Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Geokal, μην απογοητεύεσαι φίλε. Νέος είσαι θα έρθει και σένα η σειρά σου.

Εγώ μετά από τόσα χρόνια και όπως είπα μετά από 4 επιδοτήσεις είμαι εντός. Στο μεσοδιάστημα έμαθα ότι δεν πρέπει να περιμένω από το κράτος (ΕΟΜΜΕΧ, ΟΑΕΔ) ελεημοσύνη για να φτιάξω τον εξοπλισμό μου κι ότι έπρεπε να στηριχθώ στα δικά μου πόδια. Κι αυτό έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλη/ε τι μας λες ας έπαιρνα την επιδότηση και θα έκανα τούμπες. Μπήκα σε έξοδα με την ελπίδα ότι θα ήμουν μέσα, νέος επιστήμονας, χαμηλό εισόδημα , παραμεθόριο κτλ. Με μια ματιά που έριξα διαπίστωσα ότι πραγματικά πήραν την επιδότηση αρκετοί συνήθως ύποπτοι. Άλλο ένα χαστούκι . Τι να πω!!!

 

Στην αξιολόγηση πριμοδοτούνται με μεγαλύτερο συντελεστή τα υψηλά εισοδήματα με τη λογική ότι αυτοί που δηλώνουν χαμηλά εισοδήματα φοροδιαφεύγουν.

Εντελώς παράδοξο γιατί αυτοί που έχουν υψηλά εισοδήματα δεν έχουν ανάγκη από επιδότηση.

Σας ήρθε κάποιο χαρτί με τα αποτελέσματα ή κάποιο e-mail ;

Δύσκολος καιρός για έξοδα. Κι εγώ που έλεγα να ρισκάρω για το πρόγραμμα , το σκέφτομαι από τη στιγμή που δεν είναι σίγουρη η επιδότηση.

Επίσης πότε θα δώσουν τα χρήματα της επιδότησης ;

Mε αυτή την οικονομική κατάσταση το βλέπω για μετά το 2011.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εκτός... Άλλος ένα τραγέλαφος του ελληνικού "κράτους"... Με θεωρούν φοροφυγά επειδή δεν έχω δουλειά και τα δίνουν σε όσους δεν τα έχουν ανάγκη.

Λεβέντες πραγματικά πρέπει αύριο να ξεκινήσουμε να τα μαζεύουμε. Δεν υπάρχει καμία προοπτική σε αυτή τη γελοία χώρα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα. Είμαι μέσα όπως και όλοι οι φίλοι μου ( 4-5 άτομα) που είμαστε κάτω πενταετίας.

Πέρισυ είχα πολύ λίγα εισοδήματα αλλά πρόπερσι ήταν ανεβασμένα. Γνωστός μου με πολύ υψηλά εισοδήματα αλλά άνω της πενταετίας δεν επιδοτήθηκε.

Από αυτούς που ξέρω επιδοτήθηκαν όλοι όσοι είναι νέοι μηχανικοί.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??? ο ελαχιστος προυπολογισμος της καθε προτασης δεν ειναι 4000Ε??

 

γτ εχουν εγκριθει προτασεις με 3000-3500Ε???

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν Χρόνια Πολλά με υγεία!

 

Επιστρέφοντας στην πραγματικότητα

από το εορταστικό κλίμα,

βλέπω ότι "στην απ' έξω" είμαι κι εγώ...

 

Αλλά και μέσα να ήμουν θα είχα σοβαρό προβληματισμό

για την πραγματοποίηση και την απόδοση της επένδυσης.

 

Από όσα ονόματα είδα, βρήκα γνωστούς και φίλους, νέους κυρίως,

με σημαντικό κύκλο εργασιών.

 

Σε αυτούς και όλους όσοι θα επιδοτηθούν

εύχομαι εγκάρδια "σε καλή μεριά".

 

Επίσης κουράγιο με αισιοδοξία στον αγώνα

για τη συνέχεια στους υπολοιπούς!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.