Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά GPS


maria_geo

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ειδική κατηγορία "τοπογραφικού εξοπλισμού" για να ψάξεις περισσότερες πληροφορίες. Έχει συζητηθεί τελευταία το μονόσυχνο εδώ:

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8104

 

Το Pro Mark 3 που συζητούν ενδιαφέρει και εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εμπειρία μου στα gps δεν είναι τέτοια για να μπορέσω να σε βοηθήσω. Τουλάχιστον όχι όσο ένας συνάδελφός σου τοπογράφος μηχανικός. Και εγώ στο ψάξιμο είμαι καθώς η τοπογραφία αποτελεί (μικρό) τμήμα της επαγγελματικής μου δραστηριότητας. Περισσότερες πληροφορίες για το 1700 θα βρεις στο ακόλουθο θέμα:

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=6728

Link to comment
Share on other sites

maria_geo

για εργασίες περιορισμένης έκτασης (απόσταση base - rover ) τα αποτελέσματα είναι ικανοποιητικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Απλά θέλω να ξεκαθαρίσω αν με τα δύο που προανέφερα μπορώ να κάνω και χάραξη χωρίς προβλήματα. Και τελικά, τι διαφορές έχουν τα διπλής συχνότητας από τα μονής, εκτός του χρόνου που κερδίζεις και της εμβέλειας του σήματος;

Link to comment
Share on other sites

maria_geo κάνε ένα check στην κατηγορία "τοπογραφικού εξοπλισμού" σε παλαιότερα μηνύματα για gps και στο google για l1 l2 συχνότητες για να μάθεις τα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε thomas

γιά αλλες δουλειές είναι τα δύο L1

και για άλλες τα L1 + L2 με HEPOS

απο τα δύο λοιπόν διαλέξτε και τα δύο

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, δυο δέκτες l1+l2 (base & rover). Σου εξασφαλίζει κανείς ότι πάνω στο βουνό θα πιάνει το κινητό???? Και ακόμα καλύτερα να πάρεις και glonass. Μεγάλη η βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.