Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

η αίτηση μου είναι ακόμη σε φάση επεξεργασίας

μολις χθες μου ειπαν οτι συνεχιζεται κανονικα το προγραμμα

και ότι συνήθως περιμένουν να μαζευτούν καμιά πενηνταριά αιτήσεις και μετά στέλνουν προ/εγκρίσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα.

 

και εγώ σαν νέα μηχανικός εκανά αίτηση για το συγκεκριμένο επίδομα στις 30/09/09 αν και φοβόμουν ότι θα το πάγωναν ή θα το καταργούσαν λόγω των βουλευτικών εκλογών, ωστόσο μετά από 2 περίπου αγχωτικούς μήνες έγινε ο πρώτος έλεγχος (13/12/09)... και ευτυχώς ελαβα την 1η δόση λίγο πριν τα χριστούγεννα.

 

Γνωστή μου που εργάζεται στον οαεδ με διαβεβαίωσε τότε πως το προγραμμα θα συνεχίσει διότι δεν έχει συμπληρωθεί ο αριθμός των 6.000 νέων επιστημόνων. Επομένως, δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουν το επίδομα οι συνάδελφοι που κάναν αίτηση και πληρούν τις προυποθέσεις. Απλά συνιστώ λίγη υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Κατα συμπτωση εκανα αιτηση 2 μερες μετα την SOFOULA , μου εγινε ελεγχος επισης 17/12 και περιμενω ειδοποιηση για τη δοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Η απορια ειναι η εξης: απο ποτε ξεκιναει η ενταξη καποιου στο προγραμμα..??(ωστε να συμπληρωσει δωδεκαμηνο)

α)ημερομηνια ηλεκτρονικης αιτησης??(ακυρο)

β)ημερομηνια 1ου τοπικου ελεγχου..με εγκριτικη αποφαση??(πιθανο)

γ)ημερομηνια καταβολη 1ης δοσης-προκαταβολης??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ηρθε ελεγχος πριν κανα μηνα ...οπου εγραψε ο ανθρωπος εγκρινεται!Αλλα ο φακελος στον αρμοδιο ΟΑΕΔ φτιαχτηκε πριν 2 μερες!Η εγκριτικη αποφαση που εγραψα και πιο πανω...ποτε "εκδιδεται"? την ημερα του ελεγχου ή αφου πανε τα χαρτια στον ΟΑΕΔ και φτιαξουν φακελο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια και εμένα εχει εγκριθεί, αλλα απο λεφτά τίποτα!Τις προάλες περασα απο τον ΟΑΕΔ και μου ειπαν εχουν παγώσει τώρα τα προγράμματα και θα ειδοποιήσουν.Ξέρετε τίποτα περισσότερο?λετε να την<φάμε>!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.