Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Εδώ υπάρχουν 2 περιπτωσεις.

Στην 1η θα σκεφτούν αφού είναι και μηχανικός υπολογιστών όλα οκ.

Στην 2η θα πουν πως δεν είναι ας πούμε υποχρεωτικό να είναι κάποιος μηχανικός υπολογιστών για να κάνει προγράματα και να τα πουλάει άρα έμπλεξε 2 δουλειές σε μία.

Ένα άλλο πρόβλημα μου είναι αν θα μπορώ να κόβω απόδειξη στον πελάτη για παροχή λογισμικού το οποίο θα είναι καταχυρωμένο σε μένα ή γενικά αποδείξεις για υπηρεσίες softwear μέσω του "τεχνικού γραφείου"

Θα πάω και μια βόλτα από τον ΟΑΕΔ να δω τι θα μου πουν οι μέντορες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έτυχε σε κανέναν να λείπει κατά τον πρώτο έλεγχο πριν τη πρώτη δόση;

Μου ήρθε ένα χαρτί από ΟΑΕΔ οτί ήρθαν και δε με βρήκαν.ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΑ!

Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πήραν τηλέφωνο; Εννοείς πρώτο έλεγχο για τη προκαταβολή ή για τη 1η δόση; Τρίξτους λίγο τα δόντια αν δε σε πήραν τηλέφωνο, δεν πουλάμε ρούχα για να είμαστε όλη μέρα στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει τη προκαταβολή.Περιμένω τη πρώτη δόση.

Και δε με πηραν τηλ.Καμία ενημέρωση.

Και είμαι κάθε πρωί απόγευμα στο γραφείο σα μ......ας

Σήμαίνει κάτι η ειδοποίηση?

Ρωτάω γιατί αύριο θα πάω από ΟΑΕΔ να ξέρω ποιον να βρίσω.

Οφειλαν να με πάρουν τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με πήραν τηλέφωνο αν θα είμαι εκεί να περάσουν. Για 2ο ελεγχο μιλάω, οχι της προκαταβολής.

Link to comment
Share on other sites

εμενα με πηραν τηλ για ελεγχο για την δευτερη δοση και μου λεει περασα το σαββατο αλλα ηταν κλειστο, ε ναι της λεω ηταν σαββατο, ωραια να περασω σε 2 μερες το μεσημερι, μολις ηρθε μου λεει καταλαβαινω και εσεις δεν εισαστε ολη την ωρα στο γραφειο, ευγενικοτατη. οαεδ γαλατσιου.(γενικα εκει ειναι πολυ εξυπηρετικοι)

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ όλους!Ανήκω στις ελάχιστες περιπτώσεις όπου απορρίφθηκα. Κατά τον επιτόπιο έλεγχο αν και είχα κόψει τιμολόγια αξίας 6000 οι ελεγκτές θεώρησαν ότι ο χώρος δεν ήταν κατάλληλα διαμορφωμένος για γραφείο και ότι έμοιαζε κατοικία. Τέλος πάντων έχω καταθέσει ένσταση από το καλοκαίρι που έγινε ο έλεγχος. Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να ξανασυμμετάσχω στο πρόγραμμα νοικιάζοντας έναν άλλο χώρο και κόβοντας νέα τιμολόγια αξίας 6000.

Link to comment
Share on other sites

Δε με πήραν τηλ.Για 2ο έλεγχο.

Μου ήρθε σήμερα επίσημο έγγραφο από ΟΑΕΔ - έκθεση Α ελέγχου που γράφει ότι η επιχείρηση βρέθηκε κλειστή και ο ΝΕΕ δεν βρέθηκε να απασχολείται στην επιχείρηση.

Ελπίζω αυτό να μη σημαίνει απόρριψη ή κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το χαρτι ελεγχου. Δεν ξερω πόσες "ζωές" έχει ο καθένας για να σου πω. Μάλλον έπεσες σε περιεργο. Οι περισσότεροι πέρνουν τηλέφωνο πριν περάσουν. Ακόμα και αν έρθουν και δεν σε βρουν περνουν εκείνη τη στιγμή τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια επειδη οι ελεγχοι σε ολη την Ελλαδα ειναι πανω κατω τηνε ιδια περιοδο σε οποιον ξανακανουν ελεγχο να το ποσταρει μην την πατησουμε τζαμπα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.