Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταβίβαση-Μεταπώληση στατικών προγραμμάτων


dratsiox

Recommended Posts

... η εταιρία λογισμικού σου παραχωρεί-ενοικιάζει το πρόγραμμα με μία σύμβαση αορίστου χρόνου...

 

Το τιμολόγιο τι λέει ? Ενοικίαση προγράματος ? Η τιμολόγιο πώλησης ?

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το κομμάτι που αφορά τη μεταπώληση-μεταβίβαση του Robot

 

3.2.3 Transfers. You may not distribute, rent, loan, lease, sell, sublicense, or otherwise transfer all or any portion of the Autodesk Materials, or any rights granted in this Agreement, to any other person without the prior written consent of Autodesk.

 

Αυτό έχει μια λογική εκ μέρους της εταιρίας, στο να αποτρέψει την ύπαρξη "παράνομων" μεταπωλητών, που θα κάνουν π.χ. παράλληλες εισαγωγές από χώρες που το πρόγραμμα πωλείται πιο φθηνά, ή θα αγοράσουν 100 robot σε μια περίοδο που είναι σε προσφορά, για να τα πουλήσουν ακριβότερα αργότερα.

 

Σε επίπεδο μεμονωμένου χρήστη, δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα για την παραχώρηση μιας άδειας ή κατι ανάλογο.

 

Οι ελληνικές εταιρείες προφανώς δεν διατρέχουν τέτοιους κινδύνους, οπότε είναι πιο χαλαρές στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

σκεφτομαι να αγορασω μεταχειρισμενο το strad. αλλα θελω να εχω τεχνικη υποστηριξη για να με βοηθησουν να το μαθω απο την εταιρεια ή ακομα και για μελλοντικες αναβαθμισεις.. εχει κανει καποιος κατι αναλογο και αν το δεχεται ο βαδαλουκας? αυτες τις ημερες θα επικοινωνισω βεβαια για να δω τι θα μου απαντησει ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις ημερες θα επικοινωνισω βεβαια για να δω τι θα μου απαντησει ο ιδιος.

 

Είναι το καλύτερο και αποτελεσματικότερο βήμα (πριν την αγορά) που θα μπορούσες να κάνεις συνάδελφε .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.