Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ποια ειναι η γνωμη σας για Leica GPS 900CS RTK


nkoul

Recommended Posts

kasvan δεν είναι διαφήμιση να πεις τη γνώμη σου για τα προϊόντα μιας εταιρείας. Διαφήμιση προφανώς θεωρείται μια δημοσίευση που αναφέρεται και σε συγκεκριμένο αντιπρόσωπο με διευθύνσεις, τηλέφωνα κλπ. Αν έχει κάποιος συνάδελφος μια καλή εντύπωση από όργανα μιας εταιρείας εννοείται πως θέλω να το γνωρίζω. Όπως και αν έχει αρνητική εντύπωση.

 

Προσωπικά δεν αισθάνθηκα ότι μου διαφημίζει κάτι ο tedd. Ούτε ότι ψαρεύει προβλήματα άλλων εταιριών. Αντιθέτως αισθάνθηκα άσχημα να θίγουμε με αυτόν τον τρόπο έναν νέο χρήστη του forum. Tedd συμπλήρωσε όμως την ειδικότητά σου στο profile για να μην υπάρχουν παρέξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως δε μου φαίνεται λογικό κάποιος να ενδιαφέρεται να αγοράσει το προϊόν μιας εταιρείας - σχετικά φθηνής και να ρωτάει αν έχει προβλήματα- και να έχει gps, ψηφιακό χωροβάτη, total station μιας από των κορυφαίων του χώρου και ιδιαίτερα ακριβών κατά κοινή ομολογία όλων μας.

 

Επίσης δε μου αρέσει να βλέπω μηνύματα από "χρήστες εξοπλισμού" που στέλνουν ένα ή δυο posts και μετά εξαφανίζονται περί της αρτιότητας ή τεχνογνωσίας ή υποστήριξης της Α ή Β εταιρείας ενώ είναι προφανής ο ρόλος τους.

 

Ενδεχομένως να κάνω και λάθος για τον tedd ο χρόνος θα δείξει (εννοείται ότι τότε θα απολογηθώ γι' αυτό)...

Link to comment
Share on other sites

παραλειψη μου που δεν ειχα συμπληρωσει την ειδικοτητα μου...τωρα ειναι οκ!

 

 

απο κει και περα δεν νομιζω οτι πρεπει να αρχισω να εξηγω τι εξοπλισμο διαθετω και ποσο τον πηρα....αλλα οταν καποιος σε προκαλει λεγοντας σου γιατι σου αρεσει αυτο αυτο αφου κοιτουσες το αλλο...τα 3 ποστ (2 για το sokkia και ενα για τη leica) ευκολα γινονται 7 και 10 ισως και 20...και μαλιστα οταν κανεις τοσο ευκολα και αβιαστα διαπιστωνει μονος του "αντικειμενικα" τον "προφανη" ρολο μου....

 

απλα επεσα πανω στο forum αυτο καθως εψαχνα πληροφοριες για το συγκεκριμενο εργαλειο της Sokkia επειδη ειδα σε διαφορες καταχωρησεις της αντιπροσωπειας οτι ειναι ενα νεο μοντελο και ετσι και επειδη μου αρεσει να ενημερωνομαι για τις εξελιξεις στην τεχνολογια που αφορα την επιστημη με την οποια ασχολουμαι και την καθημερινη επαγγελματικη πρακτικη ...απλα εκανα 2 ποστ...

 

και επισης δεν μου αρεσει η θεωρεια οτι θα αποδειξω το ποσο αληθεια λεω και οτι δεν ειμαι "ελεφαντας" μονο αν συνεχισω να ποσταρω επι παντος επιστητου....σε αυτο το forum...

 

ευχαριστω!

και για την ιστορια ....εχω και ενα ζευγος PM3...

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε alexp81

τα pro-mark3 τόσο για στατικές όσο και για κινηματικές μεθόδους είναι εξαιρετικά

για RTK αν έχεις και το fast-survey γιά απλές τοπογραφικές εργασίες αποτυπώσεων και χαράξεων είναι και οικονομικά προσιτή λύση

πάντως έχουμε συζητήσει το θέμα εκτενώς στο φόρουμ,όπως και το πως θα πρέπει να προχωρήσει κάποιος σε αξιολόγηση .

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

φιλε tedd , εαν πραγματικα εχεις δουλεψει με αρκετες εταιριες θα εχεις καταλαβει πως δεν ειναι τα leica τα καλυτερα...μην συγχέεις σταθμούς με gps...δεν εχουν καμια σχεση..!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.