Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έληξε: Αντισεισμική Μηχανική και Τεχνική Σεισμολογία


Recommended Posts

3ο Πανελλήνιο Συνέδριο Αντισεισμικής Μηχανικής και Τεχνικής Σεισμολογίας διοργανώνει το ΕΤΑΜ σε συνεργασία με το ΤΕΕ και το Εργαστήριο Εδαφομηχανικής του ΕΜΠ.

 

Χρόνος: 05-07 Νοεμβρίου 2008

 

Τόπος: Αθήνα, Ξενοδοχείο Caravel.

 

Πληροφορίες: τηλ.: 210-7724076, fax.: 210-7722405, [email protected]

 

Ιστοσελίδα: www.civil.ntua.gr/3-PCEEES

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε Sundance

Νομίζω ότι μπορείς να παρακολουθήσεις, δεν μπορείς να πάρεις όμως τα πρακτικά και την βεβαίωση. Θέλω όμως με αφορμή την ερώτηση σου να επισημάνω κάτι που το έχω σκεφθεί πολλές φορές στο παρελθόν και με έχει απασχολήσει: Γνωρίζω με σιγουριά ότι όλοι οι γιατροί ανεξαρτήτως ειδικότητας, θέσης, ηλικίας κλπ παρακολουθούν συνέδρια ή ημερίδες στο εσωτερικό ή και στο εξωτερικό έχοντας καλύψει πλήρως τα έξοδα συμμετοχής, διατροφής, διαμονής κλπ μέσω των φαρμακευτικών εταιριών. Γιατί δεν γίνεται και κάτι αντίστοιχο για εμάς? Γιατί δεν καλύπτουν μέρος των εξόδων εταιρείες (ή και το ΤΕΕ) οι οποίες πλουτίζουν από τα δικά μας έργα? Θα μου πείτε βέβαια ότι οι φαρμακευτικές εταιρείες είναι μια πολύ "ενδιαφέρουσα" ιστορία (το θέτω όσο πιο ήπια γίνεται γιατί δεν ξέρω και ποιος μπορεί να διαβάζει), ωστόσο φανταστείτε το κόστος που θα πρέπει να επιβαρυνθεί κάποιος από επαρχία που θα θελήσει να παρακολουθήσει το συνέδριο στην Αθήνα ή/και το συνέδριο των Μεταλλικών στα Ιωάννινα. Για να μην αναφέρω ότι οι γιατροί έχουν άμεση πρόσβαση σε ολόκληρη την διεθνή βιβλιογραφία μέσω συγγραμάτων, συνδρομών σε περιοδικά κλπ πάλι από τις εταιρίες πχ ο τάδε γιατρός λέει στον ιατρικό επισκέπτη θέλω αυτό το βιβλίο ή το τάδε περιοδικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :)

Φίλε K_PAT οι περισσότεροι γιατροί επιλέγουν συνέδρια που το κόστος συμμετοχής ξεπερνα όχι μόνο τα τα 300 € τα 1000€ και άνω!!!!Κ εννοείται βέβαια ότι κανείς δε πηγαίνει στο συνεδριο για το συνέδριο!!!

Απλώς οι περισσότερες φαρμακευτικές προκειμένου να αυξήσουν τις πωλήσεις τους και λόγω του ότι ο ανταγωνισμός έιναι πολύ μεγάλος , κάνουν πολλές τέτοιου είδους χορηγίες!!!!

Οι αντίστοιχες,για εμάς, εταιρίες δομικών υλικών κτλ είναι πολύ λιγότερες και από τη στιγμή που καμμία ,μέχρι στιγμής και δεν έχουν τη συγκεκριμένη πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

ειναι,οντως διαφορετικα τα δεδομενα του καθε χωρου.

ΟΜΩΣ με ενοχλει που πρεπει καποιος για μια βεβαιωση και τα πρακτικα να δωσει ενα τοσο υψηλο ποσο.

 

ας βρισκουν καλες χορηγιες και να ειναι δωρεαν παροχες αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Sundance μέχρι τις 30/03/2008 ήταν 100 euro, μέχρι τις 01/07/2008 ήταν 180 (τόσο πλήρωσα εγώ) . Το είχαν ανακοινώσει από πολύ νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

iovo πιστεύεις οτι θα μπορούσες μετά την παρακολούθηση να "ανεβάσεις" μέρος των πρακτικών? η παράκληση είναι προς οποιοδήποτε έχει την ευκαιρία να το παρακολουθήσει και φυσικά εφόσον αυτό δεν παραβαίνει κάποιους κανόνες...

Link to comment
Share on other sites

Eva, νομίζω ότι θα έχουμε πρόβλημα με τον κανόνα 5 των κανόνων συμμετοχής. Ας δούμε τι θα κάνει πρώτα η οργανωτική επιτροπή μετά το πέρας του συνεδρίου.

 

 

Παραθέτω 2 παράλληλες ενδιαφέρουσες εκθέσεις που πραγματοποιούνται στην Αθήνα στην διάρκεια του συνεδρίου σαν προτάσεις εναλλακτικού τουρισμού για αυτούς που θα κατέβουν μόνο για το συνέδριο

 

 

Έκθεση για τον Μηχανισμό των Αντικυθήρων.

 

 

Έκθεση Μαουρίτς Κορνέλις Έσερ.

Link to comment
Share on other sites

iovo πιστεύεις οτι θα μπορούσες μετά την παρακολούθηση να "ανεβάσεις" μέρος των πρακτικών? η παράκληση είναι προς οποιοδήποτε έχει την ευκαιρία να το παρακολουθήσει και φυσικά εφόσον αυτό δεν παραβαίνει κάποιους κανόνες...

 

 

 

Ξέρεις για να μπορέσεις να ανεβάσεις μέρος τον πρακτικών, θα πρέπει να μας τα δώσουν σε ηλετρονική μορφή, γιατί αμα είναι σε βιβλίο θα πρέπει να πέσει πολύ σκανάρισμα. Άμα όμος είσαι απο Αθήνα προσπάθησε να το παρακολουθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.