Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Την προηγούμενη βδομάδα που κοίταξα είχαν πιστωθεί τα χρήματα της τρίτης δόσης και σχετικά αμέσως από την ημέρα που έκοωα το αντίστοιχο τιμολόγειο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ περιμένω τη δόση του δεύτερου έτους (5.000 ευρώ). Πήγα τα χαρτιά πριν 2 εβδομάδες περίπου και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν να πάω να κόψω και το τιμολόγιο και μετά θα πάρω τα χρήματα. Εσύ τιμολόγιο έκοψες ή είσαι στην ίδια φάση με εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη ίδια φάση με εσένα, με φώναξαν να κόψουμε το τιμολόγειο και μετά απο καμία βδομάδα είχαν πιστωθεί τα χρήματα.

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Πια χαρτιά; Σου κάνουν έλεγχο και διαπιστώνουν τι έχουν αναφέρει οι προηγούμενοι ελεγκτές, σε καλούν μετά για να παραλάβεις μια επιβεβαιωτική πράξη ελέγχου και στο τέλος σε καλούν να κόψεις το τιμολόγιο για να πιστωθούν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Για τις δόσεις του 2ου και 3ου έτους (5000 και 1000 ευρώ αντίστοιχα) θα πρέπει να έχει γίνει πάλι κάποιο συγκεκριμένο ποσό εξόδων όπως ήταν προϋπόθεση για τις δόσεις του 1ου έτους;  Νομίζω η προϋπόθεση για το 1ο έτος ήταν τα έξοδα να είναι τουλάχιστον το ίμησυ των δόσεων.  Ή μήπως για το 2ο και 3ο έτος δεν είναι πλέον υποχρεωτικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειαζεται καποιο συγκεκριμενο αθροισμα εσοδα+εξοδα, που δεν θυμαμαι

Ρωτα τον υπευθυνο του προγραμματος στον οαεδ σου για να ξερεις απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θέλει έσοδα+έξοδα ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ να είναι 2500€, άρα για τον 2ο χρόνο θέλει 5000€ έσοδα+έξοδα.

 

Κ εγώ για το ήμισυ ήξερα, δλδ 2500€ για τον 2ο χρόνο αφού η επιδότηση είναι 5000€, αλλά όταν το έφερε η συζήτηση με την υπάλληλο, μου είπε ότι ήθελε 5000€. Βέβαια πρόβλημα δεν υπήρχε, οπότε δεν έδωσα μεγάλη σημασία.

 

Καλύτερα... ΡΩΤΑ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Γνωριζει κανείς αν με το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ "πρόγραμμα απασχόλησης σε κλάδους έξυπνης εξειδίκευσης" για πτυχιούχους ανέργους έως 39 ετών, μπορεί πολιτικός μηχανικός με ατομική εταιρεία να προσλάβει άνεργο διπλωματούχο πολιτικό μηχανικό με ενεργή κάρτα του ΟΑΕΔ?

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.