Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με διακομιστή teemail.gr


ilias

Recommended Posts

Τα εχω σβησει εδω και καιρο. Εχει παγωσει το mail σε συγκεκριμενη ημερομηνια και δεν εχει λαβει τιποτα απο τοτε. Στελνει κανονικα μαιλ ομως...το προβλημα ειναι οτι δεν λαμβανει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

καλησπέρα, προσπαθώ να συνδέσω το teemail στο gmail μου
 
ως διακομιστή βάζω το pop3.teemail.gr και ως θυρα εχω προσπαθησει με την 110 και την 995 αλλα χωρίς αποτέσμα. δημιουργείται η ετικέτα στο gmail χωρίς  να λαμβάνει κάποιο μηνυμα

 

για ονομα βαζω "ονομαμου-teemail" και για κωδικο αυτό που εχω λαβει απο το ΤΕΕ 

χρειάζεται καποια ρυθμιση και απο το teemail μηπως??

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως αυτο ηταν, το ειχα διαβασει αλλα ηθελα να λυσω το προβλημα εισερχομενων πριν πιασω εξερχομενα, αλλα με αυτο λυθηκε και το αλλο..

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα έχεις, με τον 110. Αν και αναφέρουν ότι παρέχουν secure pop3, δε δουλεύει με άλλο port. Σε μένα λαμβάνει κανονικά. Δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να γίνει από η μεριά τους.

Για outgoing, ο georgegaleos είπε το μυστικό, ότι μπορούμε να χρησιμοποιούμε (καταχρηστικά) και τον δικό τους server, που είναι για τους συνδρομητές κανονικά.

Όμως george σίγουρα δουλεύει το 465; Μόνο με 25 μου δούλευε εμένα τόσο καιρό.

 

Επίσης με το encoding των email του ΤΕΕ σε native android client έχει κανείς άλλος πρόβλημα; Ή μόνο όσοι έχουμε αγγλικό UI το παθαίνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με 465. Εκανα μόλις τώρα διαγραφή και επαναδημιουργία του λογαριασμού μου στο τεε και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

[Να πούμε και για όσους δε γνωρίζουν ότι η θύρα 465 χρησιμοποιείται συνήθως σε συνδυασμό με SSL Certificate (587 για TLS κλπ)]

 

Για ποιο client μιλάμε;

Τουλάχιστον το Windows mail με αλλαγή από 25 σε 465 και τσεκάρωντας το SSL μου βγάζει την εξής ειδοποίηση:

post-96706-0-79931200-1424446311_thumb.jpg

 

Σε Android επίσης δεν το δέχεται το 465 με SSL/TLS, ενώ το δέχεται με "SSL/TLS (Accept all certificates)", αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό και αν απλώς το στέλνει χωρίς security στο τέλος. Οι οδηγίες του teemail πάντως λένε ότι χρησιμοποιούν "transparent port 25".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.