Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Μου έστειλαν το παρακάτω. Δεν έχω αλλάξει διέυθυνση και η "βεβαίωση έναρξης εργασιών φυσικού προσώπου επιδευματία" που έχω απο την ΔΟΥ γράφει σωστά την διευθυνσή μου. Απο το http://www.ependyseis.gr/mis/(piuv2c55rje0wz55d0k3rn55)/System/Login.aspx?ReturnUrl=%2fmis%2fdefault.aspx μπορώ να κατεβάσω την αιτηση που είχα κάνει για να τσεκάρω την διεύθυνση?. Τι πρέπει να κάνω τώρα? ευχαριστώ. μπας και μας κοροιδεύουν?

 

"

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

 

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε η διεύθυνση έδρας. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

Προκειμένου να επιλυθούν ώστε προχωρήσετε στην διαδικασία εξέτασης παραδεκτότητας και αξιολόγησης καλείστε μέχρι και την 26/2/2010

Α) Να απευθυνθείτε στην οικεία Δ.Ο.Υ και να κάνετε επιβεβαίωση/διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων σας ή/και

Β) Να προβείτε σε διόρθωση των ανωτέρω στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων ώστε τα στοιχεία σας να ταυτίζονται με τα αντίστοιχα της οικείας Δ.Ο.Υ.

Σε κάθε περίπτωση και προκειμένου η επενδυτική σας πρόταση να ταυτοποιηθεί θα πρέπει τα στοιχεία της Δ.Ο.Υ. και του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων να ταυτίζονται απολύτως.

 

Στη συνέχεια θα προχωρήσει η δεύτερη και τελική φάση παραδεκτότητας και αξιολόγησης και θα ενημερωθείτε με email και επιστολή για τα τελικά αποτελέσματα."

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις τα στοιχεία που έχεις δηλώσει μέσα από το σύστημα στο ependyseis. Δεν ξέρω αν μπορείς να κατεβάσεις την αίτηση. Δεν την είχες εκτυπώσει?? Το αρχείο xml το έχεις? Μπορείς να το ανοίξεις και να δεις τι είχες γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν το παρακάτω. Δεν έχω αλλάξει διέυθυνση και η "βεβαίωση έναρξης εργασιών φυσικού προσώπου επιδευματία" που έχω απο την ΔΟΥ γράφει σωστά την διευθυνσή μου. Απο το http://www.ependyseis.gr/mis/(piuv2c55rje0wz55d0k3rn55)/System/Login.aspx?ReturnUrl=%2fmis%2fdefault.aspx μπορώ να κατεβάσω την αιτηση που είχα κάνει για να τσεκάρω την διεύθυνση?. Τι πρέπει να κάνω τώρα? ευχαριστώ. μπας και μας κοροιδεύουν?

 

"

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η συγκεκριμένη ενημέρωση δεν αποτελεί στοιχείο έγκρισης ή απόρριψης.

 

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης των στοιχείων από την ΓΓΠΣ διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες μεταξύ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας και των στοιχείων της ΓΓΠΣ στα εξής πεδία:

Δεν ταυτοποιήθηκε η διεύθυνση έδρας. Επιβεβαίωση στην Εφορία και διορθωτική υποβολή.

...."

τελικα το ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ηταν οτι στην εναρξη της εφοριας το χριστ... το έχει με γιώτα ενώ σε όλους τουσ λογαριασμους δεκο το γράφουν χρηστ.... με Η. Ελεος!!!! εκανα on-line διόρθωση. ελπίζω να το λάβουν σωστό τώρα. Τραγικοι...

Link to comment
Share on other sites

κανένα τηλ τους ξερει κανείς?διότι αλλοιως ειναι στο τηλεφωνο,μπορεις να ζητησεις να σου λυθούν καποιες αποριες

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που επανέρχομαι παίδες,επειδή κατά τη διορθωτική υποβολή κόλλησε στιγμιαία ο υπολογιστής και δεν είμαι σίγουρος αν πήγε σε αυτούς,ζητώ τα φώτα όσων την έκαναν:

 

Πλέον στις Διορθωτικές υποβολές μου εμφανίζει το έργο με τα σωστά στοιχεία,το χρόνο και το χρήστη υλοποίησης και στην κατάσταση λέει Διορθωτική υποβολή.Παραθέτω και το συνημμένο(έχω σβήσει κάποια στοιχεία)

 

Έτσι έπρεπε να είναι?Έτσι είναι και σε εσάς?

 

ΥΓ Τρώμε την ταλαιπωρία,μας "βάζουν μέσα" με το να ασχολούμαστε με αυτά και στο τέλος προβλέπω κλασικά πίκρα!Τέσπα!

post-1276-131887232999_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κυρίες και κύριοι συνάδελφοι.

Και σε εμένα (φυσικά) προέκυψε ζήτημα μη ταυτοποίησης και συγκεκριμένα αυτό του Τόπου Εγκατάστασης.

Βρήκα μία Περιοδική Δήλωση Φ.Π.Α., τις οποίες και υποβάλλω ηλεκτρονικά και παρατηρώντας προσεκτικά τα στοιχεία διαπίστωσα διαφορά μόνο στον αριθμό τηλεφώνου σε σχέση με αυτόν που έβαλα στην αίτηση. Μπορεί κάποιος να με διαβεβαιώσει (υπεύθυνα κατά το δυνατόν) ότι αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα; Περιττό δε να αναφέρω ότι εμπιστεύομαι τους συναδέλφους μου μηχανικούς πολύ περισσότερο από οποιονδήποτε υπάλληλο ΔΟΥ ή άλλον.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Μουρθε και εμενα το περιβοητο email και μου λεει οτι δεν εχω σωστα την ημερομηνια της τελευταιας εναρξης.Σε μενα η τελευταια εναρξη ταυτιζεται με την πρωτη καθως δεν εχω κανει καμια μεταβολη.Το μονο που εκανα ηταν αντιστοιχιση σε νεα ΚΑΔ.Αρα δια της ατοπου κατι παιζεται με την αντιστοιχιση αυτη!Ποια ημερομηνια να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και εγώ

 

"Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης από την ΓΓΠΣ των στοιχείων που δηλώσατε στην αίτηση σας διαπιστώθηκε ότι ταυτοποιείστε ως προς τα κάτωθι στοιχεία:

 

...

 

Δεδομένης της ύπαρξης διορθωτικής υποβολής για τις προτάσεις που αντιμετωπίζουν προβλήματα ταυτοποίησης θα αναμένετε το πέρας αυτής που θα ολοκληρωθεί την 26/2/2010."

 

Άντε να δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.