Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Μόλις πήρα τηλ στον ΟΑΕΔ 25ης Μαρτίου Θεσσαλονίκης και μου είπαν ότι η διαδικασία έχει ενεργοποιηθεί ξανά!!! απλά έχουν αλλάξει κάποια έντυπα στον έλεγχο και ότι θα επικοινωνήσουν πολύ σύντομα μαζί μου για τις σχετικές αλλαγές...οπότε περιμένω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εμένα από τέλη Νοεμβρίου, βρίσκεται ακόμα στην επεξεργασία.

Θα πρέπει να είμαστε stand by συνεχώς;

Δε θα μας ειδοποιήσουν με κάποιο mail ή κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με κάλεσαν από τον τοπικο ΟΑΕΔ κ έκοψα το τιμολόγιο (αθεώρητο). Επίσης, μου είπαν πως υπάρχει (νεο) η δυνατότητα κάνοντας μια ακόμη αίτηση να υπαχθώ στο πρόγραμμα για 2 ακόμη χρόνια παίρνοντας ως επιδότηση 5000 και 1000 Ευρώ για 2ο και 3ο χρόνο αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν το πρωί και μου είπαν το ίδιο. Από εκεί που περίμενα να μην πάρω ούτε τη προκαθορισμένη δόση τώρα δίνουν και παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με κάλεσαν από τον τοπικο ΟΑΕΔ κ έκοψα το τιμολόγιο (αθεώρητο). Επίσης, μου είπαν πως υπάρχει (νεο) η δυνατότητα κάνοντας μια ακόμη αίτηση να υπαχθώ στο πρόγραμμα για 2 ακόμη χρόνια παίρνοντας ως επιδότηση 5000 και 1000 Ευρώ για 2ο και 3ο χρόνο αντίστοιχα.

 

τι λέτε ρε παιδιά...και εγώ που είχα μπει το 2007 λέτε να αξίζει να το κυνηγήσω πάλι; ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου είπαν κ μένα. Εγκρίνονται επιτέλους οι αιτήσεις. Το κακό είναι ότι ως ημερομηνία έγκρισης μετράει η τωρινή κ όχι πριν 3 μήνες που έγινε ο έλεγχος. Το καλό είναι ότι δίνουν άλλα 6 χιλιάρικα για όποιον κρατήσει το γραφείο άλλα 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο αυτό.....

 

Ευελπιστώ μόνο να μην τα αναιρέσουν και να διατηρήσουν το πρόγραμμα......

Link to comment
Share on other sites

μπαίνει στο ΕΣΠΑ λέει και πρέπει να περάσουμε απο τους τοιπικούς ΟΑΕΔ να συμπληρώσουμε κατι νεα χαρτια

 

δωσε χαρτούρα στο λαό....

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και συμπλήρωσα σήμερα την αίτηση. Μου είπαν πως θα λειτουργήσει κανονικά το πρόγραμμα. Βιαστείτε μόνο γιατί μέσα γράφει πως πρέπει να συμπληρωθεί άμεσα η αίτηση αλλιώς δεν θα έχουμε δικαίωμα για τα επιπλέον χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

όταν λες για τα επιπλέον φαντάζομαι ότι εννοεις για τα 5000 του 2ου χρόνου και τα 1000 του 3ου σωστα?

 

δεν το βλέπω για δεσμευση για 2ο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.