Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έληξε: Αντισεισμική Μηχανική και Τεχνική Σεισμολογία


Recommended Posts

Και μενα ...κ μενα........Ρε συ με ξεχασες.....Ολα μια χαρα ηταν....Εγω μονο τον Αρη γνωρισα...Δυστυχως τους αλλους δε καταφερα....σε καποια αλλη διοργανωση....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από το συνέδριο από την ομιλία του Τάσιου.

Αν θυμάμαι και κατάλαβα καλά αφορά το πότε κρίνεται ο μηχανικός ένοχος σε σχέση με την σεισμική επιτάχυνση εδάφους και κατασκεύης

post-2562-131887211751_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυνέδριο με τόσα μωρά δεν έχω ξαναδεί!!!Υψηλό το (επιστημονικό) ενδιαφερον! Κορίτσια άμα διαβάζετε το forum συγχαρητήρια!Διαπρέψατε στις επιλογές μας για παρακολούθηση!

 

Κατά τα άλλα η ομιλία του Τασιου για τα θέματα ευθύνης τσάκιζε κόκαλα..και τα κανε να τριζουν κιόλας...Τρόμαξα ρε παιδιά.

Οι μελέτες πάντως των κτιρίων για σύγκριση των προγραμμάτων μου φάνηκανς λίγο επιφανειακές...Καλά τα πολυτεχνεία δεν μπορούν να βάλουν δέκα φοιτητές να λύσουν το ίδιο κτίριο με κάθε πρόγραμμα της αγοράς( για να μην υπάρχει αδικια) και να μας πουν τα αποτελέσματα?Χωρίς να τα ταξινομούν κατά ποιου τα αποτελέσματα θεωρούν σωστότερα.

Link to comment
Share on other sites

Έμαθαν ότι θα παρίστανται στο συνέδριο τα παιδιά από το forum michanikos.gr! :lol: Μπορούσαν να το χάσουν;

 

Ευχαριστούμε συνάδελφοι για τις αναφορές. Άντε να πάρουμε και τα πρακτικά όταν φτάσουν στο ΤΕΕ.

 

Τα πολυτεχνεία αν ήθελαν και έλεγχο θα μπορούσαν να κάνουν και δικό τους super-λογισμικό θα μπορούσαν να βγάλουν. Μετά τι θα έκαναν οι εταιρείες λογισμικού, θα έκλειναν; Τα συμφέροντα είναι αντικρουόμενα αν υπάρχει συνεργασία κάποιων καθηγητών με εταιρείες λογισμικού. Υπάρχει τέτοια συνεργασία;

Link to comment
Share on other sites

Τα συμφέροντα είναι αντικρουόμενα αν υπάρχει συνεργασία κάποιων καθηγητών με εταιρείες λογισμικού. Υπάρχει τέτοια συνεργασία;

απα πα πα :o

Link to comment
Share on other sites

Τα συμφέροντα είναι αντικρουόμενα αν υπάρχει συνεργασία κάποιων καθηγητών με εταιρείες λογισμικού. Υπάρχει τέτοια συνεργασία;

απα πα πα :o

 

Εμένα μου έκανε πάρα πολύ άσχημη εντύπωση η από κοινού "ανακοίνωση" (ουσιαστικά παρουσίαση προγράμματος ήταν) ενός εκ των καθηγητών (μέλος και του προεδρείου) με εταιρεία λογισμικού.

 

Καλά τα πολυτεχνεία δεν μπορούν να βάλουν δέκα φοιτητές να λύσουν το ίδιο κτίριο με κάθε πρόγραμμα της αγοράς( για να μην υπάρχει αδικια) και να μας πουν τα αποτελέσματα

 

Εδώ μηχανικοί χρήστες των προγραμμάτων δέν ασχολήθηκαν σοβαρά απότι φάνηκε. Θα ασχοληθούν οι φοιτητές, που δέν έχουν και την εμπειρία? Εμπιστεύεσαι εσύ αποτελέσματα από φοιτητή που δέν έχει κάνει ποτέ στη ζωή του μελέτη?

Link to comment
Share on other sites

Τα συμφέροντα είναι αντικρουόμενα αν υπάρχει συνεργασία κάποιων καθηγητών με εταιρείες λογισμικού. Υπάρχει τέτοια συνεργασία;

 

 

Φυσικα.....Ο Παπαδρακακης εχει κανει επιβεβαιωση για το Στερεοστατικα, το αναφερει κ η εταιρεια.....Επισης ο ιδιος εχει αναλαβει κ τη δημιουργια του επιφανειακου πεπερασμενου στοιχειου για το ΦΕΣΠΑ...Ακομα ο Αβραμιδης εχει βγαλλει το e-tools ...ενα προσθετο για το ETABS που κανει διαστασιολογηση για ΩΣ και παραγωγη τeυχους στα ελληνικα....Αυτα επισημως...Ανεπισημα ξερω οτι ο Γαντες εσει επιβεβαιωσει τη σωστη λειτουργια του EC-Praxis ......Αυτα γνωριζω εγω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε πάρα πολύ άσχημη εντύπωση η από κοινού "ανακοίνωση" (ουσιαστικά παρουσίαση προγράμματος ήταν) ενός εκ των καθηγητών (μέλος και του προεδρείου) με εταιρεία λογισμικού.

 

 

για ποια αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.