Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Ξέρει κανεις τι είναι η τελευταία έναρξη επαγγέλματος; Μίλησα με τον φοροτεχνικό

μου και λεέι οτι η έναρξη επαγγέλματος ειναι ΜΙΑ.

 

Αν πας στην εφορία μπορείς να δεις ποια είναι η τελευταία έναρξη επαγγέλματος, νομίζω αν κάνεις αλλαγή στους ΚΑΔ και όχι αντιστοίχιση θεωρείται νέα έναρξη

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην εφορία μπορείς να δεις ποια είναι η τελευταία έναρξη επαγγέλματος, νομίζω αν κάνεις αλλαγή στους ΚΑΔ και όχι αντιστοίχιση θεωρείται νέα έναρξη

 

Πολύ σωστά!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου στειλανε το παρακατω email

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

 

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης από την ΓΓΠΣ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας διαπιστώθηκε ότι ταυτοποιείστε ως προς τα κάτωθι στοιχεία:

 

Αριθμός Φορολογικού Μητρώου, Επώνυμο 1, Επώνυμο 2, Όνομα, Πατρώνυμο, Αστυνομικό Δελτίο Ταυτότητας, Διεύθυνση Έδρας, Διεύθυνση υλοποίησης πρότασης, ημερομηνία τελευταίας έναρξης άσκησης του συγκεκριμένου επαγγέλματος.

 

Δεδομένης της ύπαρξης διορθωτικής υποβολής για τις προτάσεις που αντιμετωπίζουν προβλήματα ταυτοποίησης θα αναμένετε το πέρας αυτής που θα ολοκληρωθεί την 26/2/2010.

 

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα.

 

 

 

που σημαινει οτι ειμαι κομπλε. αντε να δουμε την συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς ρε παιδιά όταν λέει ημερομηνία τελευταίας έναρξης εννοεί αυτή που στην φόρμουλα αναγράφεται ως τρέχουσα?

Link to comment
Share on other sites

Και γώ το ίδιο mail πριν από λίγο, κομπλέ δηλαδή προς το παρόν αντε τελειώνετε με τα λάθη να μάθουμε τα νέα...:D

Link to comment
Share on other sites

εννοεί την ημερομηνία έναρξης.

απλώς αν έχει κάνει πάνω από μια φορά έναρξη σου ζητάει την τελευταία.

αν βρεις το χαρτί που έκανες έναρξη στη ΔΟΥ θα φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

θΑ έλεγα τωρα τίποτε βαρύ για τα συστήματα τους... μετα απο 2,5 μήνες βρήκαν πως υπάρχει αναντιστοιχία?

 

Και για την δικιά μου διευθυνση υποψιάζομαι πως στην μία περίπτωση ειναι 25ης και στην άλλη 25 ΗΣ. Παρε το αυγο και κουρευτο.

 

Εντωμεταξύ, εγω ετοιμαζόμουν να κάνω αλλαγή έδρας....τι να κάτσω να β'αλω τωρα?? Να ιορθωσω την παλιά, η να επαναυποβάλω διορθωτική με την νέα??? Οεο???

Link to comment
Share on other sites

Έγω έβαλα την ίδια ημερομηνία πρωτης και τρέχουσας έναρξης (χωρίς να βάλω ημερομηνία αλλαγής ΚΑΔ) και πάλι έχουν πρόβλημα......"Η ημερομηνία της τελευταίας έναρξης άσκησης του επαγγέλματος που δηλώθηκε διαφέρει από αυτήν της ΓΓΠΣ".....

 

Και εγώ ημερομηνία πρώτης και τρέχουσας έναρξης έβαλα την ίδια και όχι αυτή αντιστοίχησης των Κ.Α.Δ και μου στείλανε τα ίδια...άρα μάλλον θεωρούνε την αντιστοίχηση Κ.Α,Δ τελευταία ημερομηνία....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.