Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Nαι,προσοχή σε αυτό,η προσφορά χρειάζεται σφραγίδα και υπογραφή,αν δεν είναι σ' αυτό το βαθμό επίσημη, η προταση σας αργότερα στον έντυπο φάκελο θα έχει πρόβλημα.

 

η πληροφορια ειναι απο που?

Link to comment
Share on other sites

Nαι,προσοχή σε αυτό,η προσφορά χρειάζεται σφραγίδα και υπογραφή,αν δεν είναι σ' αυτό το βαθμό επίσημη, η προταση σας αργότερα στον έντυπο φάκελο θα έχει πρόβλημα.

 

Πάντως εγώ που μίλησα με 4 καταστήματα και με Ti-soft όλοι μου το έστειλαν με email και όταν τους το έθεσα σαν θέμα μου είπαν ότι είναι ενήμεροι και δεν υπάρχει πρόβλημα σε προσφορές με email.Τώρα τι ισχύει θα σας γελάσω...

Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι.

 

εγω τους εστειλα σαφη ερωτηση για τα οικονομικα ετη που λαμβανονται υπ'οψιν για τη μοριοδοτηση και μου απαντησαν γενικολογα για τις προϋποθεσεις συμμετοχης...

 

αν εχεις το θεο σου...

Link to comment
Share on other sites

sundance

για email πρωτα μου το είπαν απο το εσπα

το email μου το ξέκοψαν παλι απο το εσπα επειδή όταν το έβαλα στο δικό μας οδηγό πήρα να το διπλοτσεκάρω

 

jobous

θέλεις για τη πρότασή σου να ακούς την ti-soft ή το εσπα;

προφανώς το θέμα αφορά και την συμφωνία του προμηθευτή στη πρότασή μας

και αυτό γίνεται μόνο με υπογραφή(bic):)

τόσο δύσκολο είναι στην ίδια προσφορά που εκδόσαν για σένα να βάλουν μία τζίφρα και να στο στείλουν ταχυδρομικά;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που μίλησα με 4 καταστήματα και με Ti-soft όλοι μου το έστειλαν με email και όταν τους το έθεσα σαν θέμα μου είπαν ότι είναι ενήμεροι και δεν υπάρχει πρόβλημα σε προσφορές με email.Τώρα τι ισχύει θα σας γελάσω...

 

Καλησπέρα σε όλους. Αρχικά και εγώ είχα πάρει σχεδόν όλες τις προσφορές σε ηλεκτρονική μορφή. Παρ' όλα αυτά, επικοινώνισα σήμερα με όλους τους προμηθευτές και τους ζήτησα να μου τις στείλουν και ταχυδρομικώς. Αν υπάρχει η δυνατότητα, δεν χάνετε τίποτα να το κάνετε και ας μην τις χρησιμοποιήσετε.

Link to comment
Share on other sites

sundance

για email πρωτα μου το είπαν απο το εσπα

το email μου το ξέκοψαν παλι απο το εσπα επειδή όταν το έβαλα στο δικό μας οδηγό πήρα να το διπλοτσεκάρω

 

jobous

θέλεις για τη πρότασή σου να ακούς την ti-soft ή το εσπα;

προφανώς το θέμα αφορά και την συμφωνία του προμηθευτή στη πρότασή μας

και αυτό γίνεται μόνο με υπογραφή(bic):)

τόσο δύσκολο είναι στην ίδια προσφορά που εκδόσαν για σένα να βάλουν μία τζίφρα και να στο στείλουν ταχυδρομικά;

 

Δεν ακούω μόνο την Ti-soft, φίλε frightnight. Γενικά κυκλοφορεί ανάμεσα στους προμηθευτές αυτή η λογική και δεν πιστεύω να θέλουν να χάσουν τις προσφορές λόγω γραφειοκρατίας.

Όπως και να έχει καλό είναι όπως είπε και ο φίλος GeoEng να τις ζηταμε και μέσω ταχυδρομίου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπέβαλα ηλεκτρονικά το αρχείο xml με την πρότασή μου, όλα πήγαν καλώς αλλά στο τέλος μου έβγαλε μύνημα όπου μου έλεγε ότι τώρα θα πρέπει να εκτυπώσω τα 2 pdf και να τα παραδώσω στον αρμόδιο φορέα (προγανώς την τράπεζα που επέλεξα). Από τηλεφώνου στο ΕΣΠΑ μου είπαν ότι αρκεί η ηλεκτρονική κατάθεση. Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

taxideftis

Νομίζω οτι καλο θα ήταν να τους ξαναπαρεις ενα τηλεφωνο να σου πουνε τι πρεπει να κανεις. Εγω πιστευω οτι και στην Τραπεζα να τα δωσεις δεν τρεχει κατι.

 

Παρακληση: τα PDF ανεβασε τα και εδω να τα δουμε και εμεις πως τα συμπληρωνεις (φυσικα σβησε μερικα απο τα στοιχεια που δεν πρεπει να δει καποιος αλλος). Νομiζω θα μας βοηθησει αρκετα. Ιδιαιτερα τα στοιχεια των προτιμολογιων και του εξοπλισμου.;)

 

Φυσικα και οποιος αλλος εχει ετοιμασει και στειλει την αιτηση τα στοιχεια καλο θα ηταν να ανεβασει κατι και για μας που εχουμε την τυφλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ 1.4

Απο τη διαδυτιακή διεύθυνση http://www.ependyseis.gr/sub/epag/forma-ypovolis.htm κάνουμε download ΠΛΕΟΝ του συμπιεσμένου αρχείου της φόρμας υποβολής έκδοσης 1.4 και το αποσυμπιέζουμε με μια εφαρμογή αποσυμπίεσης(π.χ. 7zip)

Καλή επιτυχία σε όλους όσους κάνουν την αίτηση..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.