Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Έχω κάνει αίτηση στον ΟΑΕΔ Ιλίου από 19/9,και ακόμα είναι υπό επεξεργασία η αίτηση μου.

Μήπως να ανησυχώ ή η καθυστέρηση είναι φυσιολογική?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ΟΑΕΔ της Αθήνας έκανε αίτηση?

Είχα ακούσει ότι η προέγκριση έρχεται σχετικά σύντομα.

Μάλιστα....

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε περιφερειακό πάραρτημα του ΟΑΕΔ.

Εξαρτάται από το πότε θα γίνουν οι επιτροπές αξιολόγησης.

Σε κάποια γραφεία γίνονται γρήγορα και σε κάποια καθυστερούν.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

υπομονή. δεν υπάρχει λόγος να μην δώσουν προέγκριση αν πληρεις όλα τα προαπαιτούμενα στην αίτηση

τα λεφτά θέλουν να τα "σπρώξουν"

Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση ότι θα νοικιάσω χώρο για να ανοίξω το γραφείο μου... Δε μπορώ να ρωτήσω τον τοπικό ΟΑΕΔ αν έχει θέσεις και αν δεν έχει να νοικιάσω λίγο πιο πέρα γραφείο σε περιοχή που να έχει ο ΟΑΕΔ ακόμα θέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως πρέπει να κόβουμε ενα τιμολόγιο οταν παίρνουμε τα χρήματα, τι τιμολόγιο είναι αυτό;

Τα πρώτα 6000€ είναι καθαρό ποσό ~4880€, αρα στην επόμενη δήλωση ΦΠΑ θα υπολογίσω οτι θα πάρω "πίσω" τα 1200€ ή οχι επειδή κόβουμε το παραπάνω τιμολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Θα τα πάρεις πίσω τα 1200.

Το τιμολόγιο που κόβουμε στον οαεδ είναι από καινιούργιο μπλοκ, το οποίο δεν είναι τρυπημένο από εφορία. Τα χρήματα που θα πάρεις από τον οαεδ (5000Ε η κάθε δόση) δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση, υπάρχει περίπτωση να με ακυρώσουν αν δεν έχω τουαλέτα; Έχω βρει ένα ισόγειο κατάστημα κοντά στο σπίτι μου αλλά δεν έχει τουαλέτα (δεν με ενοχλέι γιατι το σπίτι μου είναι δίπλα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω λιγο μια ερωτηση;;Γνωριζει κανεις αν παιζει ρολο αν το μαγαζι πρεπει να ειναι ισογειο η διαμερισμα η αν γενικα πρεπει να εχει καποια συγκεκριμενα χαρακτηριστικα;Εχω βρει ενα ημιυπογειο το οποιο θελει δουλιτσα για να διαμορφωθει βεβαια αλλα ελπιζω να μην εχω προβλημα που ειναι ημιυπογειο;το εχει ψαξει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.