Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Εγώ έτοιμος από Μάιο και ακόμα τίποτα. Βέβαια πήρα προέγριση αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και θα έρθουν αύριο!!! Η αλήθεια είναι ότι, αν και έτοιμος, έχω λίγο άγχος... ήταν πολλά τα λεφτά (δανεικά) που ξοδεύτηκαν!!! Άντε, καλή μας έγκριση...

Link to comment
Share on other sites

και μενα με πηραν σημερα για να ερθουν αυριο. :D

 

ολα καλα θα πανε.τα τιμολογια να εχουμε και ειμαστε κομπλε.

 

με το καλο, τα πρώτα 5.000 ποτε τα παιρνουμε? τελη αυγουστου ή πιο αργα λογω καλοκαιριου?

Link to comment
Share on other sites

Τι εξοπλισμό έχετε βάλει περίπου για να κάνουμε κάποιου είδους σύγκριση;;
Γραφείο, βιβλιοθήκη, καρέκλες, καναπές, τραπεζάκι, υπολογιστής desktop, πολυμηχάνημα, UPS, εσπρεσιέρα, περσίδες, πινακίδα, αναλώσιμα (χαρτιά, μελάνια, είδη γραφείου).
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να παρω τη 3 δοση, εκλεισα χρονο στις 28, και μου ζηταει η μια εκει ασφαλιστικη ενημεροτητα, ενω ειχα παει τον δεκεμβρη και ισχυει ακομα, και τις δινω και φωτοτυπια απο τα βιβλια μου. το τιμολογιο της λεω, και μου απαντα θα γινει ελεγχος πρωτα.. την προηγουμενη φορα ενας αλλος κυριος μου το εκοβε αμεσως μολις εβλεπε τα χαρτια μου. σε εσας πως εχει γινει, γιατι αυτη η κυρια εχει μπει τωρα στη θεση εκει και απο κατι που την ειχα ρωτησει η τυπισσα ηταν ψιλοασχετη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ιατρός που έχει υπαχθεί στο πρόγραμμα (πήρα την 1η δόση) ωστόσο πρόσφατα έγινα δεκτή με σύμβαση περιορισμένου χρόνου. Δεν έχω υπογράψει ακόμα την σύμβαση γιατί φοβάμαι οτι θα πρέπει να επιστρέψω τα λεφτά. Να ρωτήσω τον ΟΑΕΔ ή κυνηγάω την τύχη μου?Παρακαλώ πολύ οποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ anastasiaf και θα βγάλεις συμπέρασμα:

http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=274564#post274564

 

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΩΝ - ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

1). Έχω αγοράσει με πιστωτική κάρτα πολλά πράγματα, εξοφλημένα όλα, χωρίς δόσεις! Μόνο την ελάχιστη δόση της κάρτας πρέπει δηλαδή να πληρώνω κάθε μήνα. Στα τιμολόγια που έχω αναγράφεται ως τρόπος πληρωμής "Πιστωτική Κάρτα" αλλά όμως πουθενά ότι έχει εξοφληθή το ποσό. Θα γίνουν δεκτά στον έλεγχο ή θα έχω πρόβλημα;

 

Κάτι άκουσα ότι θα πρέπει μαζί με το τιμολόγιο να έχω και την Απόδειξη Είσπραξης μαζί. Ισχύει αυτό;

 

2). Στο βιβλίο Εσόδων-Εξόδων έχουν περαστεί τα τιμολόγια μέχρι τέλος Ιουνίου, τέλος του προηγούμενου μήνα δηλαδή. Τιμολόγια από αγορές τώρα τον Ιούλιο θα γίνουν δεκτά;

 

Αν μπορέσει να απαντήσει υπεύθυνα κάποιος ή το μέλος SOTHRIS, ο λογιστής μας εδώ στο φόρουμ δηλαδή, θα είμαι ευγνώμων!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πάρα πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Τινάκι σε ευχαριστώ για το link! Το ενημερωτικό φυλλάδιο του ΟΑΕΔ είναι λίγο θολό σε αυτό το σημείο.

Εγώ θα πάρέχω με σύμβαση ιατρικές υπηρεσίες και θα παραμείνω ασφαλισμένη στον φορέα μου. Αν και δεν πρέπει να είμαι αχάριστη, η επιδότηση δεν έφτασε ούτε για ζήτω για το στήσιμο του ιατρείου, πόσο μάλλον για να ζήσεις! Απο την μία έχω ανάγκη τη δουλεία, από την άλλη αδυνατώ να επιστρέψω τα χρήματα!

 

Το μόνο που έχω να σου πω είναι οτι στον έλεγχο θα κοιτάξουν το βιβλίο σου για να ελέγξουν αν έχεις ξοδέψει τα 6000! Τα τιμολόγια του Ιουλίου περνάνε εφόσον τα έχει γράψει ο λογιστής στα βιβλία σου!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τ οαπόγευμα ήρθαν και σε εμένα για έλεγχο. Ευτυχώς πήγαν όλα όπως τα περίμενα... μια χαρά! Αυτό που πρόσεχαν (και "κολλάει" με την ερώτησή σου) ήταν τα τιμολόγια να γράφουν πάνω ΜΕΤΡΗΤΑ, ειδάλλως ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ !!! Με δόσεις δεν πήρα τίποτα, αλλά τον Η/Υ τον πήρα αφού είχα κάνει κατάθεση στην τράπεζα, άρα με πίστωση και στο κατάστημα μου κόψανε τιμολόγιο (τρυπημένο) το οποίο έλεγε ότι είναι ξοφλημένο από την τάδε απόδειξή (απλή) πίστωσης. Όσο για το βιβλίο, ούτε καν το είδαν, αλλά είχα γραμμένο και τον Ιούλιο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.