Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες για Αρχιτεκτονική


TheSpartan

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γενικά ξέρω πως πεφτει πολύ διάβασμα

 

καλύτερα να σε συμβουλέψει κάποιος που εχει μπει στη διαδικασία και γνωρίζει καλύτερα τα πράγματα

διάβασε από την αρχη το θέμα έχει κάποιες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα διακόσμησης του ΤΕΙ Αθήνας και σκέφτομαι να δώσω κατακτήριες για το τμήμα αρχιτεκτονικής του ΕΜΠ. Είδα ότι χρειάζεται να δώσουμε ελεύθερο σχέδιο στις κατακτήριες, το σχέδιο είναι τύπου πανελληνίων? Ο βαθμός του πτυχίου μας μετράει στις κατακτήριες και αν ναι σε τι ποσοστό? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα προετοιμασιασ τι με συμβουλεθεις?

 

 

Αν μπορείς να βρείς παλαιότερα θέματα και να κάτσεις 1 εξάωρο να χρονομετρήσεις λίγο αν προλαβαίνεις, και αν όχι που αναλλώνεις τον χρόνο σου.κτλ.

Οι 6 ώρες που ζητούν για το αρχιτεκτονικό σχέδιο μπορεί να μοιάζουν πολλές αλλά για πολλούς δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες σε Αρχιτεκτονική Βόλου.

Πόσο καιρό χρειάζεται προετοιμασία για εξετάσεις;

Γνωρίζει κανείς αν είναι εύκολες και πόσο δυνατό είναι να παρακολουθείς εξ αποστάσεως;

Εχει πολλά εργαστήρια-υποχρεωτικές παρακολουθήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...!Έχω δώσει και εγώ κατατακτήριες αλλα για πολ. μηχ. Ο συγκατοικός μου έδωσε τις προηγούμενες μέρες κατατακτήριες για τους αρχιτέκτονες του Βόλου. Έκανε 3 μήνες προετημασία και μαθήματα σχεδίου και λίγα για το δοκίμιο. Συμβουλή... αν θέλετε να κάνετε μαθήματα για κατατακτήριες να προτημήσετε φροντηστίρια στις πόλεις που θα δώσετε, γιατί είναι ποιο κοντά στο 'πνεύμα' τον καθηγητών. Κ όσοι έχετε σκοπό να δώσετε προσπαθήστε να κάνετε μία συνάντηση με τους αντοιστιχους καθηγητές, οι περισσότεροι είναι θετικοί και θα σας δώσουν μερικές κατευθύνσεις ως προς το διάβασμα σας.

 

Για τον βαθμό πτυχίου που ρωτάτε μετράει μόνο σε περίπτωση ισοβαμίας με κάποιον άλλον υποψήφιο για την τελευταία θέση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!!!

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για την Αρχιτεκτονική (είμαι τεχνολόγος Μηχανικός) και ψάχνω για φροντηστήρια στην Αθήνα. Εάν μπορείτε να μου συστήσετε κάποια που να έχουν βέβαια και υψηλό ποσοστό επιτυχίας. Έχω ακούσει για το "Αρνός" που είναι στα Εξάρχεια.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σχετικά με το θέμα του φροντιστηρίου και την προετοιμασία για κατατακτήριες να εκφράσω την άποψη μου, ότι καλό είναι να προτιμήσετε κάποιους που προετοιμάζουν για διάφορα τμήματα (όχι μόνο ΑΘήνα) έτσι ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες εκτός από τα γνωστά "Αρνός" κ.λ.π. υπάρχουν και πιο οικογενειακά "Το Εργαστήρι Σχεδίου" για παράδειγμα πέρασε πολύ φίλος μου από κει και θα είμαστε συνάδελφοι σύντομα. Κάντε έρευνα αγοράς πολύ προσεκτικά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να δώσω καταταστήριες στην αρχιτεκτονική πατρας και ξάνθης και μένω στην Αθήνα. Eχω ξεκινησει και ψαχνω φροντηστηρια αλλα μου φάινεται λίγο δύσκολο να καταλήξω σε κάποιο.

Εν ταχει λοιπον, έχω δει Αρνό,το εργαστήρι σχεδίου, τον Πλάκα. Παρόλα αυτά έχω προβληματιστεί αρκετά καθώς δεν ξέρω ποιο είναι το κατάλληλο. Ο Αρνός έχει αρκετές ώρες προετοιμασία το οποίο από την μία θα ήταν καλό στην πριπτωσή μου, μιας και είμαι λίγο άσχετη αλλά με προβληματίζει το ότι είναι γενικώς μεγάλο φροντηστήριο και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούν να ασχοληθούν με κάθε ένα άτομο ξεχωριστά. Για το εργαστήρι σχεδίου αναρωτιέμαι εαν έχει την εμπειρία που χρειάζεται για τις κατακτηριες.

Εχει κάποιος κάποια άλλη προταση σε ότι αφορά τα φροντηστήρια? Γενικώς τι θα με συμβουλευατε στο θέμα της προετοιμασίας?

Εαν κάποιος που έχει σχετική εμπειρία καλή ή κακή από φροντηστήρια και δεν στειλτε μου ιδιωτικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.