Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Χραπ ! Σε τσάκωσα ! Έπραξες το κλασικό αμάρτημα !

Πήγαινε Έναρξη > Πίνακας ελέγχου > Τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις γλωσας

και εκεί στη επιλογή για τη γλώσσα μορφοποίησης των αριθμών κτλ ,επέλεξε κάποια αγγλική .

Κάτα τα άλλα , στο AutoCAD (FreeCAD) δεν χρειάζεται να ορίσεις την αγγλική γλώσσα , βάλε την ελληνική . Αυτή η ρύθμιση δεν έχει σχέση με τη ρύθμιση για τους αριθμούς .

 

Όσα αφορά τα 500 € , θα μου τα ξεπληρώσεις σε σουβλάκια !

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι, ότι μέσα του το "κτλ" που έγραψα, περιελάμβανε και την αλλαγή της γλώσσας, απλά εγώ "επαναστάτησα" και άλλαξα τα διαχωριστικά των χιλιάδων και της υποδιαστολής, επειδή δε με βόλευαν στο excel, οπότε ήταν και ο λόγος που δεν μπορούσα να εισάγω κάποιο block.

 

Φαντάσου ότι τα λεφτά που σου "κατέθεσα", ενώ είναι 2,500€, σε prima vista οι έλληνες λόγω συνήθειας, τα εκτιμάμε σαν δύο ευρώ και μισό.

 

Σημ.: Τα σουβλάκια θα μπουν στη Β' φάση του προγράμματος, αφού προέχει το πτυχίο μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και γω το ίδιο πρόβλημα και δε με βολεύουν οι αγγλικές ρυθμίσεις γλώσσας και αριθμών στο excel,δεν υπάρχει τρόπος να λειτουργεί freecad kai excel με τις ελληνικές ρυθμίσεις?

 

Ok.Το βρήκα διαβάζοντας της οδηγίες εγκατάστασης του Freecad.Ρυθμίζω κατ επιλογή τις επιλογές του Excel όσον αφορά τα διαχωριστικά των δεκαδικών και των χιλιάδων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανέβασα την ενημέρωση 3.06 προκειμένου να αντικατασταθούν κάποια προβληματικά blocks της εφαρμογής Θερμομόνωση :

http://rapidshare.com/files/262269345/FreeCAD_3.06_Full.zip

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα την ενημέρωση 3.06 προκειμένου να αντικατασταθούν κάποια προβληματικά blocks της εφαρμογής Θερμομόνωση :

http://rapidshare.com/files/262269345/FreeCAD_3.06_Full.zip

Καλοκαίρι είναι iliekater........πήγαινε για καμία βούτα!:P:p

Ευχαριστούμε για ακόμα μία φορά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνω , με έχει πνίξει η δουλειά ... Παράλληλα εδώ και καιρό δουλεύω επάνω στην έκδοση 4.00 της ΠΥΞΙΔΑΣ που θα έχει κάποιες ωραίες εκπλήξεις !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.