Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

μπήκαν τα τα λεφτά της προκαταβολής

αίτηση 10/09 :D

 

 

είναι η προκαταβολή δηλαδή η πρώτη πεντάρα, από Λαμία... ο έλεγχος έγινε 20 Δεκ περίπου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με πήραν και εμένα τηλέφωνο σήμερα το πρωί απο το τοπικό ΟΑΕΔ της περιοχής μου, για να μου ανακοινώσουν την προέγκριση, καθώς επίσης ότι σε 15 ημέρες θα με επισκεφτούν για έλεγχο.

Αλλά ρε παιδιά... λεφτά θα δούμε ποτέ? Ή απλώς θα βγάλουμε τα 6.000€ από την τσέπη που είναι και η τελευταία μας ασφάλεια αυτές τις δύσκολες εποχές, για να ενισχύσουν αυτοί την πεσμένη αγορά και κατακολουθία τα δημόσια ταμία μέσω του Φ.Π.Α. και άλλων μηχανισμών

Φυσικά και δε σώθηκε κανείς με τα λεφτά αυτά, αλλά μόνο το Φ.Π.Α. εκμαιεύει 0.20*6.000€*6000(δικαιούχοι)=7.200.000€ σε βάρος της δίχως μέλλον νεολαίας...

Πήρε κανείς έγκριση και λεφτά προσφάτως??

 

με πρόλαβε ο grmaster :)

πότε έγινε ο έλεγχος? είναι η πρώτη δόση?

 

Μη συμπλήρωση του επαγγέλματος στο προφίλ

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε σήμερα και η δική μου πρώτη δόση (είχα πάρει είδη τα 5000 της προκαταβολής στα τέλη Σεπτεμβρίου). Έγκριση χρηματοδότησης είχα από 26/5/2009...ένα χρόνο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι δικαιούχος του εσπα και προ λιγων ημερων μου ηρθε η προεγκριση απο τον οαεδ,γνωριζετε αν υπαρχει καποια ασυμβατότητα μεταξύ των δυο προγραμμάτων;Στις προυποθέσεις του εσπα αναφερεται οτι δεν πρεπει να εχω επιδοτηθει απο αλλο πρόγραμμα για την ιδια προταση,φυσικά τα τιμολογια που θα προσκομισω στον οαεδ δεν εχουν καμια σχεση με την προταση που εχω κανει στο εσπα.Οποιος γνωριζει σχετικα παρακαλω να με κατατοπισει!Ευχαριστω εκ των προταιρων!

 

Μη συμπλήρωση του επαγγέλματος στο προφίλ

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα προέγκριση με αίτηση από 14/01/2010.

Ξέρει κανείς αν τα 6000 που πρέπει να έχουμε κόψει είναι 6000 με ΦΠΑ ή 6000 συν ΦΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.