Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Μου είπαν ότι αρχές Δεκέμβρη θα ξαναπεράσουν για 2ο έλεγχο και αν δε με βρουν θα έχω πρόβλημα.Και καλά ήρθαν 4 φορές και δε με βρήκαν το οποίο δεν ισχυει αφού είμαι καθημερινά στο γραφείο.Τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

έκανα την αίτηση στις 15/11/2010 και ακόμα είναι στο στάδιο επεξεργασία. Πότε περίπου να αναμένω την ένδειξη "προέγκριση", ώστε ν'αρχίσω εντατικά διαδικασίες στησίματος του γραφείου; Υπάρχει κάποιος που έκανε αίτηση στις 15 ή έπειτα κι έχει λάβει προέγκριση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Μόλις τελείωσα τη σχολή Πολιτικών Μηχανικών του Ε.Μ.Π. αλλά δεν είμαι μέλος Τ.Ε.Ε. ακόμα. Θα ήθελα κάποιος να με ενημερώσει για το τι ισχύει για τις επιδοτήσεις που χορηγούνται σε νέους μηχανικούς (αν έχει ανακοινωθεί κάτι για το 2010 - 2011).

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήγα στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου είπαν πως ακόμα τρέχει το 2009-2010 και πως δεν ξέρουν ακόμα αν θα βγει 2011-2012.

Καλύτερα ρώτα στον τοπικό ΟΑΕΔ μιας και εξαρτάται από την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ όλους!Ανήκω στις ελάχιστες περιπτώσεις όπου απορρίφθηκα. Κατά τον επιτόπιο έλεγχο αν και είχα κόψει τιμολόγια αξίας 6000 οι ελεγκτές θεώρησαν ότι ο χώρος δεν ήταν κατάλληλα διαμορφωμένος για γραφείο και ότι έμοιαζε κατοικία. Τέλος πάντων έχω καταθέσει ένσταση από το καλοκαίρι που έγινε ο έλεγχος. Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να ξανασυμμετάσχω στο πρόγραμμα νοικιάζοντας έναν άλλο χώρο και κόβοντας νέα τιμολόγια αξίας 6000.

 

Δηλαδή τι ήταν αυτό που τους έκανε να πιστεύουν ότι πρόκειται για κατοικία? Είχες κρεβάτι και ντουλάπα με ρούχα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήρθε η προέγκριση λοιπόν και ξεκίνησα τη διαδικασία των τιμολογίων. Σε ότι αφορά το λογισμικό για πολιτικούς μηχανικούς τι θα είχατε να προτείνετε; Υπάρχουν για παράδειγμα κάποια βασικά που σίγουρα θα χρησιμεύσουν; Ενδιαφέρομαι επίσης ας πούμε για πρόγραμμα μεταλλικών κατασκευών κι ένα στατικό, αλλά απότι διαβάζω οι γνώμες διίστανται, ο καθένας προτείνει διαφορετικά. Θα μπορούσαμε να καταλήξουμε στο πιο ολοκληρωμένο; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

μια ερωτηση θελω να κάνω.

Οποιοδήποτε ποσό δικαιολογήται και είναι δεκτό απλώς με εξοφλημένο τιμολόγιο?

΄Η πάνω απο κάποιο (μεγάλο) ποσό πρεπει η συναλλαγή να έχει γίνει μέσο τραπέζης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.