Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναζήτηση εργασίας


sofistikos

Recommended Posts

Πάντως από την προηγούμενη εβδομάδα που έχω αρχίσει να στέλνω βιογραφικά σε άσχετες εταιρείες με το αντικείμενο του μηχανικού, σήμερα το απόγευμα μου έκλεισαν συνεντεύξεις για αυτή την εβδομάδα. Η μία διαφημιστική, ή άλλη φαρμακευτική (ιατρικός επισκέπτης)...Δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά το ότι χτύπησε το τηλέφωνο και πάω σε συνέντευξη, (κάτι που δεν είχε συμβεί 2 χρόνια σαν μηχανικός) αν μη τι άλλο με κάνει να θέλω να βγώ να τα πιώ...Νιώθεις αλλιώς βρε αδελφέ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την προηγούμενη εβδομάδα που έχω αρχίσει να στέλνω βιογραφικά σε άσχετες εταιρείες με το αντικείμενο του μηχανικού, σήμερα το απόγευμα μου έκλεισαν συνεντεύξεις για αυτή την εβδομάδα. Η μία διαφημιστική, ή άλλη φαρμακευτική (ιατρικός επισκέπτης)...Δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά το ότι χτύπησε το τηλέφωνο και πάω σε συνέντευξη, (κάτι που δεν είχε συμβεί 2 χρόνια σαν μηχανικός) αν μη τι άλλο με κάνει να θέλω να βγώ να τα πιώ...Νιώθεις αλλιώς βρε αδελφέ...

 

 

Καλή επιτυχία ikare........

 

Σου εύχομαι το καλύτερο.......

Link to comment
Share on other sites

ikaros 13 για ιατρικός επισκέπτης (αν πρόκειτε για σοβαρη εταιριά δηλ πολυεθνική )μη το σκέφτεσαι πήγαινε , είναι πολύ καλά τα λεφτα κλπ.....

Καλή επιτυχια!!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την προηγούμενη εβδομάδα που έχω αρχίσει να στέλνω βιογραφικά σε άσχετες εταιρείες με το αντικείμενο του μηχανικού, σήμερα το απόγευμα μου έκλεισαν συνεντεύξεις για αυτή την εβδομάδα. Η μία διαφημιστική, ή άλλη φαρμακευτική (ιατρικός επισκέπτης)...Δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά το ότι χτύπησε το τηλέφωνο και πάω σε συνέντευξη, (κάτι που δεν είχε συμβεί 2 χρόνια σαν μηχανικός) αν μη τι άλλο με κάνει να θέλω να βγώ να τα πιώ...Νιώθεις αλλιώς βρε αδελφέ...

 

καλη επιτυχια ολοψυχα!

 

για εξωτερικο το εψαξες;;

 

καπου βεβαια τιθεται το ερωτημα...στην πατριδα σου σ ασχετη δουλεια ή ξενιτιά σαν μηχανικος;;;

 

δεν ειναι ευκολο να βαζεις χ στην ζωη σου στην ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικό δεν με ενδιαφέρει μιας και έχω μεγαλώσει αρκετά και έχω φτιάξει τη προσωπική ζωη μου εδώ με τρόπο που είναι αδύνατον να τα αφήσω όλα. Αν ήμουν 10 χρόνια μικρότερος ίσως..

Πάντως χωρίς πλάκα παιδιά έχω λάβει αρκετή ανταπόκριση από διάφορους. Τολμώ να πω πως αν κάποιος θελει να εργαστεί για να βγάλει τουλάχιστον τα προσωπικά του έξοδα είναι σχετικά εύκολο. Αρκεί να ξεκολλήσει το μυαλό από το μηχανηλικι. Γιατί τι να τι κανείς να δηλώνεις μηχανικός με εισόδημα μηδέν.. Η οπότε κάτσει.

Όπως επίσης δεν θεωρώ τυχαίο το γεγονός ότι δεν είχα ειδοποίηση για καμία δουλειά μηχανικού όπου και αν απευθύνθηκα.

Το απόγευμα ξεκινάω για συνεντεύξεις, θα ενημερώσω για νεότερα..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν ιατρικος επισκεπτης εχεις και bonus νομιζω..το θεμα ειναι κατα ποσο μπορεις μετα να χωθεις σαν μηχανικος σε φαρμακευτικη για ψηλοτερη θεση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις μπόνους επί πωλήσεων. Το θέμα είναι να μπεις κάπου να αρχίσεις να ξεσκουριαζεις, να μάθεις να δουλεύεις με οργανωση και σε ομάδες. Από εκεί και πέρα και ανάλογα με την προσωπικοτητα του καθενος και τις σχέσεις που έχει αναπτύξει μέσα σε αυτήν την ομάδα, όλα είναι πιθανά. Σιγά σιγά χτίζεις, το κατευθείαν δεν έρχεται αμέσως κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εισαι στην χωρα σου

Μεγάλη κουβέντα είπες. 

Δουλεύω εδώ και 1 χρονο εξωτερικό, σε θέση πολύ καλή και με παροχές εξαιρετικές. Και όμως, αυτή τη στιγμή αν έβρισκα ενδιαφέρουσα δουλειά Ελλάδα, γυρνούσα και με λιγότερα από τα μισά λεφτά (για την ακρίβεια ΠΟΛΥΥΥΥ λιγότερα) χωρίς να το σκεφτώ δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα είπες. 

Δουλεύω εδώ και 1 χρονο εξωτερικό, σε θέση πολύ καλή και με παροχές εξαιρετικές. Και όμως, αυτή τη στιγμή αν έβρισκα ενδιαφέρουσα δουλειά Ελλάδα, γυρνούσα και με λιγότερα από τα μισά λεφτά (για την ακρίβεια ΠΟΛΥΥΥΥ λιγότερα) χωρίς να το σκεφτώ δεύτερη φορά.

 

Κλαίνε οι χήρες,κλαίνε και οι παντρεμένες.

 

Το μηχανιλίκι ωραίο,ίσως η ωραιότερη "δευτερεύουσα" εργασία.Δηλαδή μας τέλειωσε.Στο θέμα μας,παραθέτω κι εγώ ένα site ευρέσεως εργασίας,http://www.hellenicparliament.gr/

 

Αποτελείται από 300 υπαλλήλους πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.