Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναζήτηση εργασίας


sofistikos

Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για μια αγγελια που βρηκα στο ιντερνετ σχετικα με νεους μηχανικους:

 

"Τεχνική εταιρεία ......"

 

 

Τηλεφωνησα αλλα αρνηθηκαν με αγενεια να μου δωσουν καποια πληροφορια ....

εχει τηλεφωνησει κανεις στην αγγελια αυτη???

 

amalitsa, τηλεφώνησα και εγώ μόλις είδα την αγγελία στο site του ΤΕΕ KAI η πρώτη μου κίνηση με το που έκλεισα το τηλέφωνο (μίλησα με κάποιον "κύριο" ) ήταν να πάρω στο γραφείο του ΤΕΕ που είναι υπεύθυνο για την ανάρτηση αγγελιών και να διαμαρτυρηθώ....νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα....:)

Link to comment
Share on other sites

καλα εισαι μεσα στο μυαλο μου...το ιδιο ηθελα να κανω κ εγω αλλα δν εχω γραφτει ακομα στο τεε...χαχαχαχα...τι να πω...φαντασου τι θα εψαχνε...κ εν τω μεταξυ δν ελεγε κ ποιος ειναι..αλλο που ψαξε ψαξε βρηκα την εταιρια..(μεσω του τηλεφωνου δηλ).καλα δν παιζοταν με τπτ η αγενεια του...τραγικος.νομιζω δν αξιζει να ασχοληθει καποιος....

 

amalitsa, τηλεφώνησα και εγώ μόλις είδα την αγγελία στο site του ΤΕΕ KAI η πρώτη μου κίνηση με το που έκλεισα το τηλέφωνο (μίλησα με κάποιον "κύριο" ) ήταν να πάρω στο γραφείο του ΤΕΕ που είναι υπεύθυνο για την ανάρτηση αγγελιών και να διαμαρτυρηθώ....νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα....:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ονομάζομαι Χρύσα Τερλεπάνη, 25 ετών και είμαι τελειόφοιτη στο τμήμα τοπογραφίας στην Αθήνα. Επιθυμώ να εργαστώ ως τοπογράφος μηχανικός, η έδρα μου είναι η Πάτρα.

Γνώσεις: Autocad, Arcgis, Word, Excel και γενικότερα καλή χρήση του υπολογιστή. Γνώση ξένης γλώσσας Αγγλικά. Δίπλωμα οδόγησης αυτοκινήτου.

Προυπηρεσία: 6 μηνιαία πρακτική άσκηση στην ΡΟΠΗ Α.Τ.Ε στην Πάτρα.

Τρόποι επικοινωνίας: κιν.6958475894, 6983459043. email: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι και γω νέος πολιτικός μηχανικός και στη θεσσαλονίκη αν και έστειλα πολλά βιογραφικά δεν βλέπω φως....πιστευετε σε επαρχιακή πόλη να είναι καλύτερα τα πράγματα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για εσάς συνάδελφοι πάντως εγώ από τα μέσα του 2010 έχω στείλει πάρα πολλά βιογραφικά είτε σε εταιρείες που ζητούσαν άτομα και πίστευα πως είχα τη δυνατότητα να χτυπήσω μια θέση , είτε σε εταιρείες που δεν ζητούσαν και απλά έστειλα γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Δεν έχει χτυπήσει ούτε μια φορά το τλφ....όσο για την αγγελία με το κύριο που δεν ανέφερε λεπτομέρειες και είχε αριθμό κινητού τλφ..έστειλα sms να μου δώσουν ένα σταθερό....καμία αντίδραση....οπότε κατάλαβα και τη ποιότητα της αγγελίας πόσο μάλλον της εταιρείας που αντιπροσώπευε....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν δεν υπάρχει κανένας γνωστός πχ κάποιος στην γειτονιά που γνωρίζει τον τάδε μηχανικό, από φίλους και συγγενείς...δεν παίζει με τίποτα από τις αγγελίες. Φίλος ΗRίστας, μου είπε ότι κατά καιρούς βγάζουν αγγελίες απλά και μόνο για να προβληθεί η εταιρία και να δείξει και το γραφείο πτοσωπικού ότι δουλεύουν (κάνουν συνεντέυξεις κτλ). Στο τέλος λένε άκυρο, ή καλύφθηκε εσωτερικά το θέμα ή ήρθε ο τάδε με καλές "συστάσεις".

Link to comment
Share on other sites

....πιστευετε σε επαρχιακή πόλη να είναι καλύτερα τα πράγματα??

 

δυστυχώς xaris η επαρχία και ειδικά για ξεκίνημα όσο αναφορά το θέμα δουλείας, αυτή τη περίοδο που διανύουμε , είναι χάλια τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.