Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Καπου διαβασα στο φορουμ οτι η αντιστοιχιση θεωρειται μεταβολη με ημερομηνια 1/12/2008 για ολους.Λετε να λυθει ο γριφος με αυτη την ημερομηνια?

 

Στην δικιά μου περίπτωση και από άλλους που ξέρω όταν η αντιστοίχιση έχει γίνει ηλεκτρονικά η ημερομηνία έναρξης δεν άλλαξε.

Το πιο απλό είναι να ζητήσεις βεβαίωση έναρξης εργασιών από την εφορία και ότι γράφει εκεί πρέπει να βάλεις και στην αίτηση

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν θα το πιστέψετε.αλλά στην εφορία μέ εχουν χρονο εναρξης επαγγέλματος το 1900.:-x:D:D:mad::D:mad::D

 

Σε έχουν με αυτήν την ημερομηνία διότι έχεις κάνει έναρξη πριν το TAXIS λογικά.

Επειδή όμως μου έτυχε και εμένα, για έναν φίλο οδοντίατρο, το θέμα είναι τι θα βάλουμε τώρα σαν σωστή ημερομηνία; Το σύστημα διόρθωσης δεν δέχεται ημερομηνίες έναρξης πριν από το 1950 και ενώ ο φίλος μου πήγε στην εφορία του είπαν ότι αν αλλάξει την ημερομήνία, θα παίρνει όλα τα χαρτιά του πλέον χειρόγραφα, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Τι κάνουμε ρε παιδιά με τους καραγκιόζηδες που μπλέξαμε; Καμιά ιδέα κανείς;;;

 

parist43 τώρα είδα το νέο σου post. Όπως σου είπα δεν μπορεί να μπει αυτή η ημερομηνία έναρξης στο σύστημα. Αν βρεις καμία λύση ενημέρωσε σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ομαδική μηνυση για διαφυγόντα.απο τον μια εχουμε ενα κρατος μπου@#$%^ και απο την άλλη θελουν να το πληρώνουμε πανακριβα με ληστρικότατους φορους

 

SOS SOS SOS SOS

Οποιος ξερει τηλεφωνο του ανεκδιηγητου ΕΣΠΑ ας μας το πη

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα στο φορουμ οτι η αντιστοιχιση θεωρειται μεταβολη με ημερομηνια 1/12/2008 για ολους.Λετε να λυθει ο γριφος με αυτη την ημερομηνια?

 

Όχι, διότι το μήνυμα αυτό ήρθε και με το 1/12/2008 :confused:

post-21377-131887233009_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και εγω email για την ημερομηνία πρώτης έναρξης. Έκανα επέκταση δραστηριότητας με την προσθήκη ΚΑΔ ως δευτερεύουσας πριν 3 βδομάδες. Λέτε να οφείλεται εκεί το πρόβλημα? Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην πληρώ τα τυπικά προσόντα?

Αν ξέρει κανείς κάτι ή έχει ακούσει κάτι σχετικό ας βοηθήσει....

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σε τι κράτος ζούμε? Δηλαδή τόσο μπάχαλο πια ? Και καλά όλα αυτά ... τηλέφωνα για να επικοινωνήσουμε για διευκρινήσεις τίποτα. Μας στέλνουν ένα e mail και μετά προσπαθούμε να μαντέψουμε για το τι μπορεί να συμβαίνει?

Δηλαδή πλέον το απόλυτο χάος....παντού όμως!!

Link to comment
Share on other sites

Ααα καλά είπαμε να πάρουμε μια επιδότηση και θα μας την βγάλουν από τη μύτη μας. Μιλάμε και γ…ω τα συστήματα. Πια ιδιοφυια το έβγαλε? Μπράβο του!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααα καλά είπαμε να πάρουμε μια επιδότηση και θα μας την βγάλουν από τη μύτη μας. Μιλάμε και γ…ω τα συστήματα. Πια ιδιοφυια το έβγαλε? Μπράβο του!!!

 

Ίσως είναι η τακτική τους...να μας ξενερώσουν και να αποσύρουμε την αίτηση μας και είτε να τους μείνουν είτε να τα δώσουν εκεί που θέλουν!

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση μου πρέπει να φταίει μία τελεία στο όνομα της οδού (Παναγίας τάδε, με τελεία το δήλωσα στο πρόγραμμα, χωρίς τελεία είναι στις ηλεκτρονικές μου ΦΠΑ). Παρόλα αυτά εκανα διορθωτική υποβολή και τύπωσα και αποδεικτικό δηλώνοντας ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ στην ερωτηση αν χρειαστηκε ταυτοποιηση με τη ΔΟΥ!!!

 

 

Πάντως δείτε και τη θετική πλευρά του θέματος παίδες, το πρόγραμμα ΖΕΙ...(ειρωνεύομαι φυσικά!)

Link to comment
Share on other sites

Και η ηλεκτρονικη διακυβερνηση μολις αρχισε......!!!!!

 

Εχει να πεσει τρελο γελιο.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.