Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατασκευαστικό ερώτημα: Τοίχος και θερμομόνωση


thanasis76

Recommended Posts

καλησπερα!!!

ετοιμαζω σιγα σιγα να φτιαξω το σπιτι μου και θελω την βοηθεια σας...

επιδη το σπιτι θα ειναι οσο μπορω ποιο οικολογικο ( για αρχη δεν θα εχει αιρκοντισιον ουτε και λεβητα-καλοριφερ ) θα ηθελα την βοηθεια σας με το θεμα των τοιχων και την θερμομωνωση τους....

ποιος ειναι ο πιο καλος τροπος να χτισω τους τοιχους για να εχω καλητερη θερμομωνωση...??

ειχα σκοπο να χτισω ξυλινο σπιτι και ολα θα ηταν μια χαρα αλλα επιδη θα εχω μαλλον προβλημα με την πολεοδομια ψαχνω για αλλη επιλογη...

το σπτι θα χτιστει στην Συρο στην εξοχη και θα ειναι για μονιμη κατοικια.

θα ειναι γυρω στα 110 τετραγωνικα και θα ειναι σε δυο οροφους...

πανω υπνοδωματια και τουαλετα και κατω τα υπολοιπα....

περιμενω τις γνωσεις σας..

σας ευχαριστω!!!!:):):)

 

Παρατήρηση:

Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους του forum.

Ευχαριστώ.

acnt

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Θανάση,

Πληρώνεις κάποιον συνάδελφο για αυτή την άδεια;

Ναι!

Ρώτα τον λοιπόν τί πρέπει να κάνεις σχετικά με το θέμα σου.

Εσύ service από το τηλέφωνο ή το internet κάνεις;

 

Πάντα φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατατοπιστικοί όλοι σας!!! Δεν έχω πάει ακόμα σε μηχανικό γιατί δεν έχει έρθει η ώρα !!!

Κάνω μια ερευνά μόνος μου για να ξέρω και να μην μου λέει ο καθένας ότι θέλει…

Αν δεν θέλετε να βοηθήσετε απλά μην γράφετε.

Δεν σας πίεσα για να μου δώσετε πληροφορίες…

Αν με ρωτούσες εμένα πόσο πάει περίπου ένα γενικό σέρβις γιατί να μην σου πω ώστε να μην σε κοροϊδέψουν???

Όταν έρθει η ώρα λογικό είναι να πάω σε μηχανικό, δεν έχω εγώ καμία δουλεία με αυτά…

Παντός να ‘στε καλά και γι αυτά που γράψατε….

 

Και κάτι τελευταίο. Όποιος ξέρει να βοηθήσει ξεχωρίζει και κάποιος εδώ μέσα τουλάχιστον ενδιαφέρθηκε και να είναι καλά…

Και μην παραξενεύεστε μετά γιατί μερικοί δεν έχετε πολύ δουλεία….

Link to comment
Share on other sites

εφόσον ενδιαφέρθηκε συνάδελφος και σου έκανε την δουλεία, ευχαριστημένος να ΄σαι

 

ο συνάδελφος ενδιαφέρθηκε να μου πει κάποια πράγματα και τον ευχαριστώ!!!!

αλλά από ότι βλέπω και από τη δίκια σου απάντηση οι μηχανικοί μάλλον είναι αλλού ε???

δεν ενδιαφέρονται για τίποτα χωρίς αμοιβή ε???

νόμιζα πως είμαστε άνθρωποι όλοι και τα φόρουμ είναι για να μιλάμε, να αλλάζουμε πληροφορίες και να κατατοπίζουμε λίγο κάποιον που ερωτάει...

είμαι σίγουρος πως αν έγραφα ότι είμαι μηχανικός σαν κι εσάς και έθετα την ρωτήσει πιο πονηρά θα έπαιρνα απάντηση....

Link to comment
Share on other sites

είδες, ******* έκανες...

 

Παρατήρηση:

Μην είσαστε αγενείς, ειρωνικοί και προσβλητικοί απέναντι στους συνομιλητές σας. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ. Acnt

Link to comment
Share on other sites

θανάση καλώς ήρθες. δεν χρειάζεται να ανεβαίνουν οι τόνοι

Για να λήξει το θέμα, στην αναζήτηση επάνω θα βρεις αρκετά θέματα με τη λέξη θερμομόνωση.

Επίσης τι συμπέρασμα θα βγάλεις εάν σου πω το "α" ή το "β" υλικό. θα με πιστέψεις? μπορεί εγώ να δουλεύω στην Α εταιρεία και να θέλω να προωθήσω τα προιόντα μου.

προσωπικά που ασχολήθηκα με το δικό μου σπίτι, ξεκίνησα έρευνα αγοράς, επισκέψεις σε εκθέσεις υλικών, διαφημιστικά φυλλάδια, ίντερνετ και αρκετές ερωτήσεις αλλά συγκεκριμμένες.

καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.