Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Λέγονται και ακούγονται διάφορα, ωστόσο αυτά είναι χωρίς νόημα. Σημασία έχουν οι συγκεκριμένοι όροι και οι πρυποθέσεις ώστε να δεις αν μπορείς να ενταχθείς . Διαφορετικά ότι ακούγεται ή γράφεται είναι κουβέντα επιπέδου καφενείου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό φοβάμαι σε ενδεχόμενη επιδότηση του όρους και τις προϋποθέσεις γιατί όσοι λιγότεροι επιδοτούνται τόσο καλύτερα για αυτούς.. Απλώς επειδή έχω κάνει έναρξη πριν 3 μήνες, θέλω να πιστεύω πως αν γίνει κάτι το προσεχές διάστημα να είμαι δικαιούχος..Αυτά τα γενικά γιατί όπως λες σωστά οι φήμες απέχουν πολύ από κάτι επίσημο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση . Αν κόψω ΑΠΥ για έκδοση κοινοχρήστων λέτε να αντιμετωπίσω πρόβλημα? Είμαι ήδη ενταγμένος στο πρόγραμμα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκαν τα χρήματα της 2ης δόσης, κλείνοντας 1 χρόνο. Περιέργως δεν είναι 5.000€, αλλά... 4.995€ !!! Ξέρουμε γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι και η προκαταβολή που είχαμε πάρει πέρυσι στην αρχή του προγράμματος ήταν πάλι 4995 αντί για 5000. Τσέκαρα τώρα την κίνηση του λογαριασμού που μου στέλνει η ΕΤΕ κάθε τρίμηνο και πράγματι μετά την κατάθεση των 5000 λέει και ανάληψη 5 ευρώ με την αιτιολογία "έξοδα". Μάλλον θα είναι κάποιου είδους προμήθεια της τράπεζας. Πάντως όταν είχε μπει η πρώτη δόση δεν είχαν αφαιρεθεί τα 5 ευρώ (σύμφωνα πάντα με την κίνηση του λογαριασμού μου).

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό μου φάνηκε περίεργο. Ούτε για την προκαταβολή, ούτε για την 1η δόση έγιναν κρατήσεις. Εμφανίστηκαν τώρα στην 3η δόση ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

architect_duth πόσο καιρό περίμενες για να σου μπουν τα χρήματα? και γω αυτή τη δόση περιμένω και έχω κόψει το τιμολόγιο από 07/08. Βέβαια από ότι θυμάμαι τον Ιανουάριο είχαν κάνει κοντά 2 μήνες να μπουν τα χρήματα της προηγούμενης δόσης...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά με την ολοκλήρωση του 1ο χρόνου (προκαταβολή+1η δοση+ 2η δόση) πρέπει να κάνουμε κάποια διαδικασία για να συνεχίσουμε και για τον δεύτερο χρόνο ή απλά περνάμε εκεί αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτή την ερώτηση στην υπάλληλο που ήρθε για έλεγχο και μου είπε ότι δεν απαιτείται κάποια διαδικασία. Για καλό και για κακό αν θες ρώτα και στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου γιατί δεν είναι να εμπιστευόμαστε κανέναν. Και εγώ όταν πάω να κόψω τιμολόγιο για τη β' δόση θα ξαναρωτήσω κι εκεί για να 'μαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ. αλλά έχουν στάση εργασίας μόλις βγάλω άκρη θα σας ενημερώσω, αν και τον λογιστή που ρώτησα μου είπε οτι δεν χρειάζεται κάτι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.