Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ύπαρχει άμμεση σχέση αλλα αν έχεις ΜΕΚ και αναλάβεις έργο για να το εκτελέσεις πρέπει να έχεις εργολαβικά ΚΑΔ. Στα ιδιωτικά μπορείς να βολευτείς και χωρίς αυτά αλλα στα δημόσια πρέπει υποχρεωτικά να κοψεις τιμολόγιο.

 

Τέλος πάντων αστο το ΜΕΚ. Το θέμα η σχέση ΟΑΕΔ και ΚΑΔ κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

74.20.4 "Ολοκληρωμένες υπηρεσίες μηχανικού για

σχέδια κατασκευής έργων ""με το κλειδί

στο χέρι"

 

Με αυτο λετε να εχω προβλημα...

 

Τα ειχα μελετησει ολα αλλα αυτο μου ειχε ξεφυγει...(εεε δεν μπορουμε να τα ξερουμε και ολα :smile: )

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ΚΑΔ δεν υπάρχει. Μηπως είναι με το παλίο σύστημα κωδικών. Για ψαξτο λίγο. Γιατί ενας γνωστός μου είχε δηλωμενο ενα κωδικό ο οποίος άλλαξε και αντιστοιχούσε μετα σε υπηρεσίες φωτογράφων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην φαση του δευτερου ελεγχου δηλ εξι μηνες μετα την εγκριση ποσα πρεπει να δειξουμε σε τιμολογια?2500 ευρω εσοδα και εξοδα μαζι?τα ενοικια τελικα δεν μετρανε?ΔΕΗ,ΟΤΕ? το τσμεδε μετραει?

 

Νόμιζα πως για τον πρώτο έλεγχο μετράνε τα 2 ενοίκια και πως για μετά μπαίνουν όλα ενοίκια, ΔΕΗ ,ΟΤΕ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλουσα με τον οεαδ της περιοχης μου.Να εχετε υπ οψιν οσοι θα κοψουν το τιμολογιο της δευτερης δοσης.Δεν πιανονται ως εξοδα:ΤΣΜΕΔΕ,ΤΕΕ,ενοικια,κοινοχρηστα,ΔΕΗ,ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεχθηκαν οτι ειχα περασμενο στο βιβλιο εσοδων-εξοδων,δηλαδη ολα αυτα που ανεφερες...Οτι ναναι απ'οτι καταλαβες...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα αναρωτιεμαι λενε τα λειτουργικα εξοδα.Εαν δεν ειναι λειτουργικα εξοδα ενοικια,ΔΕΗ,ΟΤΕ,κοινοχρηστα τοτε τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.