Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Όχι δεν άλλαξα τις ρυθμίσεις για την υποδιαστολή. Αν βοηθάει σε κάτι σου λέω ότι δουλεύει μόνο η εντολή για τις διαστάσεις. Σε όλες τις άλλες μου βγάζει execution error 0.

Link to comment
Share on other sites

Πα-μέγιστε iliekater,

--Πληκτρολόγησα την εντολή LOADFREECADMENU_GREEK και εμφανίστηκε το FreeCAD στη γραμμή των μενού.

--Ωστόσο όταν πήγα να επιλέξω ένα από τα KaterWARE Blocks εμφανίζονταν ένα μήνυμα σφάλματος "An object could not load on this machine.."κάτι τέτοιο.Αυτό το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε-Και πλέον δεν εμφανίζεται μήνυμα λάθους-,με τον τρόπο που προτείνεται στην παράγραφο Ζ) ΣΥΝΗΘΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ στο Πρόβλημα 3 του Χρυσού Οδηγού "Γενικά περίFreeCAD"

--Πλέον αντιμετωπίζω περίπου το πρόβλημα του chrisven:Δηλαδή δεν μου ανοίγει κανένα από τα KaterWARE Blocks και στη γραμμή εντολών εμφανίζεται το μήνυμα:Command: (setq GlobalLanguage "English")

"English"

*Να σημειωθεί ότι οι υπόλοιπες εντολές ανοίγουν,πλην της εντολής Διάφορα~Στυλ κειμένου όπου και πάλι εμφανίζεται το παραπάνω μήνυμα στη γραμμή εντολών.

...Σημείωσα πρόοδο δεν μπορείτε να πείτε:D

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την παρακάτω αναβάθμιση 4.05 :

http://www.megaupload.com/?d=62UZ5R8N

ελπίζω να διορθωθεί η κατάσταση .

Ωστόσο, αν έχετε ήδη κάποια παλιότερη έκδοση εγκατεστημένη , προτείνεται να κάνετε πρώτα τα εξής :

1) Πατήστε στη γραμμή εντολών UnloadFreeCADmenu και πατήστε ENTER

2) Μετά , κλείστε το AutoCAD και διαγράψτε τα παρακάτω αρχεία :

FreeCAD.mnu

FreeCAD.mns

FreeCAD.mnr

FreeCAD.mnc

FreeCAD.cui

Πιθανώς βρίσκονται όλα στον ίδιο φάκελο :

Φάκελος AutoCAD > Support

Σε παλιότερες εκδόσεις (2006 και κάτω) δεν θα υπάρχει το τελευταίο αρχείο .

3) Μετά εγκαταστήστε κανονικά το FreeCAD .

 

Σημείωση : αν δοκιμάσετε να κατεβάσετε αμέσως τώρα το αρχείο , ίσως να μην εφικτό (υποθέτω πρώτα ελέγχουν τα αρχεία προτού επιτρέψουν τη δημοσίευσή τους) .

Link to comment
Share on other sites

Ωφείλω να ευχαριστήσω και εγώ το καλό συνάδελφο γιατί αντιμετώπιζα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το ποστ 385 και το έλυσα με την καινούργια έκδοση ενώ το πρόγραμμα freecad με βοηθά πολύ. Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το κατεβάσω

The file you are trying to access is temporarily unavailable.

 

ενώ το λινκ της πρώτης σελίδας παραπέμπει σε προηγούμενη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.