Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

έχω στείλει την πρόταση αλλά δεν εμφανίζεται στις ¨Υποβολές μου¨. Πήγα να το ξανακάνω αλλά μοθ έβγαλε μήνυμα ότι είναι ήδη καταχωρημένη. Πψς μπορώ να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι τί γίνετε με την βαθμολογία που θέλει για να γίνει αποδεκτή η πρόταση?Στα κριτήρια εννοεί εισόδημα οικονομικού έτους 2008 (δηλαδή εισοδήματα που είχαμε το 2007), ή του οικονομικού έτους 2009?....Έχω μπερδευτεί

Και απότι καταλαβαίνω, αντί να ενισχυθούν αυτοί που είχαν χαμηλό εισόδημα(..αυτό σημαίνει ενίσχυση), λογω της χαμηλάς βαθμολογίας μπορεί και να κοπούμε???

 

Κάποια βοήθεια κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

xsiel78 δεν ξέρω να σου απαντήσω σ 'αυτό που ρωτάς αλλά για να σε ηρεμήσω σου λέω ότι

 

το πρόγραμμα έχει πάρει παράταση για τα τέλη νοεμβρίου οπότε θα χεις όλο το χρόνο να το

 

ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

xsiel78

 

Θα σε καλύψει φαντάζομαι το εξής:

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=7271&page=64

post #633

 

H ίδια πληροφορία εχει καταχωρηθεί και στο Η χωρίο της πρώτης σελιδας αυτού του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω και γω μερικές απορίες σχετικά με το ΕΣΠΑ. Αν μπορει κάποιος να μοθ λύσει μερικές.

1)Στην περίπτώση που δεν υπάρχει δεύτερο επιθετο αφήνω το ίδιο η αφήνω κενό το κουτάκι;

 

2)Σε περιπτώση που εγκριθεί η πρόταση αλλά δεν υπαρχούν τα προιόντα στον προμηθευτή(πχ. εξαντληθηκε μια συγκεκριμένη οθόνη αλλα υπάρχει μια παρόμοια) μπορώ να πάρω καποια παρόμοια στο ίδιο ποσό η είμαι υποχρεωμένος να πάρω αυτη που αναγράφεται στο προτιμολόγιο.

 

3)Στην τρίτη σελίδα που περιέχει επενδύσεις σε τι χρειάζεται;;;;; αν έχουμε πάρει παλαιότερες επενδύσεις;;;;;;; τι γραφουμε δηλαδη;

 

4)Στο πεδίο του προμηθευτή συμπληρώνουμε μόνο την επωνυμία η και τι είναι;;;

Δηλαδη ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Ο.Ε. ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Ο.Ε. η όλο το κειμενο της σφραγγιδας του προμηθευτη

 

5)Εγω στην περιγραφη επενδύσεων εγραψα σαν Α/Α τον αριθμο του προτιμολογίου που είχα παρει(πχ.019) και το άφησα τον ίδιο για όλα τα προίοντα που περιείχε μέσα. Στη συνέχεια στα χαρακτηριστικά εγραψα τα εξής:

πχ.ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ:INTEL CORE 2 DUO, ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ:Τ6600,

ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ:2.2GHZ, ΜΝΗΜΗ CACHE ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ:2 ΜΒ

ΜΕΓΕΘΟΣ ΟΘΟΝΗΣ:15"4 INCHES, ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ:1400Χ900 PIXELS

ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΝΗΜΗΣ: 4096 ΜB ΜΕ ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ 8192ΜB,

ΤΥΠΟΣ ΜΝΗΜΗΣ:DDR2, ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΜΝΗΜΗΣ:800MHZ

ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΚΛΗΡΩΝ ΔΙΣΚΩΝ:400GB,

ΤΥΠΟΣ ΣΚΛΗΡΩΝ ΔΙΣΚΩΝ:SERIAL ATA ,

ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΚΛΗΡΩΝ ΔΙΣΚΩΝ:5400 ΣΤΡΟΦΕΣ(RPM)

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ:ATI RADEON HD 3650,

ΜΝΗΜΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ:512ΜΒ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ:WINDOWS VISTA HOME PREMIUM,

ΓΛΩΣΣΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ: ΕΛΛΗΝΙΚΑ,

ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ BLUETOOTH,TAXYTHTA ETHERNET: ΑΠΟ 10 ΜΕΧΡΙ 100 MBPS,

ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΚΑΜΕΡΑ, ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΜΕΡΑΣ: 1.3 ΜPIXEL,

ΕΞΟΔΟΙ USB: 3 , ΕΞΟΔΟΙ FIREWIRE: 1, ΕΞΟΔΟΙ HDMI:1 ΕΞΟΔΟΙ VGA:1,

ΜΕΙΚΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΝΑΔΟΣ:5,5 ΚΙΛΑ(KG), ΚΑΘΑΡΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΝΑΔΟΣ:2,7 ΚΙΛΑ(KG),

ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ: 2 ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ:TOSHIBA

 

εσεις τι λετε;

 

6)ακουσα κάτι για παραταση ισχύει;

 

7)πολυ καλο forum

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ dimitrispsi,

Συμφωνώ με αυτό που λες απλά εάν έχεις πάρει μια προσφορά με χαμηλή τιμή, υπάρχει η πιθανότητα την στιγμή εκείνη, να μην βρεις κάτι αντίστοιχο σε επίδοσης και χρήματα. Με λίγα λόγια μπορεί είτε να υπερτιμολογήσεις είτε να βάλεις από την τσέπη σου, ακραίες καταστάσεις βέβαια.

Ευχαριστώ.

Aν έχεις βάλει στο πλάνο σου πχ μια οθόνη 23" σε προσφορά και μετά δεν υπάρχει, θα αναγκαστείς να πάρεις μια μικρότερη στα ίδια χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ξαναρωτησα τα ιδια... απλως έχω ζαλιστει με την όλη ιστορία....

Δε ξέρω τι να κάνω με τα τεχνικά χαρακτηριστικά..... αν τα γράψω αναλυτικά θα πρέπει μετα από 3 μήνες να έχω αυτά που έγραψα στα μηχανήματα.....

Από την άλλη δε νομίζω να γίνει τοσο αναλυτικός έλεγχος. Απλως θα κοιτάξουν αν εχείς π.χ. το laptop sony vaio και την οθόνη samsung τωρα αν ο άλλος ψάξει και την φωτεινότητα της οθόνης η πόσα RAM έχει ο υπολογιστής τι να πω..

Πάντως στο κατάστημα που πήρα την προσφορά μου είπαν οτί δεν θα υπάρξει κάποιο κολλήμα... απλώς στα ίδια λεφτά θα πάρω παρόμοια μηχανήματα με καλύτερα χαρακτηριστικά... αλλα πάνω κάτω με την ίδια λειτουργία και του ίδιου κατασκευαστή... ακόμα αν γράψω για μια οθόνη LG 20" και μετα απο 2 μήνες ο προμηθευτής έχει LG 22" μονο δε νομίζω να υπάρξει κολλημα αφου και καλυτερη μοναδα θα πάρεις και δε πληρωνεις αλλα ποσά....

 

SOS έχω μια απορία την οποία κάπου την είδα αλλα τώρα δε τη μπορώ να την εντοπίσω...στο προτιμολόγιο-προσφορα που έχω φαίνεται ο Α/Α αριθμός, και τα στοιχεία του προμηθεύτη καθώς και ημερομηνια εκδοσης... χρειαζετε να φαίνεται και το πχ.(Ανατολική Μακεδονία και Θράκη)

 

SOS γίνομαι κουραστικός αλλα επιμένω αν στην περιγραφή προμηθευτή πρέπει να φαίνεται μόνο η επωνυμία η και η φύση της.... πχ. ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ο.Ε. η ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ο.Ε. ΕΜΠΟΡΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

 

4)Στο πεδίο του προμηθευτή συμπληρώνουμε μόνο την επωνυμία η και τι είναι;;;

Δηλαδη ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Ο.Ε. ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Ο.Ε. η όλο το κειμενο της σφραγγιδας του προμηθευτη

 

Αν δεν βαλεις στη δαπανη-στη φορμα υποβολης την επωνυμια και το αφμ του προμηθευτη οπως αυτα ειναι στην εφορια δεν θα ολοκληρωνεται ο ελεγχος ορθοτητας.

 

Κοιτα να κανεις περιγραφη της επενδυσης ως συνολο που να αποδεικνυεται η αναγκαιοτητα (π.χ. γιατι ειναι αναγκαια αυτη η επενδυση για την επιχειρηση σου; )..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.