Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με διακομιστή teemail.gr


ilias

Recommended Posts

Καλημέρα...

Άλλαξα πάροχο και πήγα σε wind.

Προσπαθώ εδώ και καιρό να στείλω μέσω teemail μεσα από το outlook αλλά δεν τα έχω καταφέρει....

Εχω βάλει σαν εξερχόμενο διακομιστη το mail.windtools.gr που με είπαν από την wind αλλά τίποτα...

Θύρα 587..πάλι τίποτα

 

Τα έχει καταφέρει κανένας;

Ευχαριστώ.

 

edit. 

Τα κατάφερα με τον "outgoing.tee.gr " και με θύρα 25!!!

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Καλησπέρα,

 

Κι εγώ αντιμετωπίσω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Είναι λέτε η μόνη λύση να ορίζω σαν εξερχόμενο διακομιστή, αντί για το mail.windtools.gr (του παρόχου μου δηλαδή), τον "outgoing.tee.gr", ενώ έχω @teemail.gr (και όχι @tee.gr);

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν κι έχει περάσει καιρός, οι δικές μου ρυθμίσεις που λειτουργούν χωρίς πρόβλημα, για πάροχο την Wind και διακομιστή το teemail, φαίνονται παρακάτω. Απλώς, κάθε φορά που θα γίνεται αποστολή θα πρέπει να πατά κανείς "Ναι" για αποδοχή της συνέχισης χρήσης του διακομιστή. Σαν SMTP έχω το outgoing.teemail.gr.
 
f0nv52.jpg
 

307pz10.jpg
 
2ptv0id.jpg
 
και για το μήνυμα της προειδοποίησης:
c1cb4.jpg

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Όντως, με POP3 port 110, SMTP port 25 και τύπο κρυπτογραφημένης σύνδεσης "Κανένα" φαίνεται να λειτουργεί χωρίς να βγάζει το παραπάνω μήνυμα. Για την ώρα τουλάχιστον.

Παλιότερα που το είχα δοκιμάσει, εμφάνιζε κάποιο πρόβλημα στην αποστολή, αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς.

 

Σ' ευχαριστώ!

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, επειδή αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις smtp του outlook για το teemail.gr (νέα σύνδεση wind)
μήπως υπάρχει συμβουλή ?


Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από την μεριά μου, δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερο. Οι τρέχουσες ρυθμίσεις που έχω, είναι οι παρακάτω, και δεν μου βγάζει το μήνυμα για αποδοχή κάποιο πιστοποιητικού ασφαλείας:

 

post-22627-0-69678200-1493884877_thumb.jpg

post-22627-0-37404200-1493884895_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από την μεριά μου, δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερο. Οι τρέχουσες ρυθμίσεις που έχω, είναι οι παρακάτω, και δεν μου βγάζει το μήνυμα για αποδοχή κάποιο πιστοποιητικού ασφαλείας:

Σήμερα από το πρωί δεν μπορώ να μπω καθόλου στα αυθαίρετα μου βγάζει συνέχεια το παρακάτω 

404 Not Found

OracleJSP: java.io.FileNotFoundException:

Set the init-param debug_mode to "true" to see the complete exception message

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.