Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζώνη των 500 μ. γύρω απο οικισμούς


Recommended Posts

Όχι, αλλά δεν έχω και όλες τις εγκυκλίους.

εκει που δεν το,περιμένεις θα βάλεις καμία δήλωση και θα σου έρθει ουρανοκατέβατο.

εχεις εσυ τίποτα υπόψη σου?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω, αλλά θυμάμαι τον εαυτό μου να κάνει κύκλους 500μ. από Πανόραμα κλπ για μια ιδιοκτησία που δεν την γλίτωσε τελικά και ήταν εκτός. Αν έπεφτε εντός θα το έψαχνα τότε. Νομίζω πάντως ότι αξίζει να το ψάξεις

Link to comment
Share on other sites

ότι έβλεπα σε οικισμό τον εριχνα και ένα οσφετ σου λέω, είχε δεν είχε ζώνη!! Αν μου καθόταν θα το έψαχνα. Θεωρώ ότι δεν έχεις κατι σε απαγόρευση, αλλά θέλει ψάξιμο γιατί δεν το είχα ψαξει τότε, δεν μου είχε κάτσει. Και στην τελική, για ποια όρια οικισμών μιλάμε πλεον (διοικητικά); Του Δήμου;; Ποιου Δήμου, του Καλλικράτη, προκαποδιστριακός;; Έλα μου ντε

Link to comment
Share on other sites

  2.Κατά παρέκκλιση από την προηγούμενη παράγραφο θεωρούνται άρτια και

οικοδομήσιμα τα γήπεδα:

  α) Τα κείμενα εντός της ζώνης των πόλεων, κωμών, και οικισμών, τα

οποία είχαν κατά την 24.4.1977 ημέρα δημοσίευσης του από 5.4.77 π.δ/τος

(ΦΕΚ 133 Δ`) ελάχιστο εμβαδόν 2000 μ2.

 

δες και την συζητηση αυτη και τις παραπομπες...

https://www.michanikos.gr/forums/topic/7375-ζώνη-των-500-μ-γύρω-απο-οικισμούς/?do=findComment&comment=917997

και συμπληρωνω

ειπες οτι:

Για καλή του τύχη όμως, βρίσκεται εντός της ζώνης 500μ απο οικισμό διανομής Υ.Γ έτους 1968.

(άλλου χωριού και όχι από  εκεί που ανήκει διοικητικά το αγροτεμάχιο). 

δλδ αν ηταν στα Κυθηρα, που ανηκουν διοικητικα στον Πειραια,

θα επαιρνες τα 500 μ.  απο τα  βραχια της Πειραικής????...

 

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εγώ έχω στην ζώνη περισσότερα από 2000 τμ, απλά τα έχω από γειτονικό οικισμό και όχι από το δικό μου. Το αγροτεμάχιο βρίσκεται ακριβώς στο όριο των δυο Καλλικρατικών Δήμων.

Link to comment
Share on other sites

Παντως,

δεν βλεπω να λεει "αποσταση 500 μ. απο τον οικισμο που ανηκει προ Καποδιστρια, προ Καλλικρατη, μετα.... Κλεισθενη

και δξ τις αλλες ονομασιες θα δοσουν...

Απλα ζηταει  "αποσταση απο οικισμο"...δλδ 500 μ απο το Αδαμ ή απο τα Πετροκερασα...

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη, απλά λέγαμε μήπως κανένας φωστήρας έδωσε καμμιά εγκύκλιο που το καταστρέφει

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, jojo said:

Θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη, απλά λέγαμε μήπως κανένας φωστήρας έδωσε καμμιά εγκύκλιο που το καταστρέφει

ακριβώς αυτός ειναι ο φόβος μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.