Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Στεγανωτικά - ρευστοποιητικά και αντοχές σκυροδέματος


 

Recommended Posts

η ποσοτητα ειναι στανταρτ. Παλι θα πω οτι υπαρχουν συνεργεια με εμπειρια σε αυτα τα υλικά. Ενδεικτικό κοστος γιατι? για ολα? Παιδια τα υλικά αυτα ειναι για καποιους που εχουν να δωσουν τωρα κατι παραπάνω παρα μετα απο 10 χρονια κατι πολυ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ενδειχτικη τιμη, γτ αν ειναι 50Ε το κυβικο θα το βαλλω και στο σπιτι μου..(το καινουριο) αν ειναι 1000Ε το κυβικο δεν το προτεινω σε κανεναν...

Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια και τιμες Αθηνας συνεργειου 56Ε το κυβικό +ΦΠΑ. Δεν βαζω, σοβα, ασταρι και μπογια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με το κυβικό, μόνο ο ρευστοποιητής δεν πάει με το κυβικό?

Τα άλλα με τετραγωνικό επιφάνειας εφαρμογής λογικά.

Σοβά δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείτε ΄σκληρό΄. Εγώ στις κατασκευές κάνω μόνο τον λεγόμενο παραδοσιακό σοβά με το χέρι σε τρείς στρώσεις-με οδηγούς κτλ- και adiplast στο μείγμα.

Πάντως το θέμα της προστασίας του σκυροδέματος έχει παραμεληθεί και από πολλούς συναδέλφους.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απαντησα για τα προσμικτα του σκυροδεματος. Τωρα θαλασσα και παραδοσιακός σοβάς? Εδω προσπαθουμε να μειωσουμε την διαπερατοτητα και διαχυση χλωριόντων. Σκληρος σοβάς γινεται με ειδικη κονια. Το βασικό ειναι να σφραγισεις τους πορους. Αυτο πες στο συνεργειο σου γινεται πολυ ευκολα με νωπό σφουγγάρι. Το κανει ο μικρός της παρέας.

 

Δηλαδη κανει το μιγμα Epochem και το περναει με σφουγγαρι. Το σφουγγαρι λογο τοσο της απορροφητικότητας οσο και οτι ειναι μαλακο βαζει την σωστη ποσοτητα στους πορους. με 34Ε εργατικα το καλυπτεις ενα μεσαιο σπιτι. Αξιζει διοτι ακομα και τα χιλιοστα μετρανε. 3-4 χιλιοστα ειναι αρκετα χρονια προστασιας.

 

Γιατί με το κυβικό, μόνο ο ρευστοποιητής δεν πάει με το κυβικό?

 

εβαλα και Ferrogard 901.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ίσως αν πειράξεις λίγο την κοκκομετρική καμπύλη να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Δηλαδή να έχεις στην σύνθεση πιο μικρές διαμέτρους. Εικασίες κάνω, δεν το έχω αντιμετωπίσει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.