Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τριγωνομετρικά ΓΥΣ σε ΕΓΣΑ


Recommended Posts

συνάδελφε akk

επι τόπου απο τους συναδέλφους που υπάρχουν στο έργο η τους συναδέλφους της επιβλέπουσας υπηρεσίας ΕΥΔΕ κάνε μιά βόλτα απο το εργοτάξιο όσο είναι ακόμη εκεί αν σε ενδιαφέρουν τα τριγωνομετρικά της εργολαβίας

αν σε ενδιαφέρουν τριγωνομετρικά του κρατικού δικτύου στην ΓΥΣ

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε akk

επι τόπου απο τους συναδέλφους που υπάρχουν στο έργο η τους συναδέλφους της επιβλέπουσας υπηρεσίας ΕΥΔΕ κάνε μιά βόλτα απο το εργοτάξιο όσο είναι ακόμη εκεί αν σε ενδιαφέρουν τα τριγωνομετρικά της εργολαβίας

αν σε ενδιαφέρουν τριγωνομετρικά του κρατικού δικτύου στην ΓΥΣ

 

Μου έχει ανατεθεί ένα τοπογραφικό σε αγροτεμάχιο που συνορεύει με την Ιόνια Οδό και μάλιστα έχω βρεί και τριγωνομετρικό που φαίνεται πολύ πρόσφατο και υποθέτω ότι πρέπει να το τοποθέτησαν για τις ανάγκες του έργου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Μήπως έχει κάποιος τις Συντεταγμένες του Τριγωνομετρικού ΓΥΣ 327100 " Δήμητρα" που βρίσκεται στις Σέρρες;

Ευχαριστώ

Edited by liumier
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις,

"Κατέβασα" το σχετικό αρχείο από τα downloads αλλά και εκεί δεν υπάρχει το συγκεκριμένο τριγωνομετρικό. Μάλλον θα πρέπει να το παραγγείλω από την Γ.Υ.Σ. που μου δείχνει ότι είναι διαθέσιμο! Το θέμα είναι ότι το χρειάζομαι άμεσα και δεν ξέρω σε πόσο χρόνο θα μπορέσω να το έχω!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε σου έχω λύση! Δεν υπάρχει στο ΕΓΣΑ87, υπάρχει σε ΗΑΤΤ. Έκανα το μετασχηματισμό

Link to comment
Share on other sites

Φιλε  liumier όταν ζητάς κάτι δεν θα μπαίνεις τόσο επιθετικά αλλά να το ζητάς τουλάχιστον με σαφήνεια. Στο Θέμα. Το τριγωνομετρικό "Δήμητρα" εφ' όσων έχει κωδικό 327100 δεν είναι στις Σέρρες (φύλλο χάρτου για Σέρρες 333) αλλά στο διπλανό φύλλο (327  40 45 , -0 15)  Ροδολίβος. Στις Λίστες της ΓΥΣ με τιμές Εγσα87 δεν υπάρχει, ίσως καταστράφηκε. Υπάρχει όμως με τιμές ΗΑΤΤ. Μπορείς να κάνεις μετασχηματισμο με το κοορντ. Θα σου στείλω τις τιμές.

Υ.Γ. Αν θέλεις να μετρήσεις δεύτερο σημείο για προσανατολισμό δεν χρειάζεσαι???  

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το παραπάνω ποστ. Τα στοιχεία για το φύλλο χάρτου "Ροδολίβος" είναι  327, 40 45 &  +0 15 (παραπάνω έγραψα  -0 15. Λάθος) και δεν είναι ούτε καν διπλανό το Φ.Χ. 333 "Σερρών"!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.