Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατατακτήριες στο πολυτεχνείο σε "μεγάλη" ηλικία


στεφ29

Recommended Posts

Γεια σου , φίλε μου.Θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο όσον αφορά την εργασία σου ως Μηχανολόγος.

Δεν ξέρω ποιο ΤΕΙ έχεις τελειώσει , αν είναι του Πειραιά δεν εχεις να φοβηθείς τίποτε.

Εξάλλου τα πάντα συνεχώς αλλάζουν και πρέπει να διαβάζεις .Δεν νομίζω ότι αν είσαι καλός στην δουλειά σου θαναι τόσο μεγάλο εμπόδιο   το θέμα υπογραφής ως Μηχανολόγος,επί της ουσίας υπογράφεις τα περισσότερα . Εγώ προσωπικά- ως Μηχανολόγος των ΤΕΙ-αν θα σπούδαζα θα πήγαινα στους Πολιτικούς Μηχανικούς για δευτερο πτυχίο(2 σε 1).

Με 2 παιδιά που πέρασαν στο Πολυτεχνείο Κρήτης και τα δύο ως Μηχανικοί , σου λέω πως αποφάσισαν να το αφήσουν και να πάνε ως Μηχανολογος και πολιτικός Μηχανικός  στο Τει Πειραιά παρόλο  που εγώ σαν μητέρα δεν ηθελα. Καταλαβαίνεις πως  υπάρχουν δυσκολίες για το πως  αντιμετωπίζεται μια γυναικα σε ένα "αντρικό" επάγγελμα.Πρέπει λοιπόν σε κάθε περίπτωση να γίνεις καλός σε αυτό που κάνεις.Να το κατέχεις.Ετσι θα πετύχεις.Εχουν αλλάξει οι συνθήκες βέβαια αλλα να ξέρεις πως αν στο επάγγελμά σου έχεις ηθική και γνώση όλα τα αλλα ακολουθούν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.