Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητηρια Leon T!!!!

 

Eγινε δηλαδη και σημερα update??εγω ειμαι ακομα επεξεργασια από 2.5.2011, να αρχισω να ανησυχω???ρε παιδια κανεις απο αθηνα δεν ειναι εδω να μας πει αν πηρε προεγκριση ή μηπως μας αφηνουν για το τελος εμας?????

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι γιατι να ανησυχεις αφου εισαι λιγο μετα απο μενα ειναι πιθανο να σου ρθει την αλλη βδομαδα η προεγκριση!

Link to comment
Share on other sites

23/5 μαζι με την κοπελα μου,πρροεγκριθηκαμε απο το μεσημερι της δευτερας,περιοχη θεσσαλονικη.

Μαλλον παιζει ρολο και το επιχειρηματικο πλανο και σε οσους το αφησαν κενο η ελλιπες τους προσπερνανε και τους ξανακοιταν αφου δουν τι θεσεις τους περισευουν με σειρα πρωτεραιοτητας βασει της ημερομηνιας υποβολης της αιτησης..

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να παιζει ρολο το επιχειρηματικο πλανο.δεν υπαρχει κατι πρωτοτυπο ή καινοτομο που μπορουν να κρινουν οπως γινεται σε αλλα προγραμματα ελευθερων επαγγελματιων.

 

επιμενω πως ειναι θεμα περιοχης.αν θυμαστε και απο την προκηρυξη οριζονταν συγκεκριμενες θεσεις για καθε περιοχη. και το γεγονος οτι δεν εχουν δωσει για αθηνα, μου δινει την αισθηση οτι τις αφησαν για το τελος επειδη θα ηταν οι περισσοτερες αιτησεις για περισσοτερες κενες θεσεις. Συν οτι ειχα γραψει αρκετα προσεγμενο επιχειρηματικο πλανο, χωρις αυτο βεβαια να σημαινει και κατι.

 

δεν ξερω τι να πω...μα πραγματικα δεν υπαρχει κανεις αλλος απο αθηνα που να περιμενει προεγκριση??στον οαεδ που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν να κοιτατε στο ιντερνετ.:evil:

Link to comment
Share on other sites

σωστο κι αυτο,μπορει να χεις δικιο.

ή να εχουν πολλες αιτησεις και λιγες θεσεις για αθηνα,οποτε να περιμενουν να δουν τι θα περισεψει απο αλλες περιφερειες,ετσι ωστε να δωσουν περισσοτερες προεγγρισεις στο λεκανοπεδιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα tristanos, είμαι κι εγώ Αθήνα και περιμένω προέγκριση αλλά έκανα αίτηση αργότερα από εσένα, στις 2/6, οπότε δεν βοηθάει να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα ως προς το αν όντως μας αφήσαν για το τέλος. Φαίνεται πάντως πολύ πιθανό κάτι τέτοιο αφού όλοι όσοι τις τελευταίες ημέρες έγραψαν εδώ ότι προεγκρίθηκαν, είναι όλοι εκτός Αθήνας!

Link to comment
Share on other sites

Η Αθήνα και η Θεσ/νίκη είναι στον ίδιο άξονα προτεραιότητας, επομένως οι θέσεις που υπάρχουν ανοιχτές θα έπρεπε να δωθούν με βάση την ημερομηνία της αίτησης και να ελεγχθούν συνολικά. Τι να πώ.. Και πάλι δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα. Εκτός αν οι θέσεις φτάνουν για όλους και τα ελέγχουν κατά περιοχή για να τελειώσουν πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ενοίκιο 2 μηνών, τί άλλα λειτουργικά (ή άλλα) έξοδα δικαιολογούνται;

 

Θα μπορούσε κάποιος με χρόνο και διάθεση να παραθέσει παρακαλώ μία λίστα, εκτός των προφανή επίπλων, λογισμικού, υπολογιστών και παρελκόμενα;

 

Καλημέρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Γενικά κατα τον έλεγχο βλέπουν όλα τα παραστατικά που έχεις και περνάς στα βιβλία σου σαν Εσοδα, τα αθροίζουν και πρέπει το σ΄υνολο τους να είναι τουλάχιστον 6000Ε. Εμένα κατα τον έλεγχο, πήραν όλες τις αποδείξεις και τιμολόγια που είχα σαν έξοδα και τα αθροίσαν. Οτι περνας στα βιβλία σου, αυτά ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.