Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δίπλωμα χειριστή μηχανημάτων έργων


koulosb

Recommended Posts

Γεια σας, μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να βγαλω διπλωμα ειδικων μηχανηματων, εσκαφεις, Bob-cat κτλ? Ποσο στοιχιζει και να υπαρχει καμια σχολη να κανω αιτηση η σε καποιο Υπουργειο. Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση κ εγω σχετικα με την αδεια χειριστου.ειμαι ιδιοκτητης ενος Μ.Ε γεωτρυπανου  για χωραφια.δεν εχω αδεια χειριστου,το εχω στο ονομα μου εδω κ 4 χρονια.ο νομος ελεγε οτι ανarrow-10x10.png καποιος εχει στην κατοχη του μηχανημα εργου κατεθετε τα χαρτια στην νομαρχια κ μπορουσε να δοσει εξετασεις κ να παρει την αδεια χειριστου.τωρα μου λενε οτι αλλαξε ο νομος κ πρεπει να προσλαβω χειριστη  για να συμπληρωσω εργατοωρες σαν βοηθος χειριστη.εχω πτυχιο ηλεκτρομηχανικου αυτοκινητων κ ξερω οτι ειναι πιο λιγες οι εργατοωρες που πρεπει να συμπληρωσω.γνωριζει καποιος να μου πει ποσες πρεπει να ειναι οι εργατοωρες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση κ εγω σχετικα με την αδεια χειριστου.ειμαι ιδιοκτητης ενος Μ.Ε γεωτρυπανου  για χωραφια.δεν εχω αδεια χειριστου,το εχω στο ονομα μου εδω κ 4 χρονια.ο νομος ελεγε οτι ανarrow-10x10.png καποιος εχει στην κατοχη του μηχανημα εργου κατεθετε τα χαρτια στην νομαρχια κ μπορουσε να δοσει εξετασεις κ να παρει την αδεια χειριστου.τωρα μου λενε οτι αλλαξε ο νομος κ πρεπει να προσλαβω χειριστη  για να συμπληρωσω εργατοωρες σαν βοηθος χειριστη.εχω πτυχιο ηλεκτρομηχανικου αυτοκινητων κ ξερω οτι ειναι πιο λιγες οι εργατοωρες που πρεπει να συμπληρωσω.γνωριζει καποιος να μου πει ποσες πρεπει να ειναι οι εργατοωρες

Σωστά σου τα λένε.

 

Και επιπλέων πρέπει πρώτα με το πτυχίο σου να πάρεις την άδεια του βοηθού χειριστή για να πιαστεί η προϋπηρεσία σου η οποία πρέπει να είναι μετά την άδεια του χειριστή.

 

Δες το άρθρο 5 του ΠΔ 113/2012 και για την τεκμηρίωση της προϋπηρεσίας στο άρθρο 6

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.