Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Εμένα μου είπαν ότι αυτόματα μπαίνεις στον 2ο ή 3ο χρόνο και εάν δεν επιθυμείς, τότε όταν πας τα χαρτιά σου για να πληρωθείς για τον 1ο ή τον 2ο χρόνο που έκλεισε, κάνεις αίτηση ότι δεν ενδιαφέρεσαι να συνεχιστεί στον 2ο ή 3ο χρόνο αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρώτησα πρόσφατα και δεν χρειάζεται κάποια διαδικασία για να συνεχίσεις και το 2ο χρόνο. Τώρα αν δεν θέλεις είναι άλλο θέμα

 

Eχετε υπογράψει καμιά δεύσμεση ?

ΣΑς ΥΠΈΔΕΙΞΑΜ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟ ΓΡΆΦΕΙ ΑΥΤΟ ?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτή την ερώτηση στην υπάλληλο που ήρθε για έλεγχο και μου είπε ότι δεν απαιτείται κάποια διαδικασία. Για καλό και για κακό αν θες ρώτα και στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου γιατί δεν είναι να εμπιστευόμαστε κανέναν. Και εγώ όταν πάω να κόψω τιμολόγιο για τη β' δόση θα ξαναρωτήσω κι εκεί για να 'μαι σίγουρος.

Πήγα ρώτησα και στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι δεν απαιτείται τίποτα προς το παρόν και ότι αν χρειστεί κάτι (πχ υπεύθυνη δήλωση) θα με καλέσουν. Επίσης μου είπαν ότι μόνο ο πρώτος χρόνος είναι δεσμευτικός και από εκεί και έπειτα μπορούμε να διακόψουμε το πρόγραμμα όποτε θέλουμε.
Link to comment
Share on other sites

Aυτά μόνο στα κράτη της πλάκας γίνονται. Είναι αδιανόητο να ξεκινάς μια διαδικασία και στην πορεία να έρχονται και να αλλάζουν τους κανόνες προσθέτοντας επιβαρύνσεις , τις οποίες αν ήξερες πιθανόν να μη συμμετείχες. Ελπίζω να μην κάνουν κάποια ανοησία μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιες επιβαρυνσεις μιλας βρε Σωτηρη??

Το ξερεις το προγρομμα?

Ειναι για ενα ετος και αν θες προχωρας για αλλα 2 ετη.

Δεν ειναι τιποτα κρυφο.

Απλα στον ΟΑΕΔ δεν ξερουν τι τους γινεται.

Link to comment
Share on other sites

To τι ισχύει το γνωρίζω καλά, όπως γνωρίζω καλά και την "ποιότητα" των υπαλλήλων του ΟΑΕΔ. Ενα σχόλιο έκανα με βάση τους προβληματισμούς που εχουν κατατεθεί. Τίποτε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

συνάδελφοι περιμένει κανείς σας καμιά δόση από το πρόγραμμα των νέων επιστημόνων ακόμα? έχω κάνει τα χαρτιά από τέλη ιουλίου αλλά κλασσικά τίποτα ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου πήρε την τελευταία δόση χθες και περίμενε κ αυτός πολύ καιρό...πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς και σύντομα θα τακτοποιηθεί το θέμα.

Πέρνα όμως καμιά βόλτα από τον ΟΑΕΔ να τους το "θυμήσεις"!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.