Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναζήτηση εργασίας


sofistikos

Recommended Posts

Συναδελφε εχω σοβαρες αμφιβολιες κατα ποσον υπαρχουν αγγελιες για προσληψεις αυτον τον καιρο. Εδω οι περισσοτεροι

απολυουν, τι προσληψεις περιμενουμε? Οποτε οσα σου λενε ειναι παρηγορια στον αρρωστο μεχρι να βγει η ψυχη του.

 

Ταπεινη μου αποψη ειναι κοιτα μπας και κανεις καμια πρακτικη μιας και εχεις ακομη την φοιτητικη ιδιοτητα γιατι εκει εξω

ειναι πολυ σκοτεινα τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω στείλει βιογραφικά σε όλες σχεδόν τις επιχειρήσεις αλλά απάντηση μηδέν. Ποίες είναι οι πιθανότητες να με προσλάβει κάποιος χώρις να έχω ακόμα το πτυχίο?

Θα πρεπε να χεις καταλαβει μεχρι τωρα οτι δεν ειναι αυτο που αποτελει την τροχοπεδη για προσληψη, και να μην καταληξεις σε τετοιο συμπερασμα.

Δεν υπαρχουν θεσεις και δεν εχεις προυπηρεσια. Αυτα ειναι το προβλημα, ολα τα αλλα ειναι φαινομενικα εμποδια και οχι ουσιαστικα

Edited by karavlaxos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Συναδελφε εχω σοβαρες αμφιβολιες κατα ποσον υπαρχουν αγγελιες για προσληψεις αυτον τον καιρο. Εδω οι περισσοτεροι

απολυουν, τι προσληψεις περιμενουμε? Οποτε οσα σου λενε ειναι παρηγορια στον αρρωστο μεχρι να βγει η ψυχη του.

 

Ταπεινη μου αποψη ειναι κοιτα μπας και κανεις καμια πρακτικη μιας και εχεις ακομη την φοιτητικη ιδιοτητα γιατι εκει εξω

ειναι πολυ σκοτεινα τα πραγματα...

 

Για αγγελίες παρακολουθώ και αυτό τελευταία: http://apofoitos.com/index.php/jobs/

Ρίχτε καμιά ματιά, ίσως βρεθεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στo περιοδικό Τεχνογράφημα του ΤΕΕ ΤΚΜ, στην σελίδα για αγγελίες και συγκεκριμένα εδώ http://portal.tee.gr/portal/page/portal/teetkm/GRAFEIO_TYPOY/TEXNOGRAFHMA_2012/TEXNOGRAFHMA_450/450%2023.pdf, οι περισσότερες αγγελίες έχουν δημοσιευτεί από το τεύχος Αυγούστου και έχουν λήξει εδώ και τρεις μήνες. Καλά για αυτό το πληρώνουμε το ΤΕΕ, για να κάνει copy paste;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνει κάποιος ζεστά για Εμμιράτα?Να με βοηθήσει λίγο για το πως να κινηθώ....Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί κάποιος συνάδελφος να μας διαφωτίσει για το που θα μάθουμε πληροφορίες για την δουλειά του μηχανικού στην Γερμανία; (Εμπειρίες συναδέλφων που δουλεύουν εκεί). Υπάρχει πουθενά τέτοιο forum; Ακούμε συνέχεια ότι ζητάνε οι Γερμανοί μηχανικούς αλλά δεν έχουμε πληροφόρηση για το πόσοι συνάδελφοι πήγαν τελικά και πως είναι τα πράγματα εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα παιδες και απο μενα. Ηθελα να ρωτησω συναδελφους με μεγαλυτερη εμπειρια απο μενα:

Ποιες εταιριες στον κλαδο του μηχανικου μπορει να ζητουν και να προσλαμβανουν ( εστω και με μπλοκακι) μηχανικους στις μερες μας; Καταρχην θα ασχολουνται με δημοσια η με ιδιωτικα κυριως (μαλλον δημοσια);

Και δεν αναφερομαι αποκλειστικα και μονο σε κατασκευαστικες κλασσικες ελληνικες. Θα μπορουσαν να ναι εταιριες μελετων και με πελατολογιο απο εξωτερικο η καμια πολυεθνικη μεγαλη με παραρτημα στην Ελλαδα (υπαρχουν τετοιες;)

Αυτο που θα με ενδιεφερε κυριως ειναι η κατασκευη και διαχειριση εμπορικων κεντρων κλπ, περα απο τη Λαμδα του Λατση δεν εχω βρει καμια αλλη ελληνικη που να ασχολειται με τετοιου ειδους project και να εχει πιθανον διαθεση να ψαξει για νεα στελεχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παίζει είναι ότι έχει να κάνει με μηχανικούς πωλήσεων.... Για έργα μέχρι στιγμής ξέχνα το. Υπάρχουν πολλοί μηχανκοί που είναι σε διαθεσιμότητα από τς εταιρείες τους και έχουν προτεραιότητα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.