνα και δεν έχει πάρει ακόμα την 1η δόση.

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν δίνονται κανονικά τα χρήματα αφού έχει εγκριθεί η επιδότηση μετά από έλεγχο;

Μήπως έχει παγώσει το πρόγραμμα η νέα κυβέρνηση λόγω και του γενικού οικονομικού προβλήματος;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που πέρασε από έλεγχο, εγκρίθηκε και έλαβε την 1η δόση το τελευταίο διάστημα και συγκεκριμένα μετά από τις εκλογές μέχρι σήμερα; Αναφέρομαι και σε περιοχές της επαρχίας.

 

Συμπλήρωσε την ειδικότητα σου στο προφίλ σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν πάγωσε το πρόγραμμα, αλλά γενικά μπορεί να καθυστερήσουν λίγο να σου βάλουν τα λεφτά. Εγώ είχα μπει το 2007 και στις δόσεις υπήρχαν συνάδελφοι, που είχαν πάρει τα λεφτά ένα μήνα πριν από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει πότε θα βάλουν τα χρήματα. Εχει αναφερθεί αρκετές φορές από μέλη καθυστέρηση στην κατάθεση.

 

Με ειδοποίησαν να ετοιμαστώ και εγώ, αλλα μου έδωσαν 15 μέρες μόνο. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παντως μεχρι και τις 20/12 που τηλ σε 4 οαεδ σε αθηνα, θεσ/κη και λαρισα το προγραμμα ετρεχε κανονικα.αυτο που μου ειπαν ολοι ειναι οτι "μεχρι και σημερα ισχυει...αυριο ξαναπαρε"

λεω να υποβαλλω αιτηση αυριο και βλεπουμε...

ξερει κανεις αν το τσμεδε δικαιολογειται ως εξοδο?;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.