Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δισδιαγώνιος οπλισμός σε στύλους


 

Recommended Posts

...mek, αν σου είναι εύκολο επειδή το συγκεκριμένο βιβλίο το έχω στην λίστα αλλά δεν το έχω αγοράσει ακόμη, θα μπορούσες να ανεβάσεις κανά σκίτσο των πενέλη-κάππου για τον δισδιαγώνιο σε στύλο?εντελώς ενημερωτικά να βλέπαμε την διάταξη που προτείνουν οι καθηγητές...

 

ορίστε και το σχέδιο...

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ θα βρείτε ένα προγραμματάκι σε Excel για την αντικατάσταση του δισδιαγώνιου οπλισμού με διαμήκη στις παρειές και/ή συνδετήρες.
Link to comment
Share on other sites

μπράβο Χάρη για τον κόπο σου και την επιλογή σου να το μοιραστείς...ήθελα μόνο να επισημάνω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι στον υπολογισμό του απαιτούμενου εμβαδού ράβδων ανά πάρεια τα cm2 που υπολογίζονται με τον τύπο που λες πρέπει να είναι της μίας από τις n ράβδους της παρειάς κι όχι των n ράβδων όπως λες ότι είναι...κάνω καπου λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε μου έχεις δίκιο. Δεν έπρεπε να διαιρώ με το πλήθος των ράβδων της παρειάς.

Έγιναν οι απαραίτητες διορθώσεις και ανεβάζω την νέα έκδοση. Ελπίζω τώρα να είναι σωστά.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.