Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναζήτηση εργασίας


sofistikos

Recommended Posts

δεν παίζει με τίποτα από τις αγγελίες. Φίλος ΗRίστας, μου είπε ότι κατά καιρούς βγάζουν αγγελίες απλά και μόνο για να προβληθεί η εταιρία

 

Aυτο που ειπες ειναι πραγματικα ολα τα λεφτα. Με ειχαν φωναξει ετσι 2 πολυ μεγαλες εταιρειες με προϊντα που απευθυνονται στο ευρυ κοινο, και οπως φανηκε τελικα δεν ειχαν κανενα μα κανενα ενδιαφερον να με προσλαβουν (τουλαχιστον εμενα και καποιους αλλους, αν και αμφιβαλλω αν ενδιαφερονταν γενικα να προσλαβουν καποιον) και το εκαναν μονο και μονο για διαφημιση.

Για αυτον τον λογο γινονται και τα διαφορα παιδομαζωματα (που λεει και ενας φιλος) και καλα για εργασια σε εκθεσιακα κεντρα κατα καιρους. Για διαφημιση και μονο για διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω επικρατει μια ηρεμια στο τοπικ αυτο...

για να καταθεσουμε λιγακι τις εμπειριες μας..τι κανουμε..συνεχιζουμε να δουλευουμε εκει που ειμασταν?βρηκαμε νεα εργασια?απολυθηκαμε?ψαχνομαστε για εξω?

 

προσωπικα εργαζομαι σε μια εταιρεια, με τον γνωστο μισθο της αγορας, και απο οκτωβριο αρχιζω να ψαχνομαι εντατικα για εξωτερικο..

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε, έρχεταιιιιι....

3 θέματα αυτη την στιγμή στο φορουμ αναφέρονται σε εργασία στο εξωτερικό.

Αυστραλία,Ολλανδία,Γερμανία κτλ.

Και που 'σαι ακόμααα!

Αααα ρε νεοέλληνα πότε ξυπνήσες βασιλία μουυυυ!

και φαίνεται και η άγνοια καθαρά επίσης...Μάλλον για αγουροξύπνημα η' αγκουροξύπνημα πρόκειται...

Link to comment
Share on other sites

Εχω αποφοιτησει απο τη σχολη το 2008, δουλεψα αρχικα σε ενα γραφειο με μισθο 300 ευρω και επειδη "ημουν καλη" τα 300 γιναν 500 στη συνεχεια με προσελαβε η γαλλικη εταιρεια που κατασκευαζει την Ολυμπια οδο. Ωραιες εποχες, καταπληκτικη δουλεια αν και τρομερα κουραστικη (σχεδον 12 ωρες την ημερα στο εργοταξιο). Με διωξαν τον περασμενο Μαιο λογω κρισης αν και εφυγα με τις καλυτερες συστασεις. Μου προτειναν να παω Αγγλια και εγω ο μ@@@@@ς ειπα οχι γιατι αγαπω Ελλαδα.

Οχι πια ομως...κουραστηκα να αγωνιω καθε μερα για το αν θα βρω δουλεια

εχω στειλει απο 3 φορες το βιογραφικο μου στις εταιρειες

εχω παει στα εργοταξια

εχω παρει τηλεφωνα

εχω αρχισει να αμφιβαλλω για τον εαυτο μου για το αν ψαχνω αρκετα ή οχι, μαζι με εμενα και οι γονεις μου που με βλεπουν να καθομαι σε ενα γραφειο που εχει να μπει πελατης απο ποτε.

Τι να κανω? Ζω στην Πατρα και ειμαι σε απογνωση...

Link to comment
Share on other sites

χερομαι που ανταποκριθηκατε στο καλεσμα που εκανα..να γραψουμε δηλαδη που βρισκομαστε επαγγελματικα και τι σκεφτομαστε να κανουμε..

ολοι μας λιγο πολυ βραζουμε στο ιδιο καζανι..αλλοι με λιγοτερα αλλοι με περισσοτερα βαρη..συναδελφε αυτο που εχω να σου πω ειναι ψηλα το κεφαλι δυναμη γιατι εισαι δυνατη στο επαγγελμα σου απο τα γραφομενα σου, και δες τι εναλλακτικες εχεις..στελνε βιογραφικα εντατικα εξω..εισαι προθυμη να ξεκινησεις και μια αλλη ξενη γλωσσα ωστε να ΄΄ανοιξει΄΄ και αλλη μια αγορα? σε ''παιρνει΄΄ να κανεις κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, δουλειά παίζει σήμερα μόνο και αν μέσω γνωριμίας. Τίποτα άλλο. Στο ελεύθερο επάγγελμα θέλεις δημόσιες σχέσεις πολλές όπως είπε ο Zavi σε άλλο νήμα. Τι κάνουμε; Δουλειά και το μηχανηλίκι σε Β' μοίρα ή από χόμπυ. Για να είμαστε ρεαλιστές.

Link to comment
Share on other sites

Kostassid δουλεια ανεκαθεν έπαιζε μόνο μέσω γνωριμίας.............Το άτιμο το κονε που ποτέ δε το είχα και δε πρόκειται να το έχω..... :( :( ( πικραμένη ιστορία )

Εγω από τότε που τελειωσα τη σχολή εργάζαομαι σε ένα τεχνικό γραφειο...ευχαριστημένη δεν είμαι,( δεν πληρωνομαι τακτικά και κινδυνευω να ξεχασω αυτά που ξέρω ...) αλλά έτσι όπως μας έχουν καταντήσει τωρα λεω και ευχαριστω που έχω δουλεια...

Ελεος πια δε μπορω να συμβιβάζομαι με το ημίμετρο........

Μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο και να έρθουν άσπρες μέρες για όλους μας!!!!!!!

Μακάρι να

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο και να έρθουν άσπρες μέρες για όλους μας!!!

Διάβασε το "Ζητείται Ελπίς" του Α.Σαμαράκη, σε μία μέρα το τελειώνεις ανετα. Δική μου άποψη είναι ότι μόλις μπήκαμε στο τούνελ.Μόλις! φως θα αργήσουμε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δουλειά μόνο με βίσμα-γνωριμία-μέσο τέλος.

Από και και πέρα...κάτι εν.επιθεωρήσεις με κολλητάρι μηχανικό (πάλι καλά που με συμμερίζεται και παίρνει το ΦΠΑ του και κανά 20ρικο μόνο), κάτι χαμαλιλίκια σε γνωστό (μας έκανε το πατρικό) για έκδοση αδειών, γενικά στην καλύτερη να βγει το χατζηλίκι. Λοιπόν επειδή έχω ξενερώσει άγρια με την κατάσταση και το επάγγελμα (ναι όλοι οι φίλοι μου σε άλλες ειδικότητες έχουν τακτοποιηθεί μια χαρά..και χωρίς γνωριμία), έχω θέσει deadline. Αλλιώς το γυρίζω σε μαρκετινγκ που με παρακαλάει η αδερφή μου καθότι υπάρχει η "βοήθεια". Εξωτερικό κτλ δεν παίζει για μένα (δεν είμαι πιτσιρικάς, έχω σοβαρό λόγω να μείνω εδώ..καταλαβαίνετε) ούτε και θέλω.

Συμπέρασμα λίγη υπομονή ακόμα, και μετά αλλαγή πορείας. Στα @.... το μηχανιλίκι, δεν θα πάω 40 και θα περιμένω να το παίξω εργολάβος ούτε σκοπεύω να κάνω οικογένεια με 800ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.