Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όταν λες για τα επιπλέον φαντάζομαι ότι εννοεις για τα 5000 του 2ου χρόνου και τα 1000 του 3ου σωστα?

 

δεν το βλέπω για δεσμευση για 2ο χρόνο

 

Ναι αυτά εννοώ.Αν δεν είχες σκοπό να κρατήσεις το γραφείο ναι προφανώς δεν συμφέρει να δεσμευτείς. Για κάποιον όμως που ούτως ή άλλως θα το κρατούσε γιατί να μην πάρει κάτι παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος πως δεν θα σε πέρνανε... Εγώ υποτίθεται πως έχω και γνωστό ανθρωπο μέσα στον ΟΑΕΔ και πάλι κανείς δεν με ειδοποίησε! Όταν πήρα τηλέφωνο όμως μου είπαν να βιαστώ.

Ευτυχώς που υπάρχουν συνάδελφοι που μοιράζονται τις πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι θα μου επιτρέψετε να διατυπώσω την απορία μου!!! Χαιρόμαστε μόνο και μόνο επειδή τελικά κάποιοι αποφασίσανε να ξεκινήσει και για εμάς το πρόγραμμα;;; Δεν αγανακτεί κανείς που εδώ και τρείς μήνες είμαστε αφημένοι στην τύχη μας;;; Δεν αγανακτεί κανείς που κάποιοι θέλουν να αγνοήσουν, 3 μήνες, όπου πληρώνουμε κανονικά τα έξοδα των γραφείων μας;;;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλοι είμαστε αγανακτησμένοι με πόλλα.. Όταν όμως δεν περιμένεις τίποτα.. χαίρεσαι με το ελάχιστο δυστυχως! Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε άλλωστε?? Δύσκολες εποχές για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο "migadikos" ως προς την ημερομηνία που θα έπρεπε να αρχίσει να μετράει ο ένας χρόνος, και ο λόγος δεν είναι για να πάρουμε τα λεφτά και να κλείσουμε τα γραφεία(όπως οποιοσδήποτε έξυπνος θα έλεγε..), αλλά διότι με τις δεσμεύσεις που επιβάλλον οι όροι του προγράμματος μας δένουν τα χέρια σε πάρα πολλά πράγματα που θα μπορούσαμε να κάνουμε(π.χ εκπαιδευτής στα ιεκ). Όλοι ξέρουμε τι γίνετε έξω και τι προοπτικές ανάπτυξης μας έχουν εξασφαλίσει οι "πολυτάλαντοι" πολιτικοί που μας κυβερνoύν...(για να μην πω τπτ άλλο πιο βαρύ...). Την συσπείρωση με δικηγόρους οι οποίοι και αυτοί είναι ενταγμένοι στο πρόγραμμα την έχει σκεφτεί κανένας? Όπως και να το κάνουμε αυτοί σίγουρα είναι πιο κατάλληλοι στο να κινήσουν έπαιξαν μερικοί με τις τύχες μας. Τέλος μη ξεχνάτε ότι αυτά τα λεφτά δεν τα κλέψαμε, ούτε μας τα χάρισε η Ευρωπαϊκή Ένωση για να τα ζητιανεύουμε, οι γονείς μας τα έχουν πληρώσει και τα αναθέτουν σε εμάς σαν κληρονομιά να αλλάξουμε αυτό το χάλι.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτήσω αν γνωριζει κανεις τι διαδικασια θα ακολουθειται για να σου δωσουν αυτα τα 5000 και 1000, τι εννοω, θα ερχονται παλι για ελεγχους και θα πρεπει να τους παω καθε εξαμηνο δικαιολογητικα κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Για οσους μπηκαν στο προγραμμα μετα τον Δεκεμβρη ειναι υποχρεωτικο μου ειπαν να μπουν στο 3ετες προγραμμα. Θα παω αυριο απο τον οαεδ να δω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτήσω αν γνωριζει κανεις τι διαδικασια θα ακολουθειται για να σου δωσουν αυτα τα 5000 και 1000, τι εννοω, θα ερχονται παλι για ελεγχους και θα πρεπει να τους παω καθε εξαμηνο δικαιολογητικα κτλπ?

 

Τα χρήματα θα τα παίρνουμε μετά το τέλος του δωδεκαμήνου μέσα σε 60 ημέρες οπότε φαντάζομαι πως ο οποιοσδήποτε έλεγχος γίνεται θα είναι ετήσιος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.