Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Καταγγελίες-Αυτόφωρο-Επιπτώσεις


gio

Recommended Posts

On 9/21/2022 at 3:57 PM, the_topo said:

Αρχικά ευχαριστώ για το 1ο μέρος της απάντησης σου

Όσο για το 2ο μέρος, βλέπεις 1 κείμενο πλήρως ορθογραφημένο και γίνεσαι τόσο αγενής και προσβλητικός για 1 ορθογραφικό λάθος? Να είσαι σίγουρος ότι η αξία μου δεν θα μειωθεί ποτέ από ένα λάθος εκ παραδρομής όπως ούτε η αξία του συνδικάτου αυτού. Ούτε καν από τη δική σου αγένεια δεν θα μειωθεί η αξία του συνδικάτου. Αντιθέτως, η δική σου μόνο. - Αυτό για εσένα και για όσους αγενείς ενδεχομένως νομίζουν ότι είναι ανώτεροι από οποιονδήποτε συνάδελφο/συνάνθρωπο και εκφράζονται έτσι όπως εσύ. Γιατι εγώ μπορεί να μην είμαι σε αυτή τη κατηγορία (μπορεί όμως και να είμαι) αλλά υπάχρουν άνθρωποι με δυσλεξία ή οποιαδήποτε άλλη αδυναμία/αναπηρία που να έχουν προσπαθήσει πολλαπλάσια από άλλους για να καταφέρουν να κάνουν ένα μόνο ορθογραφικό (και δυο και τρία, δικαίωμά τους) και αξίζουν σεβασμό.

Κατά τα άλλα οι γνώσεις σκέτες χωρίς ευγένεια δεν επαρκούν. Καλή συνέχεια και συγγνώμη σε όλο το υπόλοιπο φόρουμ που σπαταλάει χρόνο για να βλέπει τέτοιες 'συναδελφικές' συζητήσεις.

Δεν ήμουν αγενής απέναντί σου.

 

Η ανορθογραφία σου σπάει κόκκαλα, και προσωπικά με ενόχλησε τόσο πολύ, που για λίγο αμφιταλατεύτηκα για το αν αξίζεις να πάρεις απάντηση. Όχι ως άνθρωπος, αλλά ως συνάδελφος αν αξίζεις. Και προφανώς δεν είμαι εγώ αυτός που σε κρίνει, ωστόσο εγώ είμαι αυτός που μπήκε στη διαδικασία να σου απαντήσει. Και μάλιστα σε συναδελφικό επίπεδο χωρίς εισαγωγικά.

 

edit: κοίτα κάτι τυπάκια που προσβάλλονται κιόλας και αντί να γκουγκλάρουν πώς γράφεται η λέξη και να τη μάθουν, κάνουν downvote κιόλας! 

Edited by [email protected]
  • Upvote 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

17 ώρες πριν, [email protected] said:

Δεν ήμουν αγενής απέναντί σου.

 

Η ανορθογραφία σου σπάει κόκκαλα, και προσωπικά με ενόχλησε τόσο πολύ, που για λίγο αμφιταλατεύτηκα για το αν αξίζεις να πάρεις απάντηση. Όχι ως άνθρωπος, αλλά ως συνάδελφος αν αξίζεις. Και προφανώς δεν είμαι εγώ αυτός που σε κρίνει, ωστόσο εγώ είμαι αυτός που μπήκε στη διαδικασία να σου απαντήσει. Και μάλιστα σε συναδελφικό επίπεδο χωρίς εισαγωγικά.

 

edit: κοίτα κάτι τυπάκια που προσβάλλονται κιόλας και αντί να γκουγκλάρουν πώς γράφεται η λέξη και να τη μάθουν, κάνουν downvote κιόλας! 

Συνάδελφε δεν ξέρω αν έγινε λόγω άγνοιας ή λόγω ταχύτητας . Εκείνο που ξέρω είναι ότι θέλει και λίγο τακτ.

Επίσης  δεν γράφουμε "αμφιταλατεύτηκα" αλλά "αμφιταλαντεύτηκα" .Το ξέρω ότι είναι λόγω ταχύτητας αλλά αυτά μπορεί να συμβούν.

 

 

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, [email protected] said:

Δεν ήμουν αγενής απέναντί σου.

 

Η ανορθογραφία σου σπάει κόκκαλα, και προσωπικά με ενόχλησε τόσο πολύ, που για λίγο αμφιταλατεύτηκα για το αν αξίζεις να πάρεις απάντηση. Όχι ως άνθρωπος, αλλά ως συνάδελφος αν αξίζεις. Και προφανώς δεν είμαι εγώ αυτός που σε κρίνει, ωστόσο εγώ είμαι αυτός που μπήκε στη διαδικασία να σου απαντήσει. Και μάλιστα σε συναδελφικό επίπεδο χωρίς εισαγωγικά.

 

edit: κοίτα κάτι τυπάκια που προσβάλλονται κιόλας και αντί να γκουγκλάρουν πώς γράφεται η λέξη και να τη μάθουν, κάνουν downvote κιόλας! 

'Μπήκες στη διαδικασία' να μου απαντήσεις κι αυτό κατά γνώμη σου είναι επαρκές ώστε να γίνεις και αγενής και να εξακολουθείς να γίνεσαι. Η ανορθογραφία ενός ανθρώπου σε 1 λέξη (που αν μη τι άλλο μπορεί να τύχει σε οποιονδήποτε) σου 'σπάει κόκκαλα' (ε βέβαια, τι πιο σύνηθες για να σπάσουν τα κόκκαλα ενός ανθρώπου? :D ). Και τέλος, με αποκαλείς 'τυπάκι' επειδή δεν γκούγκλαρα 1 ορθογραφικό (που προφανώς αν το είχα δει εκ των προτέρων δεν θα το έκανα)..

Επειδή από παιδεία και από σεβασμό γνωρίζω πολύ καλά, σε αντίθεση με εσένα δεν θα γίνω αγενής αλλά θα σου ευχηθώ καλή τύχη με αυτό το άτιτιουντ!

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί συνάδερφοι .... ορθογράφοι και μη .... 

ας μείνουμε στον τίτλο του θέματος που είναι

Καταγγελίες-Αυτόφωρο-Επιπτώσεις 

κι ας μη μετατραπεί σε θέμα

Ανορθογραφία-Αυτόφωρο-Επιπτώσεις

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.