Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τινάκι θεωρούνται για τις πληρωμένες δόσεις μόνο,μου το είπε λογιστής.

 

Και σε μένα το ίδιο είπε ο ελεγκτής του ΟΑΕΔ. Υπολογίζουν μόνο τα εξοφλημένα τιμολόγια ή τις πληρωμένες δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη περάσει το πρώτο εξάμηνο της επιδότησης και όπως καταλαβαίνεται σε λίγες μέρες θα πάρω την 1η δόση. Θέλω όμως να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω σε δημόσιο με ικα περιορισμένου χρόνου. Το γραφείο θα συνεχίσει να δουλεύει κανονικά, αφού δεν είμαι υποχρεωμένη να το κλείσω για να μπω στη συγκεκριμένη θέση (σύμβαση περιορισμένου χρόνου). Μπορώ όμως να το κάνω ή με δεσμεύει το πρόγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

Με μία γρήγορη σκέψη θα σου έλεγα ότι σε δεσμεύει το πρόγραμμα, οπότε και δε μπορείς να υπογράψεις τέτοια σύμβαση. Αλλά γνώμη μου είναι για τόσο λεπτά και σημαντικά θέματα να ρωτήσεις την "πηγή"... ΟΑΕΔ ! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη περάσει το πρώτο εξάμηνο της επιδότησης και όπως καταλαβαίνεται σε λίγες μέρες θα πάρω την 1η δόση. Θέλω όμως να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω σε δημόσιο με ικα περιορισμένου χρόνου. Το γραφείο θα συνεχίσει να δουλεύει κανονικά, αφού δεν είμαι υποχρεωμένη να το κλείσω για να μπω στη συγκεκριμένη θέση (σύμβαση περιορισμένου χρόνου). Μπορώ όμως να το κάνω ή με δεσμεύει το πρόγραμμα???

 

Kατηγορηματικά ΟΧΙ!!! Δεν μπορείς, την επιδότηση την παίρνεις για να ασχοληθείς αποκλειστικά και μόνο με το γραφείο σου έτσι ωστε να έχεις τα επιθυμητα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Τινάκι θεωρούνται για τις πληρωμένες δόσεις μόνο,μου το είπε λογιστής.

 

ειναι σιγουρο αυτο;γραφει πανω στο τιμολογιο πχ. 5 ατοκες δοσεις;εντυπωση μου κανει.εγω μια αγορα που εκανα με πιστωτικη κ εβαλα ατοκες αφενος δεν γραφει δοσεις πανω αφετερου μου εβαλαν σδραγιδα εξοφληθη.πως μπορουν απο τον οαεδ να το αντικρουσουν;δεν το καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται ότι είναι με δόσεις, τα περνάς κανονικά. Η επιχείρηση τα έχει πάρει όλα τα λεφτά από την τράπεζα, γιαυτό και το εξοφλήθη. Πέρνα το όλο χωρίς να ρωτήσεις καν...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω.κι εγω αυτη την αποψη εχω.η επιχειρηση εχει εξοφληθει.απλα δεν ξερω αν ζητουν κ κατι παραπανω απο τον οαεδ.δηλαδη στις αγορες με χρεωστικη που παλι αναγραφεται στο τιμολογιο πληρωμη με καρτα ποια η διαφορα;δε νομιζω οτι θελουν κ αποδειξη της καρτας ε;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο από τους ελέγχους? Είμαι έτοιμος εδώ και μερικές μέρες αλλά ούτε πέρασε κανείς από το γραφείο, ούτε τηλέφωνο με πήραν. Πήγα την Τρίτη και ρώτησα στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν αρχίσει οι έλεγχοι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.